czwartek, 25 kwietnia, 2024

Audyt obiegu dokumentów i informacji

Home Forum Sektory Służba zdrowia Audyt obiegu dokumentów i informacji

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #13496
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Witam,
    tematem mojego nowego zadania audytoweg jest „Obieg dokumentów i informacji”. Tema dosc szeroki, wiec mam pytanko czy moze ktos takim tematem juz się zajmował? Moze macie w tej kwestii jakieś sugestie, spostrzezenia, podpowiedzi jak ugryźć temat aby profesjonalnie:wink: podejsc do zadania.
    Z góry dziękuję za wszelkie cenne uwagi.

    #13503
    helpyr
    Uczestnik

    Ja robiłam audyt obiegu dokumentów księgowych. Nie wiem czy Cię te też interesują.

    #13509
    ikropka
    Uczestnik

    Zaczynam właśnie audyt obiegu dokumentów finansowo – księgowych i chętnie przeczytałabym rady i spostrzeżenia osób, które już przez to przebrnęły.

    #13516
    helpyr
    Uczestnik

    Sprawdź; Instrukcję kontroli i obiegu dokumentów, czy obieg dokumentów, podpisy osób na dokumentach, rodzaje druków obowiązujących są zgodne z zawartymi w instrukcji. W jaki sposób są wydawane i rozliczane druki scisłego zarachowania; czy m. in. osoby pobierające zaliczki (zaopatrzeniowcy), kasjerki podpisali odpowiedzialność materialną za powierzane mienie. Czy zaliczki rozliczane są w terminie i przez osoby które je pobrały.No i oczywiście zrób ścieżkę obiegu dokumentów (u mnie po kilka razy wracał ten sam dokument do jednego działu).Czy jest rejestr wszystkich dokumentów księgowych i czy można sprawdzić u kogo jest dokument w danym momencie.( u mnie jeden dokument wpisywano do czterech zesztów). Sprawdź czy macie i stosujecie instrukcję procedur kontroli wewnętrznej, czy macie politykę rachunkowości i czy ujęto w niej metody wyceny stanu zapasów i ew. środków pieniężnych w walutach obcych (fifo, lifo, śr. ważona).Czy aktualnie uzywane konta są zgodne z zawartymi w polityce rach. Wzięłam też faktury do kontroli czy sa właściwie zatwierdzone i czy zatwierdzają je osoby upoważnione.

    #13568
    madonna
    Uczestnik

    Witam myśle że należy sięgnąć po instrukcje kancelaryjną poza wymoienionymi wcześniej przez kolegów

    #13572
    ikropka
    Uczestnik

    Niestety u mnie instrukcja obiegu dokumentów jest bardzo skomplikowana i nieczytelna. Opis obiegu danego dokumentu znajduje się w paru miejscach i brak jest do tych miejsc odnośników.

    Do tego jest mnóstwo dodatkowych zarządzeń w danym obszarze i w tych zarządzeniach obieg dokumentów często nie jest spójny z instrukcją. Koszmar. Moim zdaniem Instrukcję obiegu dokumentów należy napisac od nowa.

    Czytając te wszystkie zarządzenia mam poczucie strasznego chaosu, są one strasznie niezrozumiałe i skomplikowane. Majstersztykiem w tym zakresie jest procedura likwidacji majątku trwałego. Jak mam dawać teraz rekomendacje co poprawiać i zmieniać to mam drgawki

    Apropos likwidacji majątku trwałego. Jak to jest rozwiązane u Was? Np. czy osoba materialnie odpowiedzialna składa tylko informację o posiadanym zbędnym składniku majątkowym i inna komórka dalej się tym zajmuje, czy uczestniczy w procesie do końca.

    #13590
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Dziękuję za wszelkie wskazówki. Na pewno będa mi bardzo pomocne. Chyba w kazdym szpitalu ta kwestia kuleje jak widać.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.