sobota, 20 kwietnia, 2024

25.IV 2006R.na co stawiacie???

Home Forum Egzaminy egzaminy 25.IV 2006R.na co stawiacie???

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #3783
    dordi
    Uczestnik

    Na co stawiacie,jezeli chodzi o część „praktyczna”z zadaniami? ❓ To chyba bylaby przesada,jakby znów byla statystyka???mam nadzieje tez ze nie rachunkowosc… 🙄
    Wlasciei to wszystkie zadania mnie przertazaja-komopletnie nie wiem jak sie do nich zabrac 😯
    Jakies rady? 😀

    #3785
    dzanaliz
    Uczestnik

    marne pocieszenie – ale czuję sie podobnie 🙄

    #3786
    dordi
    Uczestnik

    ja własnie ambitnie wzięłam sie za zadania-a przynajmniej próbuje.
    zaczelam od tychg ostatnich z 7 lutego i wlasnie grzebie po Klimie i opracowaniu NiKu,ale jakos oprnie mi idzie-nie potrafie nawet z tablic skorzystac chyba na to wychodzi i nie mam pojecia jak ten wspolczynnik odczytac niezawodnosci:oops: 😳

    #3789
    gapa
    Uczestnik

    Obawiam się, że czytanie Klimy i podręcznika MDPdK NIK”u nie doprowadzi do zrozumienia skąd biorą się te „współczynniki niezawodności” i „wartości funkcji rozkładu normalnego” i jaki jest ich związek z poziomem ufności – a to kluczowe. Od biedy można się nauczyć korzystać z tablic podanych w podręczniku Klimy i innych tego rodzaju (np. w ostatnich zadaniach), ale by rozwiązywać zadania ze zrozumieniem tego co się robi, trzeba wrócić do pojęcia dystrybuanty i jej tablic dla poszczególnych (Poissona i normalnego) rozkładów. Polecam książkę Amira D. Aczela – „Statystyka w zarządzaniu” napisana jest normalnym językiem (dla Amerykanów).

    #4008
    malst
    Uczestnik

    a gdzie mozna zdobyc zadania z lutego 2006 i z poprzednich lat? a jak by byly odpowiedzi jeszcze to super

    #4010
    meg
    Uczestnik

    Do mal st!

    Cześć ! na stronie MF sa umieszczone zadania z egzaminów.
    Pozdrawiam

    #4131
    agata79
    Uczestnik

    Na stronie Ministerstwa Finasów, na stronie uadyt net. sa 2 rozwiazania do zadania ze stycznie 2005= "o skargach zwykorzystaniem kpa", oraz zadanie z padziernika 2004= rachunkowość"

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.