niedziela, 18 kwietnia, 2021

Audyt na umowę zlecenie

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Audyt na umowę zlecenie

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #12899
    anita74
    Uczestnik

    Jestem audytorem w Urzędzie Miasta. Starostwo Powiatowe (nie ma audytu) chce żebym przeprowadziła na umowę zlec. audyt w ich jednostce. 1. czy mogę podpisać taką umowę bez wiedzy swojego szefa? 2. czy będzie to też audyt wewnętrzny, czy zewn.? 3. Jaką zaproponować kwotę?

    #12905
    kules
    Uczestnik

    1. bez wiedzy szefa nie powinnaś podpisywać umowy bo według ustawy o pracownikach samorządowych (art.18) pracownik samorządowy nie może wykonywać zajęć, które mogłyby wywołać podejrzenie o stronniczość lub interesowność, a że interpretacja może być różna to lepiej jest zawiadomić szefa – u nas robi się to na piśmie i jak co to masz podkładkę
    2. zgodnie z ustawą o finansach audyt wewnętrzny prowadzi audytor wewnęrzny zatrudniony w jednostce, a ty nie będziesz zatrudniopna w jednostce bo musiała byś mieś umowę o pracę a ty będziesz miała tylko umowę zlecenie, co nie jest tożsame z zatrudnieniem.
    Więc taki audyt będzie audytem zewnętrznym według mnie.

    #12909
    anita74
    Uczestnik

    Dzięki. Czy możesz mi jeszcze podać, co w takim piśmie piszecie- czy muszę dokładnie wskazać z kim (jaką instytucją) zawieram umowę zlecenie i czego będzie dotyczył audyt? Wolałabym tego uniknąć bo obaj szefowie są z „innej opcji”

    #12911
    kules
    Uczestnik

    u nas to wszystko wynika z zarządzenia starosty i jak ja ostatnio pisałem to nie podawałem instytucji a tym bardziej tematu, tylko że będę prowadził audyt projektu unijnego dla jednostki samorządu z innego powiatu, napisz bez szczegółów, najwyżej poproszą cię o uszczegółowienie i wtedy nie będziesz miała wyboru.

    #12926
    anita74
    Uczestnik

    Byłam dzisiaj spytać mojej kadrowej, ona twierdzi że nie mogę zawierać umowy-zlec. z inną jednostką, bo ona widzi tu konflikt interesów. A jako że kadrowa ma posłuch u mojego szefa (i tak by Ją zapytał o to) to do szefa nawet nie idę. Może ktoś z WAS ma jakąś opinię w tej sprawie z MF?

    #12928
    kacha
    Uczestnik

    Witam,
    Ja nie widzę tu konfliktu interesów. Czy kadrowa powiedziała na czym jej zdaniem on będzie polegać ❓ 😉
    Chyba możesz przedstawić swoje argumenty szefowi i pozwolić mu na podjęcie decyzji.

    Pozdrawiam

    #12931
    anita74
    Uczestnik

    Ja też nie widzę konfliktu interesów. Ale Burmistrz, jeżeli chodzi o ustawę o pracownikach samorządowych, to na pewno posłucha kadrowej. Na osobiste zdanie mojego szefa nie mam co liczyć . :mrgreen: Uratuje mnie tylko (albo i nie) opinia prawników z MF

    #12937
    adela
    Uczestnik

    Też nie widzę konfliktu interesu. Poza tym robisz to napewno w ramach urlopu i nie musisz się tłumaczyć w swojej jednostce. Ja robiłem audyt zlecony na umowę o dzieło. To jeszcze prościej. Twój szef wcale nie musi o tym wiedzieć.

    #12939
    kules
    Uczestnik

    Nie wiem jak u ciebie adela, ale u mnie w jednostce musi, jest zarządzenie starosty w tej sprawie i koniec. Tak więc dużo zależy od wewnętrznych przepisów, bo nieprzyjemności możemy mieć tylko my w przypadku odmiennego zdania szefa po fakcie (a dowie się na pewno o robótce na boku – mój znał szczegóły mojej roboty mimo, że jemu ani nikomu z terenu powiatu nic nie wspominałem na temat zleceniodawcy i tematu – a robotka była robiona hen daleko). A sankcja dla nas jest poważna bo utrata pracy w przypadku stwierdzenia konfliktu przez szefa, nie warta tych kilku, czy kilkunastu tysięcy – wtedy ratunek tylko w ministrze :-).
    Jeśli kadrowa u was rządzi to trzeba się z nią dogadać, spytać o konkretne powody a nie, że „nie bo nie” – niech na piśmie odpowie z uzasadnieniem na twoje pismo.

    a co do rodzaju umowy to lepiej „o dzieło” a nie zlecenie – może być więcej kaski dla ciebie

    #12950
    anita74
    Uczestnik

    Ok. Dzięki. U mnie sa takie układy że jak kadrowa powiedziała mi (od razu, nie sprawdzając nigdzie) że dla niej to jednoznacznie konflikt interesów, to nie mam co podpisywać żadnej umowy. Procedur wew. na ten temat u mnie sie nie znajdzie. A szef na pewno by się dowiedział że wykonuję zlecenie dla innej jednostki.

    #12952
    anita74
    Uczestnik

    Wysłałam zapytanie do DKFiAW. Wolę mieć wszystko na piśmie, tym bardziej że kadrowa wspomniała mi o sankcjach tzw. zwolnieniu z pracy. Dla mnie nie ma tu konfliktu interesów (chyba że jakiś prywatny pomiędzy szefami- wspomniałam Wam że to różna opcja polityczna). A czy podpisywaliście też umowy na kontrolę 5%? Szykuje mi się niezłe dorobienie do marnej pensji audytora w samorzadzie, a tu wszystko pod górkę- nawet dorobić nie pozwolą.

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.