sobota, 20 kwietnia, 2024

audyt w SP ZOZ

Home Forum Sektory Służba zdrowia audyt w SP ZOZ

Oglądasz 15 wpisów - 136 z 150 (wszystkich: 169)
  • Autor
    Wpisy
  • #3430
    szarob
    Uczestnik

    Witajcie 🙂
    W sprawie warsztatów coś idzie do przodu. Orientacyjny koszt to 100 – 120 zł. Dziasiaj dogrywane były szczegóły i wszystkie informacje poszły do admina. No właśnie. Adminie nasz, gdzie się podziewasz? 🙂 POzdrawiam wszystkich
    ps. tylko nie zwlekajcie ze zgłoszeniami, bo musimy potwierdzić ilość miejsc i ponegocjować jeszcze o 10 do 15%.

    #3432
    dzanaliz
    Uczestnik

    rozumiem, ze jakis formularz zgloszenia i ostateczny termin bedzie niedlugo podany:smile: a czy mozliwe bedzie zgloszenie z jednego spzoz-a wiecej niz jednej osoby?

    #3451
    admin
    Opiekun forum

    Mozna juz zglaszac sie na warsztaty AW ZOZ, kto jest zainteresowany udziałem, a jeszcze nie dostał informacji na ten temat prosze o pilny kontakt mailowy na admin@audyt.net

    Admin

    #3454
    5186
    Uczestnik

    [QUOTE BY= kasik] To ja mam jeszcze pytanko. SP ZOZ-y nie muszą chyba przedstawiać rocznego planu dla Ministra, co? Moim zdaniem SP ZOz-y nie powinny musieć tak rygorystycznie przestrzegać wytycznych Ministra, rozporządzeń itp. Działają przecież na „nieco” innych zasadach niż zwykłe jednostki finansów publicznych, a wiele z nich cienko przedzą. ❓ [/QUOTE]

    #3457
    kasik
    Uczestnik

    O co chodzi, 5186? ❓

    #3458
    kasik
    Uczestnik

    O co chodzi, 5186? ❓

    #3462
    katl
    Uczestnik

    Odpowiedź dla 5186: Jestem właśnie po szkoleniu na temat nowej ustawy o finansach publicznych i wynikających z jej zapisów dot. obowiązków jakie muszą spełniać zoz-y. Również muszą przestrzegać przepisów dot. audytu i to bardzo ściśle więc nie wiem co za sugestie w tym kierunku ze strony 5186. A co do sprawozdań – to komu zoz-y muszą przedkładać to jest na ten temat interpretacja na stronie MF w zakładce Koordynacja kontroli finansowej i audytu wewnętrznego: najczęsciej zadawane pytania

    #3902
    peleaudyt
    Uczestnik

    jestem od 2-ch m-cy 😕 audytorem w szpitalu z budżetem ok 38 mln zł. Mam zrobić audyt dot r-ku kosztów. Może ktoś już robił ścieżkę audytu dla takiego tematu.Byłbym wdzięczny za każdą podpowiedż w tym zakresie. Pozdrawiam wszystkich, szczególnie rozpoczynajacych "karierę audytora" w ochronie zdrowia. Leszek

    #3943
    aurel11
    Uczestnik

    Do Peleaudyt

    Witam w służbie zdrowia!!!
    😀
    W jakiego typu ZOZ pracujesz?
    W ZOZ jest sobie rozporządzenie o kosztach (ale to już chyba wiesz). Czy ten przepis prawny jest realizowany? To jest bardzo ciekawe pytanie, gdyż prawie wszyscy lub wszyscy odpowiadają twierdząco, ale rzeczywistość zwykle odbiega od aspiracji.
    Pozdrawiam

