piątek, 29 marca, 2024

Audyt w MOPR

Home Forum Sektory Samorządy Audyt w MOPR

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Autor
    Wpisy
  • #3553
    banet7
    Uczestnik

    Witam serdecznie! Rozpoczynam pracę w MOPR.Poszukuję osob,ktore mogłyby mi służyć pomocą w przygotowaniu karty audytu i regulaminu dla tej jednostki oraz udzielić wszelkich istotnych wskazówek, np.dot.obowiązku przedkładania planu audytu do GIAW,itd.Jest to samodzielna jedn.budżetowa Gminy Miasta X. Błagam o każde info 😥

    #3554
    ania79
    Uczestnik

    Witam serdecznie
    wreszcie jakiś Audytorek MOPRowski 🙂 Witam wsród nielicznych z tej branży. Służę wszelką pomocą, w ramach swoich mozliwości i posiadanej wiedzy.
    Jeśli chodzi o przekazywanie planu aw do giaw, to mopr jako jednsotka samorządowa podlegajaca pod miasto, przekazuje własnie tam wszelkie plany, sprawozdania. W jednostkach sektora samorzadowego kompetencje giaw wykonuje prezydent. Na pewno w Twoim Urzedzie jest wydział/biuro audytu, za pomoca ktorego prezydent/burmistrz/wojt sprawuje koordynacje. Proponuje się zorientowac w tematyce uchwał czy zarzadzen prezydenta dotyczacych aw i jego koordynacji.
    Pozdrawiam i życze milego weekendu 🙂
    ania

    #3555
    banet7
    Uczestnik

    Witaj Aniu! 🙂 Jestem Tobie ogromnie wdzięczna za odpowiedź. Czuję sie już odrobinkę mniej osamotniona 😀 Prosze powiedz mi jeszcze,czy rozpoczynając teraz prace muszę przygotować na szybko „spoźniony” plan audytu na 2006r.,czy zając się jedynie przygotowywaniem planu już na 2007r.I kolejne pytanie:eek:środek jest nadrzędną jedn.organ.systemu pomocy,w skład ktorego wchodzą:domy pomocy społ,ośrodek opiek-wychow,placówki opiek-wychow,itd.Czy te jedn.powinnam ująć w planie audytu?Czy do tych jednostek powinny być również przesłane karta audytu i regulamin?…Pytań mam jeszcze sporo,ale w końcu mamy weekend! 🙂 Dziękuję jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam. Aneta.

    #3564
    ania79
    Uczestnik

    Witam Anetko!
    Jeśli chodzi o konieczność przygotowania planu aw, to ja byłam w podobnej sytuacji, z tym, ze dostałam odgórne polecenie z UM o przygotowaniu planu, mimo, ze termin ustawowy juz dawno minął. Nie wiem, jak to jest u Ciebie w mieście, jak wladze sa zaangażowane w aw. Mysle, ze to już musisz ustalić z miastem.
    Jesli chodzi o jednostki nadzorowane czy wchodzace w strukture Twojego MOPR-u, to moim zdaniem powinnas je ująć w planie audytu. Struktura mojego Ośrodka jest troszke inna, ale mniej wiecej sie orientuje w Twojej, bo byłam w grudniu ur. w jednym z Polskich miast zobaczyc jak funkcjonuje Ich MOPR (i szukali audytora:wink:) i własnie było tak, jak Ty mowisz. Zapewne Dyrektor Twojego MOPRu ma szerokie kompetencje przekazane przez Prezydenta i jeśli sprawujecie nadzór nad wspomnianymi przez Ciebie Jednostkami to rozumiem, ze w zakresie aw również. A jesli masz i takie jednostki, ktore wchodza w strukture MOPR-u i sa wpisane w budzet MOPR-u no to juz z pewnościa musisz sie nimi ,,zajac”. Tak naprawde nie unikniesz kontaktu z Urzedem w zakresie aw. Przy dosc skomplikowanej strukturze org. Twojego MOPR-u nalezy wyelimonować ewentyualne dublowanie zadań z urzedem.
    pozdrawiam i do nastepnego 🙂
    ania

    #4119
    banet7
    Uczestnik

    Witaj…po dłuższej przerwie.. 😉 Aniu. Mam nadzieje, ze odczytasz moją wiadomość.Troszkę ta cala procedura przyjęcia audytora, czyli mnie 😉 trwała. Zastanawiam się, czy aby nie wybrac się do innego miasta,i nie podejrzeć jak funkcjonuje audyt w innym MOPRze?Co o tym sądzisz?Może zasugerujesz mi jakąś konkretną jednostkę. I jak to załatwić tak, aby ta jednostka zgodziła się na to?
    Pozdrawiam serdecznie, i mam nadzieję, że
    do nastepnego… 🙂
    aneta

    #4121
    lczarny
    Uczestnik

    Witam koleżanki po fachu, ja pracuje w MOPS, co do planu na nowy rok to Anetko wszystko bedzie zależeć od sytuacji w jakiej się znajdujesz. Ja w ubiegłym roku rozpoczęłam prace w audycie od stycznia. z racji tego, że nie miałam bezpośredniego kontaktu z pomocą społeczną. Dlatego przez kilka miesiecy poznawałam jednostkę, nastepnie zrobiłam plan i pierwsze zadanie robiłam dopiero w maju. A w kwestii jednostek to zależy jaki to nadzór jeżeli tylko merytoryczny to nie ujmuje się w planie, natomiast jeżeli finansowy to jak najbardziej. Miłego dnia. J.C.

