piątek, 29 marca, 2024

audyt projekty unijne

Home Forum Sektory Samorządy audyt projekty unijne

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #19384
    ajuri
    Uczestnik

    Przeprowadzałam audyt projektu unijnego dot. przebudowy drogi. O audyt wnioskował Wydział Inwestycji w mojej jednostce. Produktem finalnym audytu jest opinia i raport. Przekazałam je do Wydziału Inwestycji, Wydziału Zamówień i Wydziału Finansowego. To te wydziały sa wskazane również jako miejsce przechowywania dokumentacji z projektu. Zgodnie z uchwałą o dofinansowaniu jednostka realizująca projekt zobowiązana jest przechowywać dokumntację dot. realizacji projektu do 31.12.2020r. Moje pytanie: czy dokumentacja robocza z audytu też powinna być tak długo przechowywana? Jak wygląda to u Was?

    #19402
    kules
    Uczestnik

    Dokumentacja robocza normalnie przechowywana jest 10 lat.
    Czy ty ten twój audyt był częścią dofinansowanego projektu – tzn. był wpisany w ten projekt, jako jeden z jego elementów?

    #19414
    ajuri
    Uczestnik

    Wniosek o dofinansowanie nie obejmował kosztów audytu. Obowiązek przeprowadzenia audytu wynika z wytycznych dot. przeprowadzenia audytu wydanych uchwałą zarządu województwa. Audytowany projekt przekroczył kwotę powyżej której należy przeprowadzić audyt

    #19462
    anita
    Uczestnik

    To był audyt wewnętrzny czy zewnętrzny? Jeśli zewnętrzny i obowiązek audytu wynika z wytycznych, dokumentację archiwizujesz zgodnie z umową o dofinansowanie, nawet jeśli nie jest kosztem kwalifikowanym.

    #19465
    ryszard
    Uczestnik

    Mam pytanie do ajuri? czy TY przeprowadzałas audyt wewnetrzny w jednostce jako kto? audytor zewnętrzny ? W podleglej jednostce ? I miał to byc audyt zewnetrzny projektu wymagalny Wytycznymi czy poza planem audyt wewnętrzny?
    Chodzi mi o to ze pojecie audytu zewnętrznego jest tutaj bardzo jednoznaczne,aw starostwa może przeprowadzic audyt wyłacznie jako wewnętrzny,inaczej moga byc problemy z uznaniem tego audytu jako zewnętrznego.
    Pozdrawiam
    Ryszard

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.