czwartek, 28 marca, 2024

A nie mówiłem :)

Home Forum Egzaminy egzaminy A nie mówiłem :)

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 21)
  • Autor
    Wpisy
  • #7559
    galis
    Uczestnik

    jak jakiś czas temu mówiłem, że egzamin będzie zlikwidowany to zostałem wyśmiany,
    no nic a teraz mówię że audyt zostanie bardzo ograniczony i zmniejszy się ilość jednostek w których będzie musiał być audytor

    audytorzy zainteresujcie się tą sprawą!!!

    #7563
    ilka
    Uczestnik

    Po prostu nie zdążyli powołać nowej komisji, nie znaczy to od razu że zlikwidują egzamin a już na pewno nie audyt wewnętrzny..

    #7567
    galis
    Uczestnik

    tak sobie tłumacz 🙂
    a ja na wiosnę znowu napisze „a nie mówiłem”

    jakby miał być egzamin to by nie zwracali kasę tyko poinformowali, że zostanie zaliczona na poczte egzaminu w następnym wyznaczonym terminie

    pisałem już wcześniej jaki jest projekt ustawy o finansach publicznych i nie ma w nim mowy o egzaminie na audytora

    #7568
    joawar
    Uczestnik

    Galis no to tylko jeszcze podziel się wiedzą nt. gdzie zostaną audytorzy a gdzie nie. 🙄

    #7571
    jolkag1
    Uczestnik

    Dzwoniłam do MF Dep.Audytu pieniążki rzeczywiście zwrócą, ale dyplomy na razie zostawiają. Sami nie wiedzą co pani Minister „knuje”. Myślę, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Ciężko jest się przyzwyczaić do myśli, że egzaminu nie będzie, ale cóż SAMO ŻYCIE.
    Pozdrowienia

    #7582
    prezes53
    Uczestnik

    Nie zgadzam się z Galisem.Standardy kontroli finansowej ,kontrola finansowa ,audyt na pewno pozostaną nierozłącznym elementem funkcjonowania finansow publicznych.Nie jest natomiast tajemnicą,że aktualne kierownictwo MF inaczej widzi funkcjonowanie tych elementów min w celu zwiększenia efektywności audytu rozważane jest jego umieszczenie w NIK,Podobna jest sytuacja z dotychczas funkcjonująca kontrolą wewnętrzną w jednostkach podleglych MF i[ropozycja podporządkowania jej MF.Rownież forma ,zakres egzaminu jest przedmiotem dyskusji i nie jeszcze w MF nie ma gotowych rozwiązań.Nalezy uzbroić sie w cierpliwość.Pozdrawiam

    #7588
    galis
    Uczestnik

    1.Audyt wewnętrzny prowadzą audytorzy zatrudnieni w komórkach organizacyjnych utworzonych w:
    1) ministerstwach
    2) Kancelrii Prezesa Rady Ministrów
    3) urzędach wojewódzkich
    4) jednostkach podsektora samorządowego jeżeli kwota dochodów publicznych lub wydatków przekracza w roku 40 mln

    w pozostałch jednostkach nadzorowanych może zostać podjęta taka decyzja przez ministra itd, aby utworzyć komórkę audytu lub zatrudnić audytora

    mniej więcej taki jest zapis w projekcie

    #7589
    irenaanna
    Uczestnik

    Do Galis: piszesz „audytorzy zainteresujcie się tą sprawą”. Ja się interesuję, tzn. śledzę wydarzenia i dyskusję na forum, czytam artykuły dotyczące audytu wewn. I co z tego wynika, że się interesuję? Podobnie robi wielu audytorów. Samo zainteresowanie tematem w naszym środowisku niczego nie zmienia. Może masz pomysł, propozycję jak to „zainteresowanie” wykorzystać aby pomóc MF i innym ważnym decydentom wybrać właściwą (oczywiście naszym zdaniem) drogę?
    Pozdrawiam serdecznie, Irena.

    #7592
    audytoropole1
    Uczestnik

    Masz racje Irena, ale to juz taka nasza przypadłość narodowa narzekanie i czekanie na bieg wydarzeń. Decytentom odpowiada taki stan rzeczy, gdyż mają wolną rękę do działania. Zresztą podobie jest w polityce skłóconym i leniwym społeczeństwem jest łatwiej manipulować.

