środa, 23 września, 2020

Arkusz organizacyjny szkoły

Home Forum Sektory Samorządy Arkusz organizacyjny szkoły

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #5919
    miszaw
    Uczestnik

    Witam
    Mam kilka pytań dotyczących sporządzania arkusza organizacyjnego szkoły oraz godzin ponadwymiarowych nauczycieli. Czy należy w nim uwzględnić godziny nauczania indywidualnego?
    2.Czy godziny te wlicza się do pensum nauczyciela?
    3. Czy jeżeli łączna liczba godzin (w szkole i nauczania indywidalnego, tj 25 godzin w szkole i 8 nauczania indywidualneg) przekroczy 27 przy pensum 18 godzinach, to jest to niezgodne z art. 35 ust. 1 KN?
    I ostatnie pytanie: czy z nauczycielami wyznaczonymi do przeprowadzenia nauczania indywidualnego dyrektor moze zawrzeć nową umowę i czy wtedy te godziny także będą się sumować z godzinami pracy w szkole.
    Pozdrawiam Michał

    #5939
    k-asiek
    Uczestnik

    Witaj. Moim zdaniem nauczanie indywidualne nie jset wliczane do pensum, gdyż nawet karta nauczyciela wyodrębnia te zajęcia. Natomiast napewno dodatkowe zajęcia pozalekcyjne są zajęciami dydaktycznymi i powinny być wliczone do pensum. Podobną opinię przy okazji audytu znalazłam na stronie oświaty.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.