piątek, 16 kwietnia, 2021

Audyt Pilne

Home Forum Sektory Samorządy Audyt Pilne

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #21399
  Anonim
  Nieaktywny

  Czy w jednostsce kultury może być przeprowadzany audyt równocześnie gdy trwa kontrola biegłego rewidenta. Jeżeli nie to jakie przepisy to regulują

  #21403
  pietryka
  Uczestnik

  Przede wszystkim badanie bilansu nie jest kontrolą, a robi się je na życzenie. A swoją drogą jednostka kultury musi być wielka, że robi badanie bilansu,/albo jej narzucono/. Nie traktuję również audytu jako kontroli. Istnieją podobno jakieś przepisy /ale skarbowe/ o tym że nie może być dwóch kontroli naraz. Myślę, że o tym mówi ustawa o kontroli skarbowej, może coś w ordynacji podatkowej. Moim zdaniem jednak w żaden sposób nie da się zastosować do badania bilansu /że o naszych procedurach nie wspomnę/. Poza tym, jeżeli jest to audyt zgodny z planem, to winni byli wiedzieć co będzie. Należy równiez wziąć pod uwagę „ludzki” aspekt sprawy i np. dogadać się i przesunąć o jakiś czas, a w tym czasie przygotować się do następnego audytu.
  Ważne – nie ma takich przepisów, że dwie różne instytucje muszą się dogadywać co do terminów kontroli. 🙂

  #21404
  Anonim
  Nieaktywny

  Dziekuję bardzo

  #21408
  123456
  Uczestnik

  Tak dla szczegółu nie ma w naszej branży jsfp takiego przepepisu który zabrania przeprowadzania dwuch trzech czy ….? kontroli na raz ( obecnie taki stan trwa w mojej jst – są trzy w jednym czasie ) Jestem na bieżaco z szukaniem przepisów regulujących tą kwestę – nie ma takich dla jasności. Są natomiast przepisy dotyczące przedsiębiorców. I tak na podstawie art. 82 ustawy o ograniczaniu nieuczciwej konkurencji u jednego przedsiębiorcy nie może odbywać się w jednym czasie więcej niż jedna kontrola – którą defakto prowadzą organy państwowe- US, ZUS, UKS , NIK … ( wyjątek stanowi nakaz sądowy , prokuratorski ??) . Tak więc o przediębiorców zadbano , a w mojej jst kontrolujący wydzierają sobie kwity – pracownicy 80% czasu pracy poświęcają na obsługę kontroli . A wszystko dlaczego – ano moja jednostka dobrze i dużo realizuje projektów unijnych – i co trzeba sprawdzić czy faktycznie tyle można i czy nie ma … ??

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.