wtorek, 23 kwietnia, 2024

a propo wynagrodzeńi umowy o pracy w ogólle;-)

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW a propo wynagrodzeńi umowy o pracy w ogólle;-)

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #535
    Anonim
    Nieaktywny

    Słuchajcie, mam drobny problem. Otóż pomimo uczynienia zadość wszelkim wymogom dotyczącym zatrudnieniu na stanowisku audytora, nasze kierownictwo stanęło na stanowisku że w Izbach Skarbowych … nie występuje stanowisko audytora!! Tzn wszyscy w KAW jesteśmy zatrudnieni na stanowiskach np. KOmisarz, inspektor, zaś z dniem 1 I 2005 przedstawiono nam dziwny aneks sprowadzający się do słow „powierzam Panu/Pani obowiązki audytora wewnętrznego”, niemniej wg umowy dalej jesteśmy komisarzamia czy też inspektorami. Na wojnie z kierownictwem staramy się uświadomić że od 1 I 2005 nie ma mowy o konstrukcji p.o. audytora, ale na dzień dzisiejszy jest to walka z wiatrakami. Prosiliśmy MInisterstwo o przeprowadzenie kontroli, ale na razie nic z tego; Co waszym zdaniem powinniśmy zropbić?? Dzięki za wszelkie sugestie, POzdrawiam!!

    #536
    audytor2
    Uczestnik

    Moim zdaniem powinniście zapoznać kierownictwo izby z rozdziałem 5 (dział I) ustawy o finansach publicznych, gdyż jest tam „wspomniane”, że audyt wewnętrzny przeprowadza audytor wewnętrzny.

    #537
    Anonim
    Nieaktywny

    Jasna sprawa, zrobiliśmy to na samym początku; argumentacja kierownictwa dotyczyła tego, że stanowisko audytora nie figuruje bezpośrednio (nie przyjmują mojej arguymentacji o podciągnięciu per analogum tegoż stanowiska dla izb w powiązaniu z treścia ustawy o finansach pubnlicznych właśnie) w
    Rozporządzeniu Prezesa radyu Ministrów z dnia 29 paĽdziernika 1999 r. w sprawie określenia stanowisk urzędniczych, wymaganych kwalifikacji zawodowych, stopni służbowych urzędników służby cywilnej, mnożników do ustalania wynagrodzenia oraz szczegółowych zasad ustalania i wypłacania innych świadczeń przysługujących członkom korpusu służby cywilnej. Dlatego rozmowyt stanęły w martwym punkcie i na dzień dzisiejszy musimy udowodnić że nie jesteśmy wielbłądami.
    W każdym razie dziękuję i pozdrawiam!!

    #538
    audytor2
    Uczestnik

    Postanowiłem sprawdzić powyższe rozporządzenie – stanowisko audytora wewnętrznego występuje w grupie stanowisk koordynujących i samodzielnych w sł. cyw. (proszę zobaczyć rozporządzenia zmieniające)
    Pozdrawiam!

    #541
    simon
    Uczestnik

    a w nawiązaniu do ostatniej informacji – fakt, iż jest to stanowisko samodzielne oznacza zapewne, że należałoby podnieść audytorom pensje – więc lepiej udawać, że nie ma takiego stanowiska .

    #542
    juror
    Uczestnik

    Art. 35e ust. 2a wyrażnie określa, iż „w urzędzie celnym i urzędzie skarbowym audyt wewnętrzny przeprowadza audytor wewnętrzny zatrudnniony odpowiednio w izbie celnej lub izbie skarbowej”.
    Zatrudnianie na stanowisku komisarza, czy inspektora z powierzeniem obowiązków audytora wewnętrznego jest sprzeczne z zapisem ustawowym.

    #548
    lodzik
    Uczestnik

    Prawda jest taka, że jeżeli MF się za to nie weżmie ( mjam na myśli także sposób zatrudniania w JST ) to my z kierownictwem możemy sobie co najwyżej podyskutować , mało tego dyskutować może ten komu nie zależy na pracy. POWIODZENIA.

    #549
    lodzik
    Uczestnik

    apropos egzaminu : wykrakali co niektórzy te środki unijne na wczorajszym egzaminie .

    #558
    dorcia
    Uczestnik

    Może spróbuj napisać maila do GIAW: opisz sytuację z prośbą o interpretację. U mnie podziałało jak mnie chcieli wrobić w kontrolę 5% (!).
    Życzę powodzenia 😀

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.