czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: 5% kontrola, znika?

Home Forum Sektory Samorządy 5% kontrola, znika? Odpowiedz na: 5% kontrola, znika?

#9843
nowicjusz
Uczestnik

Trochę odbiegacie od tematu z tymi wynagrodzeniami, oczywiście że najwięcej zależy od hojności szefa. Osobiście mogę podzielić się z Wami informacją o moim wynagrodzeniu, za stażem 20 letnim mam „na rękę” 2150zł – oczywiście jako kontroler. Czy to jest dużo czy mało… zważywszy na nieustające zmiany przepisów, stresująca pracę, ciągłe dokładanie pracy, uważam że nie jest to za dużo. Dla porównania u mnie w urzędzie naczelnik wydziału, w którym pracują po dwie, trzy osoby ma ok. 3600zł/na rękę. Jako jednoosobowe stanowisko, bezpośrednio podległe pod szefa, jestem w pewnym sensie i pracownikiem i szefem, nikt mi nie pomoże i nikt się za mnie nie wstawi, wszystko robie na własną odpowiedzialność . A jeżeli popełnię błąd to jest on natychmiast wyolbrzymiany, aby „zamazać” błędy stwierdzone podczas kontroli i to nieraz bardzo poważne błędy. Co do kontroli 5% to ponoć planowano jej likwidacje podczas ostatniej nowelizacji ustawy, ale jakoś umknął ustawodawcy art. 187. A jaka będzie wola pracodawców, po jej likwidacji… myślę że będzie tu dowolność szefów, i czy ktoś lubi i czy chcę mieć taka komórkę u siebie. I jeszcze jedno, uważam że można postawić znak równości pomiędzy „dobrym” audytorem i „dobrym” kontrolerem, przynajmniej takie jest moje zdanie. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. 🙄