czwartek, 25 kwietnia, 2024

Akredytacja czy ISO

Home Forum Sektory Służba zdrowia Akredytacja czy ISO

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #10775
    passon
    Uczestnik

    mam problem ,chodzi o to ,że Dyrekcja chce zafundować szpitalowi akredytację a moim zdaniem jest to niepotrzebny wydatek, gdyż później trzeba będzie co 2 czy 3 lata ponosić opłaty za wznowienie.Ja uważa,że lepiej wprowadzić ISO ,bo i tak wcześniej czy później nas to czeka .Podpowiedzcie argumenty za ISO

    #10777
    ania79
    Uczestnik

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale jesli wdraża się system zarządzania jakośćią zgodny z Normą ISO i chce się mieć certyfikat potweirdzający tą zgodność to musi być przeprowadzany audit zewnętrzny przez akredytowaną organziację. Certyfikat taki wydaje się najczęściej na trzy lata, a co roku przeprowadzany jest audit nadzoru, który kosztuje oczywisćie.
    Chyba, że w przypadku szpitala akredytacja oznacza cos innego. Nie znam specyfiki szpitala.
    Pozdrawiam

    #10780
    wdra
    Uczestnik

    miałam ten sam problem.Dyrekcja chciała akredytację bo niby łatwiej.Ja ich namówiłam na ISO bo akredytacja to kawałek wycięty z iSo.czyli jak masz ISO z akredytacją pójdzie o wiele łatwiej. Niestety projekt do sieci szpitali przewiduje i jedno i drugie.Iso i akredytacja jest odnawiane co 3 lata, przy Iso dochodzą koszty audytów kontrolnych.ale CMJ będzie również kontrolował jednostki raz w roku tyle że na koszt Państwa czyli nasz.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.