    #7604
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= galis] tak sobie tłumacz 🙂
    a ja na wiosnę znowu napisze „a nie mówiłem”

    jakby miał być egzamin to by nie zwracali kasę tyko poinformowali, że zostanie zaliczona na poczte egzaminu w następnym wyznaczonym terminie

    pisałem już wcześniej jaki jest projekt ustawy o finansach publicznych i nie ma w nim mowy o egzaminie na audytora
    [/QUOTE]

    No coz, z logika u Pana nie jest za dobrze.Egzamin zostal odwolany dlatego, ze nie zostala jeszcze powolana nowa Komisja. Zrodlo:razz:an Konrad Zatorski sekretarz bylej komisji(moja znajoma dzwonila, bo byla zapisana na ten termin).Pieniadze musieli oddac, bo nie ma czegos takiego jak „przeniesienie na nastepny egzamin”. Nie kazdy musi chciec brac w nim udzial. Zdalbys w koncu ten egzamin zamiast marudzic na forum i co 3 miesiace odswiezac stary temat 🙄
    NA przyklad Twoj post z 5 wrzesnia tego roku:

    05.09.2006 godz.18:21
    Tak informacja dla zdających egzamin: w projekcie zmian do ustawy o finansach publicznych został zlikwidowany egzamin na audytora wewnętrznego. Tak sie zastanawiam czy teraz zwrócą pieniądze tym osobom które zdawały egzamin bo się okazuje ze chyba niepotrzebnie.

    Nastepnie projekt zmiany uof zostal przyjety przez Rade Ministrow i nie bylo w nim w ogole mowy o tym o czym pisales. Zachecam Cie do lektury ISTNIEJACYCH aktow prawnych, od czytania naprawde sie nie glupieje…
    A gdyby nawet istnial gdziekolwiek jakis projekt, to kazdy kto ma chociaz nikle pojecie o trybie legislacji w polskim parlamencie wie, ze projekty sa czytane w sejmie ,trafiaja do komisji sejmowych, pozniej do senatu,pozniej znowu z powrotem do sejmu i na kazdym etapie moga byc wprowadzone istotne i kluczowe zmiany. Nie wiem jaki masz cel w tym, zeby straszyc i dezorientowac ludzi na forum, w szczegolnosci tych, ktorzy sie przygotowuja do egzaminu. Niezaleznie od tego czy egzamin bedzie wazny czy nie,ludziom, ktorzy zdobywaja wiedze nalezy sie szacunek i wsparcie a nie bezmyslne podcinanie skrzydel. Ale coz widocznie dzieki temu czujesz sie lepiej:smile: Pozdrawiam

    #7605
    galis
    Uczestnik

    z twoją logiką też nie jest za dobrze ale to jest mało istotne dla mnie

    Nie chce mi sie z tobą polemizować ale dla twojej wiadomośc zdałem egzamin,
    a chodzi mi przede wszystkim o osoby, które zostały zmuszone do zdawania tego egzaminu. Obecnie wydaje się, jeśli przejdą zmiany proponowane przez MF w projekcie to okaże sie że niepotrzebnie.
    Nie chce również nikomu podcinać skrzydeł i mam nadzieje, że egzamin zostanie utrzymany.

    pozdrawiam

    #7609
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= galis] z twoją logiką też nie jest za dobrze ale to jest mało istotne dla mnie

    Nie chce mi sie z tobą polemizować ale dla twojej wiadomośc zdałem egzamin,
    a chodzi mi przede wszystkim o osoby, które zostały zmuszone do zdawania tego egzaminu. Obecnie wydaje się, jeśli przejdą zmiany proponowane przez MF w projekcie to okaże sie że niepotrzebnie.
    Nie chce również nikomu podcinać skrzydeł i mam nadzieje, że egzamin zostanie utrzymany.

    pozdrawiam[/QUOTE]

    5 wrzesnia pisales, ze w zmianie uof rzad zlikwiduje ezgamin na audytora wewnetrznego. W pazdzierniku rzad przyjal projekt zmiany ustawy, w ktorym nie bylo o tym ani slowa. O czym tu jeszcze dyskutowac?Jak przeprowadzasz zadanie audytowe to tez starasz sie dopasowywac fakty do z gory zalozonej tezy? Pisanie tego typu tekstow w takich okolicznosciach, ze egzamin zostal odwolany i masa ludzi niepotrzebnie sie stresowala jest co najmniej dziwne i malo konstruktywne.Pozdrawiam i bez urazy

    #7637
    galis
    Uczestnik

    Czy chcesz jeszcze cos dodać??

    #7640
    simon
    Uczestnik

    [QUOTE BY= galis] Czy chcesz jeszcze cos dodać??[/QUOTE]

    Daj spokój, może lepiej skoncentrować się na tym jak sympatycznie pożegnać się z zawodem ?:smile:

    #7641
    galis
    Uczestnik

    ja bym sie skoncentrował jak nie pożegnać sie jednak z zawodem 🙂

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 21)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.