sobota, 20 kwietnia, 2024

analiza efektywności pracy na poszczególnych stanowiskach.

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna analiza efektywności pracy na poszczególnych stanowiskach.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #890
    pietryka
    Uczestnik

    Otrzymałem zadanie /poza planem/ przeprowadzenia analizy efektywności pracy na poszczególnych stanowiskach pracy, i nie wiem jak się do tego zabrać. Może ktoś ma jakiś pomysł i mi pomoże. Sprawa dotyczy Urzędu Miasta. Pozdrawiam wszystkich.

    #892
    jama
    Uczestnik

    Wydaje mi się, że powinieneś zacząć od zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach pracy. Do zakresów porobić listy kontrolne w zakresie czasu wykonywanych czynności i wtedy można przeanalizować udział procentowy poszczególnych wykonywanych czynności w stosunku do dnia, tygodnia, miesiąca, itd. Potem można dokonać testowania wejść do baz danych na których pracuje użytkownik (oczywiście na tych stanowiskach, na których jest to możliwe) i porównać ilość czasu wynikającego z listy kontrolnej z iloscią wejść (np. ilosć zaksiegowanych dokumentów, wydanych decyzji itd. ) do baz. Dltaego do poszczególnych stanowisk pracy trzeba opracować b. szczegółową listę czynności na stanowisku pracy, nawet takie czynności, które nie są umieszczone w zakresie obowiązków, ale są wykonywane (przy okazji można je zweryfikować). Polecam również metodę obserwacji, ale nie nachalną (np. posiedzieć pół dnia w sekretariacie itd. ). Nie wiem czy te uwagi coś pomogą w zadaniu, ale może…. pozdrawiam.

    #893
    marcind
    Uczestnik

    Hmmm, chyba wszyscy domyślają się jak pracownicy badanej jednostki wyrażają się o tym zadaniu. Ja bym zalecił naprawde dużą delikatność w podejściu do tych badań – bo co ma pomysleć pani sekretarka jak AW będzie siedział jej nad głową i rejestrował jej czynności. W zasadzie to najlepiej byłoby żeby to kierownictwo, może kadry wyszły z takim programem tych list kontrolnych wykonywanych czynności, a AW by tylko sprawdził jak to w praktyce funcjonuje.Bo jeżeli w świadomości pracowników ten podgląd będzie kojarzony z AW…:)

    pozdrawiam i życzę powodzenia w tym naprawde trudnym zadaniu – a potem prosimy o jakies materiały i wrażenia na PAW

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.