piątek, 19 kwietnia, 2024

Artykuł w GP na temat kontroli zarządczej

Home Forum Sektory Samorządy Artykuł w GP na temat kontroli zarządczej

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #21539
    kikcloud
    Uczestnik

    Przeczytałem i nie wytrzymałem 👿
    Moim zdaniem to, co się dzieje wokół kontroli zarządczej od jakiegoś czasu przestaje być groteskowe, a staje się niebezpieczne. Szanuję zdanie każdego i jego prawo do błądzenia, ale nie można pisać bredni w takiej formie jakby to była powszechnie obwiązująca wykładnia. Przykładem tego jest ten artykuł w Gazecie Prawnej. Ja wiem, że taka forma definicji kontroli zarządczej (ogół działań) może powodować u niektórych chęć przyporządkowanie tej kontroli wszystkich możliwych aspektów i funkcji. Autor artykułu wymienia „ustawowe” cele kontroli zarządczej i zaraz dalej z dużą swobodą przechodzi do określenia rodzajów kontroli zarządczej nie wspominając o tym, że to prawdopodobnie on sam dokonał takiego podziału (nie chcę nawet cytować wymienionych tam rodzajów, by nie upowszechniać tego rodzaju bzdur). Ustawodawca nic nie wspomina o rodzajach kontroli zarządczej i dobrze, bo w przeciwieństwie do autora tego artykułu wie, o czym mówi. Ubolewać należy jednak nad faktem, iż ta wiedza nie stała się powszechna. Dlaczego tak się dzieje to już inna para kaloszy.

    #21542
    terka
    Uczestnik

    I pomyśleć, że ten artykuł ukazał się w tak poważnej gazecie, jak GP.:sad:

    #21543
    izmi
    Uczestnik

    kikcloud zwrócił zdaje się uwagę na ten tekst z GP (24.02.br):
    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/490270,oswiadczenie_o_stanie_kontroli_sklada_co_roku_szef_gminy.html
    jeśli jest jeszcze jeden taki „odkrywczy” artykuł to chyba czas przestać czytać, gdyż piszący do GP „schodzą na psy” 🙁

    swoją drogą znam jednego takiego dyrektorującego, który uważa, że KZ łączy się tylko z ISO i wydaje mu się, że to załatwia wszystko… (to nie u mnie na szczęście)

    #21546
    kikcloud
    Uczestnik

    izmi>> Świat bez kobiet byłby brzydszy i niepełny jak mój post bez podania źródła 😉
    Dzięki

    #21548
    dorotab
    Uczestnik

    Witam.
    Zaraz po przeczytaniu wymienionego artykułu pozwoliłam sobie zakoredspondować do autora na podany adres e-mail z zapytaniem o podstawę prawną jego autorytatywnych twierdzeń. Niestety od lutego bez odpowiedzi.

    #21552
    pietryka
    Uczestnik

    Odpowiem terce – ta gazeta po tym artykule, poważnie wygląda tylko na gwoździu w…
    Tak jak przestałem kilka lat temu cenić Rzepę tak od jakiegoś czasu nie powołuję się na GP. Niemniej jednak prawo gazetowe w Polsce funkcjonuje w najlepsze. Niestety bardzo dużo złego na temat kontroli zarządczej w dalszym ciągu jest publikowane. Podejrzewam, że nikt /nawet wchodzący na strony min. fin./ nie czytaja o audycie i kontroli zarządczej.
    W każdy razie poziom artykułu żenujący, nic to sztuka się liczy /do dorobku naukowego?/ 😆

    #21553
    scypion
    Uczestnik

    Dawno takich bredni nie czytałem jak w tym artykule…

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.