piątek, 29 marca, 2024

audyt a zakresu wydawanie decyzji z zakresu zagospodarowania przestrzennego

Home Forum Sektory Samorządy audyt a zakresu wydawanie decyzji z zakresu zagospodarowania przestrzennego

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #21067
    audyt4
    Uczestnik

    drodzy…szef polecił mi przeprowadzenie audytu w w/w zakresie jak myslicie na czym najbardziej sie skupić????

    #21070
    123456
    Uczestnik

    Jeśli mogę si wypowiedzieć to moje zdanie jest takie . Wybrać próbę do badania z całej populacji ( wydawanych decyzji w urzędzie ) Rozumiem , że znajdą się tam różne zakresy tematyczne – zgodnie z kompetencjami urzędu. należy zgłębić wiedzę w każdym temacie .
    A już praktycznie :
    Zacząć od strony dowodwej – zebranie materiału zgodnie z przepisami dla potrzeb wydania danej decyzji. Następnie to już wziąść KPA i kolejne etapy zgodnie z kodeksem zwewyfikować . Zwrócić uwagę w treści decyzji na właściwe podstawy prawne ,informację o prawie do odwołania. terminowość , właściwość uczestnictwa stron w postępowaniu, prawidłowość doręczenia …itp – jak stanowi KPA . Można jak starczy czasu zweryfikować na koniec procesy odwoławcze , zasadność odwołań , rozstrzygnięcia organów odwoławczych …. To nam pomoże zwryfikować ryzyko związane z wadliwym systemem w danym obszarze .Na których stanowiskach jest najwięcej uchybień i postawić odpowiednie wnioski ???

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.