czwartek, 6 maja, 2021

Akredytacja czy ISO

Home Forum Sektory Służba zdrowia Akredytacja czy ISO

 • This topic has 2 odpowiedzi, 3 odpowiedzi, and was last updated 13 years temu by wdra.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #10775
  passon
  Uczestnik

  mam problem ,chodzi o to ,że Dyrekcja chce zafundować szpitalowi akredytację a moim zdaniem jest to niepotrzebny wydatek, gdyż później trzeba będzie co 2 czy 3 lata ponosić opłaty za wznowienie.Ja uważa,że lepiej wprowadzić ISO ,bo i tak wcześniej czy później nas to czeka .Podpowiedzcie argumenty za ISO

  #10777
  ania79
  Uczestnik

  Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale jesli wdraża się system zarządzania jakośćią zgodny z Normą ISO i chce się mieć certyfikat potweirdzający tą zgodność to musi być przeprowadzany audit zewnętrzny przez akredytowaną organziację. Certyfikat taki wydaje się najczęściej na trzy lata, a co roku przeprowadzany jest audit nadzoru, który kosztuje oczywisćie.
  Chyba, że w przypadku szpitala akredytacja oznacza cos innego. Nie znam specyfiki szpitala.
  Pozdrawiam

  #10780
  wdra
  Uczestnik

  miałam ten sam problem.Dyrekcja chciała akredytację bo niby łatwiej.Ja ich namówiłam na ISO bo akredytacja to kawałek wycięty z iSo.czyli jak masz ISO z akredytacją pójdzie o wiele łatwiej. Niestety projekt do sieci szpitali przewiduje i jedno i drugie.Iso i akredytacja jest odnawiane co 3 lata, przy Iso dochodzą koszty audytów kontrolnych.ale CMJ będzie również kontrolował jednostki raz w roku tyle że na koszt Państwa czyli nasz.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.