    #3971
    yoanna
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Agnieszka W.] Witam wszystkich audytorów służby zdrowia. Od maja ubiegłego roku pracuję w dużym szpitalu jako audytor. W chwili obecnej zaczynam audyt działu zaopatrzenia. Ponieważ moja komórka jest jednoosobowa a ja nigdy wczesniej audytorem nie byłam więc jak wiadomo uczę się metoda prób i błędów. Chyba zresztą jak większość z nas. Mam pewien pomysł.Moze wspólnymi siłami będziemy tworzyć programy zadań aduytowych, które ktokolwiek z nas bedzie przeprowadzał. Rzucajcie tematy co będziecie audytować i wówczas na forum możemy wymieniać się pomysłami co mozna by było sprawdzić w trakcie takiego audytu, jakie techniki zastosować, itp. Moze coś Wam Drodzy Audytorzy ZOZ-ów wpadnie do głów apropo działu zaopatrzenia w materiały medyczne i niemedyczne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Pozdrawiam[/QUOTE]

    #3972
    heronom
    Uczestnik

    WITAM WSZYSTKICH !! Właśnie jestem w trakcie „negocjacji” dotyczących zatrudnia mnie w Szpitalu, i mam pytanie dotyczące zatrudnia audytora z spzoz. Na podstawie jakiego rozporządzenia powininien zostać zatrudniony audytor i jakiego wynagrodzenia może się spodziewać. Jedynym dokumentem jaki udało mi sie wyszukać jest: rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 czerwca 1999 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników publicznych zakładów opieki zdrowotnej (Dz.U.99.52.543), i nie mogę znaleść nic świeższego.
    Czy niezbędne jeste przeprowadzenie konkursu na audytora? Z tego co wiem to chyba nie. Taki obowiązek ma służba cywilna i od niedawna jednostki samorządowe. Za pomoc z góry dziękuje!!

    #3973
    peleaudyt
    Uczestnik

    Do aurel11 Jestem z SP ZOZ. Z rozporządzeniem jest tak jak piszesz. Praktyka liczenia kosztów jest jednak w związku z tym w każdym szpitalu inna. Dlatego pytam o przykładowe ścieżki. Pozdrawiam Leszek

    #3989
    aurel11
    Uczestnik

    Do heronom

    Jeżeli Twój przyszły pracodawca jest spzoz, klinicznym lub jbr to o wynagrodzeniu jest mowa w regulaminie wynagradzania i jestem prawie pewien, że nie ma w nim wspomniane o audytorze wewnętrznym, są oczywiście inspektorzy, specjaliści ds. …, główni specjaliści, ale nie AW. W z wiązku z powyższym powinieneś dotrzeć do tego materiału i sprawdzić wynagrodzenie np. głównego księgowego. 😯
    O zatrudnieniu AW jest mowa w ustawie o finansach publicznych i rozporządzeniach z niej wynikających (np. „progowe”), ale pamiętaj, że jest wolny rynek, a AW nie ma tak dużo w związku z tym działaj poprzez negocjacje, przy okazji poznasz nowego szefa. ❓
    Pozdrawiam

    #3990
    aurel11
    Uczestnik

    Do peleaudyt
    Witaj, ja nie mam jeszcze za dużo do powiedzenia, ale myślę, że jako audyt w stylu zaczepno-obronnym to może warto zainteresować się nie tyle rachunkiem kosztów do kontrolą finansową, a w niej rachunkiem kosztów.
    Po lekturze procedur kontroli finansowej powinieneś wiedzieć gdzie chciałbyś „iść”.
    Pozdrawiam

    #3997
    Anonim
    Nieaktywny

    Cześć!
    Właśnie trwa okres sprawozdawczy, w związku z tym mam pytanie dotyczące przesyłania sprawozdań z wykonania planu audytu (i planów tylko nieco później) do marszałka przez tzw. szpitale marszałkowskie. Oficjalna interpretacja MF niby przypisuje marszałkowi kompetencje GIAW w terenie, ale czy już wysyłacie swoje sprawozdania?

Oglądasz 15 wpisów - 136 z 150 (wszystkich: 169)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.