niedziela, 11 kwietnia, 2021

audyt sprawdzający

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #17395
  mors
  Uczestnik

  mam pytanie jak podchodzicie do strony formalnej audytu sprawdzającego?

  jednym słowem czy przeprowadzać narady, robić program do zadania czy wystarczy zawiadomienie do kierownika komórki?

  jak powinno wyglądać sprawozdanie z takiego zadania?

  czy macie jakieś doświadczenia w tej mierze.. uwagi, wskazówki.. zadanie było przeprowadzone 2 lata temu z powodu ciągłych zmian na stanowisku odpowiedzialnym za obszar (ABI) – termin przeprowadzenia zadania sprawdzającego też był odwlekany .

  z góry dziękuję

  #17396
  mirka
  Uczestnik

  Dla audytu sprawdzającego nie sporządzam programu ani nie przeprowadzam narad. Informuję jedynie Dyrektora jednostki i kierownika (jednostki podległe) o zamiarze i założeniach przeprowadzenia takiego audytu. Sprawdzam zastosowanie się do zaleceń i ewentualnych sugestii zgodnie z przekazanym po zadaniu sprawozdaniu oraz pisemnej odpowiedzi ze strony jednostki. Następnie sporządzam notatkę informacyjną zgodnie z §26.3 Rozporządzenia 😉

  #17398
  fretka
  Uczestnik

  ja z reguły też tak robię, pismo informacyjne do audytowanych komórek na temat wykonania rekomendacji i w miarę potrzeby dokonanie przeglądu jeśli informacje zawarte w pismach zwrotnych są zbyt skąpe. Program sporzadzam tylko gdy było duzo zaleceń istotnych (program jest krótki i obejmuje -temat i numer zadania, komórki objęte audytem, liczba dni na wykonanie czynnosci, cel czynności, zakres czynności, problemy na które należy zwrócić szczególną uwagę ). Na końcu notatka informacyjna i koniec.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.