czwartek, 18 kwietnia, 2024

audyt w laboratorium centralnym

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna audyt w laboratorium centralnym

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #14553
    phobos
    Uczestnik

    Witam,
    mam do przeprowadzenia zadanko z zakresu funkcjonowania laboratorium centralnego, z naciskiem na zużycie odczynnków chemicznych.

    Jeżeli ma ktoś jakieś pomysły….będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

    Pozdrawiam

    #14576
    helpyr
    Uczestnik

    Jedna rzecz to sprawdź ile badań można wykonać na jednym odczynniku i czy tyle wykonano. Drugie wybierz próbę z wykonanych badań i sprawdź na jakiej podstawie wykonano badania -chodzi mi o to czy były na te badania skierowania i czy takie osoby przebywały w szpitalu (ruch chorych ze statystyki lub wypisz nazwiska i niech statystyka sprawdzi wybranych chorych). Duże prawdopodobieństwo „lewych” badań istnieje w SOR.
    Nie robiłam takiego zadania ale też mnie to czeka. Powodzenia.

    #14577
    phobos
    Uczestnik

    dzięki za podpowiedź 🙂

    #14586
    jolantka
    Uczestnik

    Z SORem to jest o tyle problem ze SOR sie nie rozlicza z ilosci osob/procedur czy nie wiadomo czego jeszcze tylko jest ryczalt. Wiec jak maja duzy ruch to nie wpisuja wszystkich pacjentow w system, przynajmniej u nas tak bywa. Ale sprawdzenie tego jest ciekawe.
    W liczenie odczynnikow sie nie bawilam, ale liczylam za to wykorzystanie machin do badan. Wspolczynniki wychodzily zastraszajaco male. Mozna tez sprawdzic jakie jest obciazenie ludzi, ile wychodzi badan na jednego pracownika.
    mozesz zobaczyc czy dokumentacja spelnia wymogi. W laboratoriach czesc dokumentacji zostaje w maszynach, to mozna drukowac ale nie zawsze spelnia to wymogi rozporzadzen ministerialnych.

    #14587
    phobos
    Uczestnik

    w jaki sposób liczyłaś wykorzystanie maszyn do badań?

    #14591
    jolantka
    Uczestnik

    producenci w instrukcji obslugi pisza ile mozna wykonac badan na danej maszynie (bo to jest mowa o takich badan wykonywanych na maszynach, nie recznie- tu standardy w przypadku mikrobiologii sa okreslone w rozporzadzeniu). wyciagnelam ilosc wykonywanych badan na konkretnych maszynach i porownalam z tym ile zostalo wykonanych.
    Czyli np producent zaklada ze badan jakichs tam mozna wykonac np. 100 na dobe (mozna policzyc na godziny), ilosc dni w miesiacu kiedy dana pracownia dziala (bo przeciez w weekend dziala tylko CITo) razy ilosc godzin kiedy dziala pracownia
    Radze uwazac i dwa razy policzyc kazdy wskaznik w szczegolnosci jesli wychodzi niski.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.