wtorek, 9 marca, 2021

Administrowanie pasem drogowym

Home Forum Sektory Samorządy Administrowanie pasem drogowym

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #22690
  anka123
  Uczestnik

  Witam!
  Potrzebuję pomocy w temacie jw.
  Widziałam na forum, że kiedyś był poruszany, mam pytanie : jak mogę sama określić co jest pasem drogowym, czy jednak nie mogę i muszę prosić o pomoc geodetę?
  Moje zadanie polega na sprawdzeniu poprawności i legalności naliczania i pobierania opłat za zajęcie pasa drogowego. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo proszę, bo jestem w temacie trochę zielona :mrgreen:

  #22691
  izmi
  Uczestnik

  a ustawa o drogach publicznych przestała obowiązywać? tam jest napisane 😀

  #22707
  anka123
  Uczestnik

  Dowcipne -dzięki! 😀 Ale czy ci z Was, którzy robili to zadanie chodzili w teren i sprawdzali czy system opłat jest szczelny, i czy pobierane są od wszystkich?Przecież pas drogowy to „wydzielony liniami granicznymi grunt…” a w terenie ani śladu granic pasa drogowego – do stwierdzenia granic potrzebny jest geodeta, czyż nie? A może sprawdzaliście tylko procedury i kompletność dokumentacji? Ja muszę iść w teren – macie jakiś pomysł? No a co z urządzeniami zlokalizowanymi pod powierzchnią pasa? 😀

  #22708
  mama0454
  Uczestnik

  [QUOTE BY= Anka123] Dowcipne -dzięki! 😀 Ale czy ci z Was, którzy robili to zadanie chodzili w teren i sprawdzali czy system opłat jest szczelny, i czy pobierane są od wszystkich?Przecież pas drogowy to „wydzielony liniami granicznymi grunt…” a w terenie ani śladu granic pasa drogowego – do stwierdzenia granic potrzebny jest geodeta, czyż nie? A może sprawdzaliście tylko procedury i kompletność dokumentacji? Ja muszę iść w teren – macie jakiś pomysł? No a co z urządzeniami zlokalizowanymi pod powierzchnią pasa? 😀 [/QUOTE]

  Nie wpadajmy w skrajności. Co to znaczy, że musisz iść w teren ? Czy będziesz dokładnie odmierzała powierzchnię zajętego pasa drogowego ? Bez obrazy, ale uważam takie działanie za nieco przesadzone i narażające profesję audytorską na śmieszność. Gdzieś zostało zagubione zdroworozsądkowe myślenie.

  #22709
  dorotab
  Uczestnik

  Witam. Zgadzam się z mamą. Jak np. stwierdzisz czy opłaty pobierane są od wszystkich jeżeli np. reklama kiedyś była umieszczona w pasie drowym a teraz jej już tam nie ma, nikt nie zadał sobie trudu aby wystapić o możliwość zajęcia pasa drogowego, a nikt nie „wykrył” nielegalnego obiektu. Identyfikacja zakrytych urządzeń infrastruktury technicznej musiałaby wiązać się z analizą dokumentacji związanej z oddaniem do użytku np. domów jednorodzinnych (mapa inwentaryzacyjna). Dostawcy mediów (woda, gaz, energia elektryczna) występują o zajęcie pasa drogowego, ale czy osoby fizyczne budujące dom – szczerze wątpię. I wcale nie jest to związane ze szczelnością systemu czy też jej brakiem. Ostatecznie, jak mi się wydaje, należy zastanowić się nad stosunkiem kosztów do korzyści, jakie miałyby wyniknąć z tego zadania. Ponadto, podczas wizji w terenie tak naprawdę niewiele organoleptycznie da się stwierdzić.
  Poza tym, tak między nami, to w jaki sposób infrastruktura jest zinwentaryzowana na mapie, bardzo czesto dalekie jest od rzeczywistości.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.