niedziela, 7 sierpnia, 2022

audyt pozwoleń na budowę

Home Forum Sektory Samorządy audyt pozwoleń na budowę

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #23591343
  nick123
  Uczestnik

  Witam,

  czy ktoś może przeprowadzał audyt prawidłowości wydawania pozwoleń na budowę? Mój audyt obejmuje okres do końca 2014 r. czyli sprzed „reformy” prawa budowlanego. moje pytanie brzmi: czy udało się może komuś udowodnić proceder załatwiania przez pracowników prywatnych zleceń od inwestorów w czasie godzin pracy? Są decyzje załatwiane tygodniami, a są też takie załatwiane w ciągu 1-2 dni, a nawet kilku godzin. Moim zdaniem jest to czas praktycznie niemożliwy na dokładne sprawdzenie dokumentacji. Odpowiedź jest zawsze jedna: bo dokumentacja była dobrze przygotowana. Nie ma przepisu mówiącego o konieczności załatwiania spraw w kolejności wpływania. Podpisów pracowników nie ma oczywiście na żadnej dokumentacji składanej przez inwestora.

  Ręce opadają…

   

  #23591353
  wroclaw
  Uczestnik

  Nick, dlaczego ręce opadają? 😉 Po przeczytaniu twojego posta nasuwają mi się takie wnioski:

  1. „Nie ma przepisu mówiącego o konieczności załatwiania spraw w kolejności wpływania” – WPROWADZIĆ EWIDENCJĘ WPŁYWU. Prawdę mówiąc to się bardzo dziwię (ręce opadają 😉 ) bo gdzie masz instrukcję kancelaryjną?

  2. zrób analizę dla spraw – a. data wpływu, b. data załatwienia. Następnie „pobaw” się statystyką i pokaż jaka jest średnia ilość dni (załatwienia) oraz następnie pokaż „odchylenia”.

  3. jak możesz to wrzuć plik w xls z danymi to się wspólnie „pobawimy” w statystykę 😉

  4. „proceder załatwiania przez pracowników prywatnych zleceń od inwestorów w czasie godzin pracy” – tutaj to już trudniej wykazać, udowodnić (tak wprost). Jednak w/w „statystyka” da (miękkie) dowody na współpracę pracownik-inwestor  .

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 years, 9 months temu przez PAW.
  #23591356
  nick123
  Uczestnik

  Dziękuję za odpowiedź.

  Ewidencja wpływu działa, wnioski są także opatrywane pieczęcią z datą wpływu przez kancelarię ogólną urzędu. Na podstawie instrukcji kancelaryjnej nie da się nikogo zmusić do załatwiania spraw w kolejności wpłynięcia. Sprawa sprawie nierówna, z tym trzeba się chyba zgodzić.

  Udowodnienie procederu jest więc raczej niemożliwe, ale można go chyba w pewnym stopniu ukrócić – może ktoś ma jakiś pomysł?

  p.s. nie wiem, jak można tu wrzucać pliki.

  #23591361
  PAW
  Opiekun forum

  Nick, prześlij na paw @ audyt.net

  My wrzucimy i zrobimy artykul – tak aby każdy mógł ci odpowiedzieć, doradzić.

  P.S.

  Proszę, usuń dane wrażliwe jednostki.

   

  (-) PAW

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.