piątek, 19 kwietnia, 2024

ankieta do MF

Home Forum Sektory Samorządy ankieta do MF

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #22499
    dudu
    Uczestnik

    Witam, zapewne dostaliście do wypełnienia ankietę do MF, mam pytanie jaki numer z rzeczowego wykazu akt zastosować? Pozdrawiam.

    #22501
    mama0454
    Uczestnik

    Przecież ankietę wysyła się jedynie w formie elektronicznej, więc nie ma możliwości nadania jej numeru.

    #22502
    dudu
    Uczestnik

    No tak ale u mnie jest tak, że pismo kóre dostaliśmy jest zarejestrowane w elektronicznym systemie obiegu dokumentów i muszę do tego pisma założyć sprawę, nadać jej numer i wydrukować ankietę jako sprawę ostatecznie załatwioną.

    #22506
    adela
    Uczestnik

    Ale dlaczego mówicie o numerze? Przecież to ankieta dla kierownika jednostki a nie dla audytora.

    #22508
    tinam
    Uczestnik

    Teoretycznie dla szefa, ale to pracownik wie najwięcej.

    #22509
    jama
    Uczestnik

    Ale czy wy znacie pytania tej ankiety ? Czy uważacie, że pytania dotyczące wiedzy kierownika jednostki na temat znajomości przez niego strony internetowej dotyczącej kontroli zarządczej powinien odpowiadać audytor ?

    #22510
    k-asiek
    Uczestnik

    Mnie denerwuje w tej ankiecie to, że nie można zobaczyć wszystkich pytań w niej zawartych, co umozliwiłoby zebranie potrzebnej wiedzy i informacji od innych pracowników. Bez sensu. U mnie nie ma jeszcze wykonania budżetu na koniec 2011r więc czekam z wypełnianiem.

    #22511
    k-asiek
    Uczestnik

    Jeśli chodzi o numer z instrukcji kancelaryjnej ja dałabym 170, gdzie znajduje się korespondencja, pisma, wytyczne, opinie. Pozdrawiam

    #22512
    izabela913
    Uczestnik

    Można wypełnić ankietę „na próbę” i wydrukować po jednej kartce, bez wysyłania, a później wyczyścić zawartość. Wpisujemy kwoty dochodów i wydatków wynikające z planu budżetu po zmianach według stanu na 31.12.2011 r.

    #22513
    lczarny
    Uczestnik

    A co myslicie o rwa 065 lub 066?
    jeśli chodzi o kwoty to też dałam z planu na dzień 31.12.2011, a poza tym to wydrukowałam i dałam do zatwierdzenia przed ostateczym wysłaniem.
    Pozdrawiam

    #22515
    dudu
    Uczestnik

    To podobnie jak ja Burmistrz ma się z nią zapoznać a wypełniłam rubryki uniwersalne to co dla szefa to zostawiłam miejsce na jego uwagi. Ale w dokumentach ja będę miała pismo z MF u siebie.

    #22518
    kules
    Uczestnik

    Nie wiem czy zauważyliście, ale jest jeszcze jedna ankietka dla tych jednostek, gdzie jest usługodawca, znacznie bardziej konkretne informacjo o prowadzeniu audytów tam zbierają, łącznie z kwotami i datami zawieranych umów w poszczególnych latach.
    Jak ktoś to zbierze z całego kraju to interesujące dane uzyska o kasie, jaką trzeba płacić w różnych rejonach. Ciekawe jak bardzo tajne to będzie, bo ciekaw bym był (i nie tylko ja) ile koledzy biorą i dostają i od kiedy do kiedy mają umowy pozawierane.

    #22520
    tinam
    Uczestnik

    [QUOTE BY= lczarny]…
    jeśli chodzi o kwoty to też dałam z planu na dzień 31.12.2011……..[/QUOTE]
    Czyli z projektu?

    #22521
    gapa
    Uczestnik

    Informację o „…kasie jaką trzeba płacić..” tam „…gdzie jest usługodawca…” można znależć w podsumowaniu niedawnej kontroli NIK.
    Cytuję:
    „Roczny koszt audytu zazwyczaj wynosił poniżej 100 tys. zł – przy zatrudnieniu audytora w urzędzie, oraz poniżej 14 tys. euro – przy wykonywaniu usług przez usługodawcę.”
    Wychodzi na to, że zatrudniając usługodawcę oszczędza się 1/3 kosztów.

    #22527
    kules
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Gapa] Wychodzi na to, że zatrudniając usługodawcę oszczędza się 1/3 kosztów.[/QUOTE]

    Tak jak i w prawie wszystkich innych „działkach”, które zleci się poza urząd, jak prawo pozwoli. W mojej opinii audyt nie jest tu jakiś wyjątkowy.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.