czwartek, 25 kwietnia, 2024

1/2 audytor + 1/2 inspektor

Home Forum Sektory Samorządy 1/2 audytor + 1/2 inspektor

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
  • Autor
    Wpisy
  • #13779
    mrox
    Uczestnik

    Proszę o Wasze opinie i sugestie w temacie
    Czy spotkaliście się z tym aby pracownik był zatrudniony pół etatu na stanowisku audytora wewnętrznego a pół etatu na jakimś innym stanowisku np. inspektora ds. inwestycji (u tego samego pracodawcy – gmina).
    Oczywiście zrozumiałe jest że nie będzie mógł (w tym przypadku) audytować obszarów związanych z inwestycjami.
    Chodzi mi o samo powiązanie obu stanowisk na umowie o pracę czy nie mam jakichś przeciwwskazań?!

    #13789
    nickkita
    Uczestnik

    a jak stawał do naboru?

    #13791
    dorotab
    Uczestnik

    Po prostu dostał te etaty przed wejściem w życie przepisów o trybie konkursowym.

    #13793
    meg
    Uczestnik

    Witam

    Moim zdaniem audytor nie może być jednoczesnie pracownikiem tej samej jednostki.
    Robiąc analizę ryzyka i wyodrębniając obszary ryzyka w urżedzie gminy, jednym z nich są inwestycje. Jest to dość duży i obarczony ryzykiem obszar i co w takiej sytuacji?audytor go zupełnie pominie, ponieważ sam tam będzie pracował? Powiem szczerze, że nie bardzo wyobrażam sobie taka sytuację.
    Ciekawa jestem opinii innych osób.
    Pozdrawiam

    #13794
    meg
    Uczestnik

    Dodam jeszcze, wydział inwestycji sciśle wspołpracuje z wydziałem finansowo – ksiegowym, to ten obszar też zostałby pominiety?

    #13795
    mrox
    Uczestnik

    Z wygranego konkursu na audytora, po okresie próbnym kolejna umowa i propozycja po 1/2 audytor i inspektor.

    #13796
    maksik
    Uczestnik

    audytor nie może brać udziału w dzialalności operacyjnej jednostki

    #13797
    mrox
    Uczestnik

    … dodam że w zakresie obowiązków inspektora ma zapisane prowadzenie spraw związanych z przygotowaniem dokumentacji inwestycji, wniosków kredytowych, wniosków o dofinansowanie ze środków EU. Coś w takich „klimatach”.

    #13798
    nickkita
    Uczestnik

    nie zgadzam się z takim rozwiązaniem… ale skoro on się zgodził to jego problem. ja bym się nie zgodziła.

    #13799
    kacha
    Uczestnik

    Witam,
    Też uważam, że jest to bzdura. Praca na innym stanowisku, na którym pracownik zaangażowany będzie w działalność operacyjną jednostki kłóci się całkowicie z tym, co ma robić audytor.

    #13810
    pietryka
    Uczestnik

    Paranoja, prawodawca nie przewidział takich pomysłów. Polak potrafi. Uważam jednak, że nie może być w tej samej jednostce audytorem wewnętrznym i pracownikiem. O pewnych aspektach już napisaliście, ale pozostaje kwestja podległości i nacisków. Dlatego uważam to za paranoję.Pozdrawiam.

    #13811
    groszek
    Uczestnik

    Też to uważam za absurd. Jednak czasem są bardzo duże naciski na takie rozwiązanie. Związane jest to m.in. z baniem się audytorów, jak również z ze względów finansowych. Myślę, że to jest indywidualna decyzja osoby podejmującej się.
    Ja jednak nie zgodziłabym się na taki układ, ponieważ rodzi to wiele problemów, jak również zależności, a co najważniejsze audytor staje się nieobiektywny wydając opinię. 😀

    #13812
    mrox
    Uczestnik

    Temat do zamknięcia – wg opinii radcy prawnego audytor wewnętrzny nie może być zatrudniony równocześnie na innym stanowisku w tej samej jednostce, uzasadnienie podobne do poprzednich wypowiedzi na forum.
    Swoją drogą powinno być jakieś „zalecenie” z MF które definitywnie regulowałoby tą sprawę.

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.