czwartek, 25 kwietnia, 2024

art. 275 ust. 2 nuofp

Home Forum Sektory Samorządy art. 275 ust. 2 nuofp

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 52)
  • Autor
    Wpisy
  • #18861
    0410
    Uczestnik

    Witam,
    czy mógłby mi ktoś wyjaśnić w jakiej formie będzie „najbezpieczniej” wyłonić „usługodawcę” niezatrudnionego w jednostce? Jako że nuofp nakłada na moją jednostkę obowiązek prowadzenia audytu trzeba by „znaleźć” w/w „usługadawcę”, bo 01.01.2010 już za pasem. Mało casu kruca bomba!!!
    Za wszelkie podpowiedzi wiekie dzięki

    #18863
    pawels
    Uczestnik

    No a z czym problem? Jeżeli poniżej 14.000 euro to po za ustawą prawo zamówień publicznych a jeżeli powyżej to w jakimś trybie. Ile planujecie na to przeznaczyć to podstawowe pytanie.

    #18865
    mama0454
    Uczestnik

    Ciężko będzie znaleźć usługodawcę poniżej 14 tys. euro. 😎

    #18866
    terka
    Uczestnik

    A w jaki sposób wyłonić ustawodawcę, bedącego osobą fizyczną? (w odróżnieniu od osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą)
    Art. 279.
    1. Usługodawcą, o którym mowa w art. 275 pkt 2, może być:
    1) osoba fizyczna, spełniająca warunki określone w art. 286;
    2) osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, spełniająca warunki określone
    w art. 286;

    Też w drodze przetargu? Czy może to być np. umowa-zlecenie?

    #18867
    0410
    Uczestnik

    Plany są, że 10.000 tys. zł., ale martwię się, że chyba to mało…

    #18868
    0410
    Uczestnik

    Terka właśnie o tym myślę czy powinien to być przetarg czy umowa-zlecenie co by się nie okazało że bedzie źle jak już wejdzie uofp a Mf się obudzi i poda jakieś wytyczne co do sposobu wyłonienia takiego usługadawcę

    #18870
    kikcloud
    Uczestnik

    Weź kogoś z list bezrobotnych. Wiszą w PUP 😀

    #18871
    scypion
    Uczestnik

    10 000 PLN – to za miesiąc pracy audytora wewnętrznego?

    Zamówienia nie mozna dzielić na części w celu ominięcia postępowania odpowiedniego dla rocznej kwoty – PZP zabrania 🙂

    #18872
    terka
    Uczestnik

    Powiem tak: jeśli ktoś uzna, że trzeba zastosować prawo zamówień publicznych do wyłonienia usługodawcy będącego osobą fizyczną, to wszystkie osoby fizyczne, a także osoby, które dotychczas nie prowadziły dizałalności gospodarczej w zakresie audytu bedą wyłaczone z automatu z możliwości ubiegania się o zamówienie.
    Dlaczego?
    A ze względu na rodzaje dokumentow, jakich można żądać od wykonawcy w celu potwierdzenia ble, ble, ble

    Dotychczasowe doświadczenie w wykonywaniu usług? Zero.
    Bo przecież np. ja obecnie nie świadczę usługi audytu, prawda? Jestem pracownikiem do którego zadań nalezy wykonywanie określonych obowiązków.

    Z drugiej strony, biorąc pod uwagę przepisy prawa pracy, to jeśli umowa z usługodawcą ma być na co najmniej rok, to znaczy, że praca ma charakter ciągły, nie okazjonalny, więc umowa-zlecenie raczej odpada (ech, skrzywienie zawodowe – przestrzeganie przepisów mi tylko w głowie, nawet tam, gdzie wszyscy mają je gdzieś):wink:

    Ale gdyby okazało się, że MF znowu audytorów wykiwalo (czy ich część), udając, że fizyczny moze być ustawodawca, gdy tak naprawdę nie moze, to chyba się wkurze 😈

    #18874
    kikcloud
    Uczestnik

    Tak bardziej poważnie, to zwróć też uwagę na str.21 Gleima I chodzi o poradnik 1210.A1-1 bedziesz wiedział, jakie warunki wg MSPPAW powinien spełniac usługodawca zewnętrzny

    #18876
    wojak
    Uczestnik

    Proponuję w rozważaniach zapoznać się z:
    http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/umowa;zlecenia;a;umowa;o;prace,134,0,257158.html
    http://www.wynagrodzenia.pl/kalkulator.php
    Żebyśmy mogli dostać 5tys./m-c netto (7074brutto), z-d pracy musi wydać prawie 8040… Jeśli na rok, to wychodzi ponad 100tys.PLN (minimum rok wynika z ustawy o fp)- to dla pracowników etatowych.
    Jeśli ktoś prowadzi(ł) działalność gospodarczą, to wie, że kosztów jest ZNACZNIE więcej!

    #18877
    mama0454
    Uczestnik

    No pięknie. Ja dostaję 3 koła do łapy po 17 latach pracy zawodowej i mam być happy. :mrgreen:

    #18878
    pawels
    Uczestnik

    Za około 800 zł brutto miesięcznie to wydaje mi się że znajdziecie kogoś do koszenia trawy. Chyba tak źle na rynku nie jest aby ktoś się po coś takiego schylił. Wiem, wiem, że chodzi tu o jakąś część etatu (jeżeli przy zleceniu można to tak nazywać). Za taką kasę to nie znajdziecie nawet kogoś na 1/5 czytaj 1 dzień w tygodniu. Prowadziłem kiedyś rozmowy właśnie na 1/5 etatu i proponowali mi około 2000 zł brutto miesięcznie. Czy to dużo niech każdy sobie odpowie. Ja musiałbym zredukować obecne zatrudnienie – nie wiem co na to szef. Niepewność dość duża.
    No ale te 10.000 za rok to mnie rozbiło.
    PS a może ta kwota zawiera jeszcze vat? 😯

    #18881
    0410
    Uczestnik

    Dzięki za wszystkie wypowiedzi ale póki co więcej dyskusji wywołała kwota, niż nurtujący mnie temat. Napiszcie jak wy byście szukali takiego „usługodawcę” (nie patrząc już na tę „nieszczęsną” kwotę 10.000 tysł.)

    #18882
    terka
    Uczestnik

    Wybacz, 0410, że moja wypowiedź też trochę nie na temat, ale musze się z Wami podzielić tym co znalazłam w necie.

    http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/gminy/reda_miasto/praca

    Urzad Miasta Redy poszukuje audytora w wymiarze 1/16 (słownie: szesnastej) etatu. 😈
    Normalnie mnie zwaliło. Ile to godzin w miesiącu?
    Co mozna w tym czasie zrobić? Nic. Ale może o to chodzi?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 52)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.