niedziela, 7 sierpnia, 2022

ankieta do MF

Home Forum Sektory Samorządy ankieta do MF

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #22499
  dudu
  Uczestnik

  Witam, zapewne dostaliście do wypełnienia ankietę do MF, mam pytanie jaki numer z rzeczowego wykazu akt zastosować? Pozdrawiam.

  #22501
  mama0454
  Uczestnik

  Przecież ankietę wysyła się jedynie w formie elektronicznej, więc nie ma możliwości nadania jej numeru.

  #22502
  dudu
  Uczestnik

  No tak ale u mnie jest tak, że pismo kóre dostaliśmy jest zarejestrowane w elektronicznym systemie obiegu dokumentów i muszę do tego pisma założyć sprawę, nadać jej numer i wydrukować ankietę jako sprawę ostatecznie załatwioną.

  #22506
  adela
  Uczestnik

  Ale dlaczego mówicie o numerze? Przecież to ankieta dla kierownika jednostki a nie dla audytora.

  #22508
  tinam
  Uczestnik

  Teoretycznie dla szefa, ale to pracownik wie najwięcej.

  #22509
  jama
  Uczestnik

  Ale czy wy znacie pytania tej ankiety ? Czy uważacie, że pytania dotyczące wiedzy kierownika jednostki na temat znajomości przez niego strony internetowej dotyczącej kontroli zarządczej powinien odpowiadać audytor ?

  #22510
  k-asiek
  Uczestnik

  Mnie denerwuje w tej ankiecie to, że nie można zobaczyć wszystkich pytań w niej zawartych, co umozliwiłoby zebranie potrzebnej wiedzy i informacji od innych pracowników. Bez sensu. U mnie nie ma jeszcze wykonania budżetu na koniec 2011r więc czekam z wypełnianiem.

  #22511
  k-asiek
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o numer z instrukcji kancelaryjnej ja dałabym 170, gdzie znajduje się korespondencja, pisma, wytyczne, opinie. Pozdrawiam

  #22512
  izabela913
  Uczestnik

  Można wypełnić ankietę „na próbę” i wydrukować po jednej kartce, bez wysyłania, a później wyczyścić zawartość. Wpisujemy kwoty dochodów i wydatków wynikające z planu budżetu po zmianach według stanu na 31.12.2011 r.

  #22513
  lczarny
  Uczestnik

  A co myslicie o rwa 065 lub 066?
  jeśli chodzi o kwoty to też dałam z planu na dzień 31.12.2011, a poza tym to wydrukowałam i dałam do zatwierdzenia przed ostateczym wysłaniem.
  Pozdrawiam

  #22515
  dudu
  Uczestnik

  To podobnie jak ja Burmistrz ma się z nią zapoznać a wypełniłam rubryki uniwersalne to co dla szefa to zostawiłam miejsce na jego uwagi. Ale w dokumentach ja będę miała pismo z MF u siebie.

  #22518
  kules
  Uczestnik

  Nie wiem czy zauważyliście, ale jest jeszcze jedna ankietka dla tych jednostek, gdzie jest usługodawca, znacznie bardziej konkretne informacjo o prowadzeniu audytów tam zbierają, łącznie z kwotami i datami zawieranych umów w poszczególnych latach.
  Jak ktoś to zbierze z całego kraju to interesujące dane uzyska o kasie, jaką trzeba płacić w różnych rejonach. Ciekawe jak bardzo tajne to będzie, bo ciekaw bym był (i nie tylko ja) ile koledzy biorą i dostają i od kiedy do kiedy mają umowy pozawierane.

  #22520
  tinam
  Uczestnik

  [QUOTE BY= lczarny]…
  jeśli chodzi o kwoty to też dałam z planu na dzień 31.12.2011……..[/QUOTE]
  Czyli z projektu?

  #22521
  gapa
  Uczestnik

  Informację o „…kasie jaką trzeba płacić..” tam „…gdzie jest usługodawca…” można znależć w podsumowaniu niedawnej kontroli NIK.
  Cytuję:
  „Roczny koszt audytu zazwyczaj wynosił poniżej 100 tys. zł – przy zatrudnieniu audytora w urzędzie, oraz poniżej 14 tys. euro – przy wykonywaniu usług przez usługodawcę.”
  Wychodzi na to, że zatrudniając usługodawcę oszczędza się 1/3 kosztów.

  #22527
  kules
  Uczestnik

  [QUOTE BY= Gapa] Wychodzi na to, że zatrudniając usługodawcę oszczędza się 1/3 kosztów.[/QUOTE]

  Tak jak i w prawie wszystkich innych „działkach”, które zleci się poza urząd, jak prawo pozwoli. W mojej opinii audyt nie jest tu jakiś wyjątkowy.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.