czwartek, 28 marca, 2024

1/4 etatu jaka kasa, ile audytów?

Home Forum Sektory Samorządy 1/4 etatu jaka kasa, ile audytów?

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
  • #14884
    kaka73
    Uczestnik

    Czy ktoś z Was pracuje na 1/4 etatu jako audytor? Ile sobie zażyczyliście? Ile audytów rocznie przeprowadzacie? Zastanawiam się nad dodatkową pracą, tylko nie wiem czy gra warta świeczki?
    Przy tak małym wymiarze etatu niewiele można zrobić, a gmina przekroczyła magiczne 40mln zł i musi zatrudnić audytora, a pewno chce to zrobić jak najmniejszym kosztem.
    Acha jeżeli ktoś tak pracuje, to czy ma obniżony wymiar u siebie w podstawowej pracy? A może czas zadaniowy w dodatkowej?

    #14886
    slaw
    Uczestnik

    Przy 1/4 etatu ja osobiście podziękowałbym za taką pracę. Nie wyobrażam sobie pracy na taką część etatu. Pracuję sam na cały etat i mam problem z wyrobieniem się z wszystkich obowiązków. Chyba, że audyt ma być fikcją, tylko po to aby spełnić wymogi ustawy, ale w takim przypadku szkoda Twojego czasu.
    Pozdrawiam

    #14890
    adela
    Uczestnik

    1/4 etatu w gminie, to kompletny bezsens! Zadań jest tyle, że powinno to być stanowisko wieloosobowe. 1/4 etatu mam ale w małej jednostce budżetowej. W swojej podstawowej jednostce nie mam obniżonego czasu pracy, tylko przesunięte godziny.

    #14894
    kaka73
    Uczestnik

    To jest bardzo mała gmina. Wiem, że to bez sensu, ale mozna się zachaczyć. Czy masz tam zadaniowy czas pracy, czy siedziesz pełne 10 godzin w tygodniu?

    #14897
    pawels
    Uczestnik

    Witam
    Ja się zastanawiam nad 1/5 etatu czyli 1 dzień 8 godzin. I nie wiem co z tym począć. Pieniądze mogą być niezłe ❓

    #14902
    terka
    Uczestnik

    Nie zdecydowałabym się na 1/4 etatu w gminie. Mam „połówkę”, i obecnie uważam, że to głupota, że się zgodziłam. Plan trzeba wykonać, a kiedy te zadania w zasadzie przeprowadzić?
    Moje czynności polegają głównie na doradztwie i „gaszeniu pożarów” – zapobieganiu lub prostowaniu spraw bieżących.
    Zaplanowałam trzy zadania na ten rok – to mój pierwszy rok, ale nie wiem, czy dam radę.

    A i jeszcze jedno – zorientuj się, czy w ramach owej ćwiartki będą chcieli, by audytor wykonał pięcioprocentówkę we wszystkich jednostkach.

    Bardzo często się zdarza, że tak naprawdę to głównie tego oczekują od audytora .

    #14915
    kaka73
    Uczestnik

    Tylko mnigdzie w przepisach nie ma obligu ile należy przeprowadzać zadań w roku – przy tej liczbie etatu może to być 1 zadanie.
    Tam jest osoba do kontroli, więc tylko audyt w urzędzie.

    #14917
    terka
    Uczestnik

    wiem, że można było zaplanować jedno zadanie, ale zaplanowałam trzy – ambitna czy głupia? (to było pytanie retoryczne, odpowiedź znam 😳

    Kaka, nie zamierzam Cię zniechęcać, pisząc o wlasnych przymyśleniach czy doswiadczeniach.

    Spróbuj, przecież warto, bo:
    to nowe doświadczenie i wyzwanie,
    zawsze możesz zrezygnować,
    istnieje możliwość, że jak w jednostce zrozumieją, na czym polega „przydatność” audytora to uznają potrzebę zwiekszenia etatu.

    Do odwaznych świat należy – zaczynaj.

    Ja ponarzekałam, ale przecież też nie rezygnuję (póki co) 😀

    #14918
    mrox
    Uczestnik

    „Średnia liczba audytów przeprowadzonych przez audytora wewnętrznego w podsektorze rządowym wynosi nieco ponad dwa rocznie. Jeden audyt trwa średnio ok. 90 dni” (wypowiedź Elżbiety Chojny-Duch, wiceministra finansów, styczeń 2008r.)
    😉

    #14929
    adela
    Uczestnik

    Tu gdzie mam ćwiartkę, uzgodniłem z szefem, że jestem raz w tygodniu 4 godz. I w tej jednostce zupełnie wystarczy. Coś napisać mogę w domu. Chyba, że trzeba coś ekstra. W gminie robię 6 audytów, ale tylko w Urzędzie. Jednostki w ramach 5% załatwia ekipa rewidentów Skarbnika.

    #14949
    kaka73
    Uczestnik

    Czyli 6 audytów robisz na 1/4 etatu? Niemozliwe chyba. Nic zobaczę co mi zaoferują.

    #14951
    terka
    Uczestnik

    Nie, Adela ma cały etat w gminie i tam robi owe sześć audytów. Tak zrozumiałam.
    A ćwiartkę ma w małej jednostce – ale chyba nie pisał, ile tam robi audytów.
    Albo nie doczytałam.

    #14952
    kaka73
    Uczestnik

    A to ja jakoś źle zajarzyłam. To dużo robi audytów, my nie robimy nawet połowy z tego, ale to z powodu kontroli 5% jednostek, które musimy zrobić co roku. 😆

    A z tym dodatkowym 1/4 to zobaczę ile dają, czego oczekują itp. Idę niedługo na rozmowę 😀

    #14960
    adela
    Uczestnik

    5 lub 6 audytów robię w gminie. W jednostce robię jeden na kwartał. Wszystko zależy od obszaru przyjętego do badania. Zadanie nie powinno być obszerne, bo to moim zdaniem nie ma sensu. Inspektor nik robił kontrolę na temat, który ja badałem 2 lata wcześniej. Nawet trochę większą próbę przyjął do badania. Zajęło mu to dwa miesiące. Czyli wszystko zależy od zakresu i przygotowania tematu.

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.