wtorek, 23 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Oświadczenia majątkowe audytorów

Home Forum Sektory Samorządy Oświadczenia majątkowe audytorów Odpowiedz na: Oświadczenia majątkowe audytorów

#9995
eta
Uczestnik

Zastanawiam się, czy mogę „czerpać korzyści” z tego, że jestem audytorem… i „dziwnie wzbogacać się” … czy wydaję może decyzje administracyjne, podejmuję uchwały..etc.

Do tej pory myślałam, że nie, ale teraz…zaczynam myśleć… może coś przeoczyłam…

Mam propozycję, aby udostępnić dla „ogółu” bazy danych urzędów skarbowych. Wszystko będzie taaakie przejrzyste… Znikną wątpliwości, kto ma jakie dochody, z kim się rozlicza, o ile się wzbogacił w stosunku do ubiegłych lat … Skończą się te męczące dyskusje o oświadczeniach…

Myślę, myślę i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, czemu będzie służyć złożenie przeze mnie oświadczenia o dochodach…

Argument, że to przysłuży się przejrzystości, raczej do mnie nie przemawia; ale może się mylę. Nad tym „problemem” myśleli przecież mądrzejsi ode mnie, a więc „na pewno” to jest słuszne 😉

Ciekawe, dlaczego w imię przejrzystości nie wzmacnia się niezależności audytorów? A wprost przeciwnie – audytor ocenia sprawność zarządzania swojego pracodawcy i jemu przedstawia sprawozdania… Wciąż mnie zadziwia, jak pięknie można zepchnąć istotne problemy na boczne tory, pod przykrywką jałowej dyskusji i ideologii 😕

Serdecznie pozdrawiam 🙂