poniedziałek, 28 września, 2020

a propo wynagrodzeńi umowy o pracy w ogólle;-)

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW a propo wynagrodzeńi umowy o pracy w ogólle;-)

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #535
  Anonim
  Nieaktywny

  Słuchajcie, mam drobny problem. Otóż pomimo uczynienia zadość wszelkim wymogom dotyczącym zatrudnieniu na stanowisku audytora, nasze kierownictwo stanęło na stanowisku że w Izbach Skarbowych … nie występuje stanowisko audytora!! Tzn wszyscy w KAW jesteśmy zatrudnieni na stanowiskach np. KOmisarz, inspektor, zaś z dniem 1 I 2005 przedstawiono nam dziwny aneks sprowadzający się do słow „powierzam Panu/Pani obowiązki audytora wewnętrznego”, niemniej wg umowy dalej jesteśmy komisarzamia czy też inspektorami. Na wojnie z kierownictwem staramy się uświadomić że od 1 I 2005 nie ma mowy o konstrukcji p.o. audytora, ale na dzień dzisiejszy jest to walka z wiatrakami. Prosiliśmy MInisterstwo o przeprowadzenie kontroli, ale na razie nic z tego; Co waszym zdaniem powinniśmy zropbić?? Dzięki za wszelkie sugestie, POzdrawiam!!

  #536
  audytor2
  Uczestnik

  Moim zdaniem powinniście zapoznać kierownictwo izby z rozdziałem 5 (dział I) ustawy o finansach publicznych, gdyż jest tam „wspomniane”, że audyt wewnętrzny przeprowadza audytor wewnętrzny.

  #537
  Anonim
  Nieaktywny

  Jasna sprawa, zrobiliśmy to na samym początku; argumentacja kierownictwa dotyczyła tego, że stanowisko audytora nie figuruje bezpośrednio (nie przyjmują mojej arguymentacji o podciągnięciu per analogum tegoż stanowiska dla izb w powiązaniu z treścia ustawy o finansach pubnlicznych właśnie) w
  Rozporządzeniu Prezesa radyu Ministrów z dnia 29 paĽdziernika 1999 r. w sprawie określenia stanowisk urzędniczych, wymaganych kwalifikacji zawodowych, stopni służbowych urzędników służby cywilnej, mnożników do ustalania wynagrodzenia oraz szczegółowych zasad ustalania i wypłacania innych świadczeń przysługujących członkom korpusu służby cywilnej. Dlatego rozmowyt stanęły w martwym punkcie i na dzień dzisiejszy musimy udowodnić że nie jesteśmy wielbłądami.
  W każdym razie dziękuję i pozdrawiam!!

  #538
  audytor2
  Uczestnik

  Postanowiłem sprawdzić powyższe rozporządzenie – stanowisko audytora wewnętrznego występuje w grupie stanowisk koordynujących i samodzielnych w sł. cyw. (proszę zobaczyć rozporządzenia zmieniające)
  Pozdrawiam!

  #541
  simon
  Uczestnik

  a w nawiązaniu do ostatniej informacji – fakt, iż jest to stanowisko samodzielne oznacza zapewne, że należałoby podnieść audytorom pensje – więc lepiej udawać, że nie ma takiego stanowiska .

  #542
  juror
  Uczestnik

  Art. 35e ust. 2a wyrażnie określa, iż „w urzędzie celnym i urzędzie skarbowym audyt wewnętrzny przeprowadza audytor wewnętrzny zatrudnniony odpowiednio w izbie celnej lub izbie skarbowej”.
  Zatrudnianie na stanowisku komisarza, czy inspektora z powierzeniem obowiązków audytora wewnętrznego jest sprzeczne z zapisem ustawowym.

  #548
  lodzik
  Uczestnik

  Prawda jest taka, że jeżeli MF się za to nie weżmie ( mjam na myśli także sposób zatrudniania w JST ) to my z kierownictwem możemy sobie co najwyżej podyskutować , mało tego dyskutować może ten komu nie zależy na pracy. POWIODZENIA.

  #549
  lodzik
  Uczestnik

  apropos egzaminu : wykrakali co niektórzy te środki unijne na wczorajszym egzaminie .

  #558
  dorcia
  Uczestnik

  Może spróbuj napisać maila do GIAW: opisz sytuację z prośbą o interpretację. U mnie podziałało jak mnie chcieli wrobić w kontrolę 5% (!).
  Życzę powodzenia 😀

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.