czwartek, 25 kwietnia, 2024

a co z kontrolą 5% wydatków??

Home Forum Sektory Samorządy a co z kontrolą 5% wydatków??

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #8263
    podhale
    Uczestnik

    Czy w zmianach do u.o.f.p. przewiduje sie jakiekolwiek zmiany w zakresie kontroli 5% wydatków w jednostkach podległych?
    Bardzo prosze o odpowiedź!

    #8267
    szymonek123
    Uczestnik

    poczytaj posty w tej sprawie… pt. najpierw audyt teraz kontrola…

    #8268
    regisss
    Uczestnik

    autopoprawka – druk 1078, uzasadnienie – „Ponadto, zmiany eliminują zbędne w systemie kontroli finansowej i audytu wewnętrznego elementy, jak wymóg kontroli 5% wydatków. Dotychczasowe doświadczenia administracji wskazują na niską przydatność i równocześnie wysoką pracochłonność wykonania art. 46”.

    #8271
    podhale
    Uczestnik

    Ale jeszcze raz zadam pytanie: czym się róźni art. 46 od art. 187?

    #8281
    ceem
    Uczestnik

    Z treści ufp – różnica polega na tym iż art. 187 dotyczy jst a art. 46 dotyczy wszystkich jsfp. Z tego co planuje MF to nie będzie to spójne.

    #8296
    dudek
    Uczestnik

    może art. 187 też zostanie uchylony? uzasadnienie jw.

    #8747
    podhale
    Uczestnik

    Błagam wszystkich!
    Czy moglibyście raz jeszcze napisać co z kontrolą 5% wydatków w sytacji zmian w uofp?
    co oznacza likwidacja art 46. w sytuacji pozostawiena art 187?
    Czy w 2007 roku powinienem planować takie kontrole?

    #8748
    k-asiek
    Uczestnik

    Nie błagaj, bo nie wiadomo o co chodzi. Napewno skreslony art 46 dotyczący corocznej kontroli 5% wydatków jednostek podległych, natomiast nikt nie pomyslał o art 187 który jak narazie pozostał bez zmian.
    A tak na marginesie, ty jesteś audytorem? bo jesli tak to nie powienieneś robić kontroli finansowej 5%.

    #8755
    agajot
    Uczestnik

    Jestem kontrolerem wewnętrznym i dla mnie to sie kupy d… nie trzyma!!! Kto pracował nad tą autopoprawką??? 😕

    #8756
    agajot
    Uczestnik

    Może to i głupie pytanie – ale jaka jest różnica między jednostką podległą a nadzorowaną???? 😈

    #8757
    irenaanna
    Uczestnik

    Z grubsza rzecz biorąc – podległe występują głównie w podsektorze rządowym a nadzorowane w samorządowym. Zaznaczam – nie wszędzie i nie do końca.

    #8758
    pawels
    Uczestnik

    Witam.
    Moim zdaniem jednostkami podległymi dla wójta, burmistrza i prezydenta są wszystkie jednostki organizacyjne działające w formie jednostki bud. zakładu bud oraz gospodarstwa pomocniczego. Natomiast jednostką nadzorowaną są np instytucje kultury, które nie działają w wymienionych wcześniej formach.
    Pozdrawiam

    #8759
    jadtra
    Uczestnik

    Pozdrawiam wszyskich piszacych i proszę jednocześnie o trochę skupienia przy układaniu pytań.
    Jak czytam to nie wszyscy sa audytorami wewnętrznymi, a cos słyszeli o planowanych zmianach do ustawy o finansach publicznych.
    Odpowiadam w miarę możliwości i ze złością 👿 na pytanie ciągle o to samo i brak podstawowej wiedzy dot. uofp:
    1. obecnie projekt zmiany ustawa o fin. pub. jest na etapie : przekazano do Senatu, czyli czekamy na ich stanowisko, ustalenia, a dalej procedura legislacyjna zgodnie z techniką prawodawczą. Jak ktos jej nie zna to niech czeka albo sobie przeczyta. Waże , ze dopiero po podpisaniu przez Prezydenta , a następnie ogłoszeniu i wg daty obowiązywania będą dopiero obowiązywać zmiany
    2. art. 187 dotyczy samorządów gyż jest umiejscowiony w Rozdziałe 3 uofp pn. Wykonanie budżetu jednostki samorządu terytorialnego i nie został w projekcie „ruszony” czyli kontrolerzy wewnętrzni jst mają nadal prace,
    3. zmiana art. 46 jeszcze nie obowiązuje patrz pkt.1.
    4. Jezeli ktoś nie rozóżnia pojęcia: jednostki podległej od nadzorowanej, to kieruję do podstaw administracji publicznej. Dobrze jest przeczytać sobie także ustawy np. o powiecie gminie, wojewódzwie itd (podałam potoczne nazwy). o organizacji i strukturak państwa itd.

    #8760
    agajot
    Uczestnik

    Jadtra jak masz odpowiadać ze złością to nie odpowiadaj wcale! Ja nie jestem alfą i omegą a m.in. po to jest to forum żebym mogła poradzić się w nurtującej mnie sprawie kogoś kto na dany temat wie lepiej i więcej niz ja. W każdym bądź razie dziękuję ci za odpowiedź.

    #8761
    szymonek123
    Uczestnik

    bynajmniej tej sprawy nie wałkuje się jak sprawy o audycie….

    więc po co takie docinki?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.