sobota, 4 grudnia, 2021

Audyt przeglądów i konserwacji sprzętu medycznego

Home Forum Sektory Służba zdrowia Audyt przeglądów i konserwacji sprzętu medycznego

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #17196
  agnieszka-w
  Uczestnik

  Witam kolegów i kolezanki po fachu.

  Własnie przygotowuję się do zadania pt. Konserwacje i przeglądy aparatury medycznej. Czy macie jakieś sugestie co zbadać, czy sa w tym zakresie jakies regulacje prawne, itp. Będe wdzięczna za wszelką pomoc.

  Pozdrawiam

  #17198
  renik
  Uczestnik

  Witam,oto kilka zagadnień,które można sprawdzić przy tym zadaniu: atest dopuszczający sprzęt medyczny do użytku, paszport i przeglądy wg. zalecenia producenta. Przy okazji można sprawdzić zgodność tych środków trwałych z ewidencją inwentarzową czas pracy aparatu lub ilość wykonanych badań, pozdrawiam

  #17224
  tamara
  Uczestnik

  Witam,
  jeszcze mozna sprawdzić ile jest sprzetów sprawnych technicznie lecz wyłączonych z eksploatacji, ile czasu przebywaja w naprawach, jakie sa koszty przeglądów, ile wynoszą straty spowodowane przez przestoje urządzeń usługowych z tytułu awarii (np. brak wykonywania emg z powodu awarii aparatu przez określony okres czasu)

  #17227
  iwka
  Uczestnik

  Warto też ustalić kto jest odpowiedzialny za przeglądy gwarancyjne aparatury medycznej (chodzi o terminowość tych przeglądów zwłaszcza że firmy często oferują kilka darmowych przeglądów), czy jest harmonogram przeglądów, kto wystawia zlecenia na przeglądy i naprawy i do kogo, kto opisuje faktury za naprawę.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.