    #4236
    banet7
    Uczestnik

    Witam serdecznie MOPRowców po świętach. Ja z taką małą propozycją do Was…Czy znalazlby się jakiś chętny audytorek, który przyjąłby mnie na jeden dzionek do siebie w gości w celu wsparcia mertyorycznego?I którego kierowik jednostki nie miałby, oczywiście 😉 , nic przeciwko takiej oficjalnej wizycie innego audytora u siebie…
    Mam jeszcze jedno pytanie dot. funkcjonującego gospodarstwa pomocniczego przy moim MOPR. Ująć go, czy nie ując w planie audytu? Pokrywa ono koszty z uzyskanych przychodów własnych oraz z dotacji z budżetu miasta, ma odrębny rachunek bankowy, regulamin zatwierdzony przez mojego dyrektora MOPRu, wyposaża się je w skladniki majątkowe MOPRu objęte księgą środków trwałych, obsługę finansowo-kadrową oraz w zakresie zamówień publ sprawuje nieodpłatnie MOPR w oparciu o zawarte porozumienie. Proszę Was o odrobinę „światła” w tej kwestii… 😉

    #4285
    ania79
    Uczestnik

    Witam serdecznie
    Mam pytanie, może nie do końce mądre, ale meczy mnie to a sama nie potrafię sobie poradzić.
    Mianowicie, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć, czy jeśli w mojej jednostec (MOPR) jest zatrudnionu AW to, czy Audytor zatrudniony w Urzędzie Miasta również ma prawo przeprowadzać auyty w mojej Jednostce. Pytam z ciekawości a przy okazji , jesli Waszym zdaniem ma takie prawo to jak rozwiązaliście ewentualnie pojawiające się problemy dublowania zadań, bo moze sie przeciez tak zdarzyć, nie znam planu audytu Urzedu.
    Bardzo proszę o reakcję z Waszej strony
    Dziękuję
    Pozdrawiam
    ania

    #4287
    terka
    Uczestnik

    Witaj, aniu79,
    To czy audytor zatrudniony w Urzedzie Miasta może przeprowadzać audyt w Twojej jednostce, zależy od tego, jaki system audytu wprowadził Przezydent/Burmistrz miasta.
    Będziesz to wiedziała, jeśli zapoznasz sie z treścia jego zarządzeń w sprawie wprowadzenia (utworzenia) audytu oraz regulaminu audytu. Jeśli zapisano tam, że zakresem audytu dokonywanego przez audytora miasta objęte są wszystkie jednostki podległe i nadzorowane, to ma prawo do Twojej jednostki przyjść.
    Ale nawet gdyby takie regulacje były, zdziwiłoby mnie bardzo, że zrobiłby to.
    Ma pewnie bez Twojej jednostki masę roboty.
    Pozdrawiam

    #4288
    ania79
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję terka za odp.
    Tylko, że ja cały czas mam watpliwości, ponieważ Prezydent określił rolę AW UM jako koordynatora w stosunku do MJO. Zarządzenei Prezydenta jest swego rodzaju zaszłością z oczywistych względów no , ale jest i nie mowi ani słowa o prowadzeniu aw w MJO. A nie dkońca mam ochotę przyjąć taki stan rzeczy, tym bardziej, że ,,odwiedzą” moją Jednostkę niebawem :sad:(( I nie, że bym Ich nie chciałą no, ale …. 😉
    pozdrawiam

    #4295
    terka
    Uczestnik

    Aniu, zwróć uwagę w przytaczanych przez Ciebie unormowaniach Prezydenta, na to, na czym polegać ma rola AW Urzędu jako koordynatora i jakie są jego zadania w tym zakresie.
    To, że w Zarządzeniu Prezydenta nie ma mowy o zatrudnieniu AW w Twojej jednostce jest dla mnie jasne – to Twój kierownik zatrudnić ma audytora w swojej jednostce (co jak rozumiem uczynił).
    Myśle, że zadaniem tego koordynatora nie jest przprowadzenie audytu. Może Prezydent chce (i ma do tego prawo, moim zdaniem) wiedzieć, co w jednostce sie dzieje, a mają mu do tego posłużyć Twoje audyty.
    Jeżeli AW z urzędu prawidłowo postrzega swoje zadania, to jego wizyta powinna Ci tylko pomóc.
    Czym sie martwisz? Że coś robisz inaczej, niż AW w urzędzie? Uważam, że ilu audytorów, tyle różnych sposobów na prowadzenia audytu i spraw z nim związanych.
    Nie martw się na zapas, natomiast moim zdaniem, jeżeli Prezydent tak to ustalił (choć jeszcze do końca nie wiem jak) to nie ma wyjścia, trzeba to zaakceptować. Może to nie jest takie straszne?
    Może tylko przyjdą , zobaczą, jak wdrożony został audyt w Twojej jednostce (zarządzenia, regulamin), zapoznają sie z planem, ewentualną jegorealizacją.
    Nie sądzę, by robili coś więcej. A jeżeli będą przeprowadzać audyt jakiegoś obszaru, to się ciesz, zrobią to za Ciebie, a poza tym – tak trudno jest audytorowi pracować w pojedynkę – wymiana doświadczeń, czy choćby obserwacja innych przy tej robocie to też cenna rzecz.
    Czy wlałam trochę optymizmu?
    Pozdrawiam

    #4297
    ania79
    Uczestnik

    Dziękuję terka za wsparcie. Oczywiście, że Ich przyjmę z wielkim usmiechem na ustach 😉 Nie mam wiekszego wyboru. Chciałam tylko znać jednoznaczne stanowisko zaspakajając własną ciekawość :smile:) Będą audytować obszar, którego ja jeszcze nie audytowałam, więc w przyszłości mi to z pewnościa ułatwi. No, ale jak sama wiesz audytorek to taka drążąca temat osóbka i stąd moje wczorajsze zapytanie:smile:
    Dziękluję jeszcze raz za pdojęcie tematu
    Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.