czwartek, 28 marca, 2024

audyt w SP ZOZ

Home Forum Sektory Służba zdrowia audyt w SP ZOZ

Oglądasz 15 wpisów - 61 z 75 (wszystkich: 169)
  • Autor
    Wpisy
  • #3120
    roger
    Uczestnik

    Z tego co się orientuję to nie ma granicznej daty zdania egzaminu. Taki termin był w okresie przejściowym, ale on minął 31 grudnia 2004 roku 😀 Teraz, żeby być zatrudnionym na stanowisku audytora to trzeba go (tego „egzamina”) mieć i już (art. 58 nowej ustawy o finansach publicznych – ta z 30.06.2005r.). ale spoko… znam szpitale, które w ogóle nie mają audytora (i nie zamierzają mieć), chociaż budżety mają wielkie, „jak okręt pod pełnymi żaglami”. Więc jeśli Wasze Szpitale mają audytorów (chociaż bez egzaminów) to i tak są o krok z przodu, niż ci, co ich w ogóle nie mają. Takie jest moje zdanie (choć nie jestem prawnikiem)
    Pozdrawiam
    Roger

    #3122
    szarob
    Uczestnik

    Oczywiście Roger ma rację. Poza tym nie ma żadnej sankcji za nie prowadzenie audytu. Były takie w projekcie ustawy, ale widać nie przeszły. Choć oczywiście zaniechanie tego, jest niestosowaniem ustawy o fin. publ.

    #3124
    agnieszka-w
    Uczestnik

    To co z tym naszym spotkaniem? Myslę, że im szybciej je zorganizujemy tym lepiej dla nas wszystkich. Myślę o tym, żeby do programu spotkania wrzucić „burzę mózgów” na temat zastosowania lean management a raczej narzędzie lean w pracy audytorów wewnętrznych. :mrgreen:

    #3125
    lukpi
    Uczestnik

    W materiałach umieściłem wyznaczone przeze mnie obszary audytu i obszary ryzyka w moim Szpitalu – pozdrawiam serdecznie i czekam na spotkanie

    #3126
    kasik
    Uczestnik

    To ja mam jeszcze pytanko. SP ZOZ-y nie muszą chyba przedstawiać rocznego planu dla Ministra, co? Moim zdaniem SP ZOz-y nie powinny musieć tak rygorystycznie przestrzegać wytycznych Ministra, rozporządzeń itp. Działają przecież na „nieco” innych zasadach niż zwykłe jednostki finansów publicznych, a wiele z nich cienko przedzą. ❓

    #3127
    marta
    Uczestnik

    Niestety Agnieszko nie mam kontaktu e-meail z żadnym audytorem zatrudnionym w szpitalu.
    Zbieram się przesłać na stronę „materiały” niektóre moje wypociny (dot. np. zaopatrzenia)., ale muszę pomyśleć bo nie jestem bystra w „takiej” korespondencji.
    pozdrawiam Marta

    #3129
    lukpi
    Uczestnik

    nie ma takiego obowiązku

    #3130
    phobos
    Uczestnik

    spokojnie 🙂 my nie musimy przedstawiac sprawozdań ani planów, ale jak ktoś chce to droga wolna 😀

    #3131
    szarob
    Uczestnik

    Kasik, a czy znajdujesz w nowej ustawie jakieś wyłączenia? Tak jak było w starej ustawie? A co to znaczy „rygorystycznie przestrzegać …” (i nie Ministra tylko ustawy) i to jeszcze ze względu na „cienkie przędzenie”? Postępuj tak, aby nikt nie mógł Ci zarzucić tego, co sama czasami jesteś zmuszona wytknąć. Możesz też przedstawić sprawę swojemu Dyrektorowi, i zapytać, czy akceptuje takie ryzyko. :smile::smile:

    #3135
    kasik
    Uczestnik

    Dzięki za odpowiedź. Szarob-może źle napisałam o co mi chodziło. Mam jeszcze z tym problem. O „rygorystycznym przestrzeganiu” chodziło mi, czy SP ZOZ muszą stosować dokładnie do zaleceń np. w podręczniku do audytu dla administracji publicznej- np. o 2 narady otwierające, zamykające, 2 tygodnie uprzedzenie o audycie. SP ZOZ przecież ociera się o gospodarkę rynkową, np. powinien we własnym zakresie pokrywać ujemny wynik finans., w związku z tym chodzi mi o to, że wytyczne do przestrzegania dla sektorów prywatnych są „lżejsze” niż dla administracji publicznej, co? Tutaj państwo samo chyba nie wie, gdzie tak naprawdę SP ZOZ są.

    #3137
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Witam. Powracam znowu do spotkania audytorów. Konieczne jest zebranie wstępnych zgłoszeń, żeby określić ile osób byłoby zainteresowanych. Wiadomo, rezerwując noclegi trzeba podać orientacyjną ilość uczestników, ponieważ przy większych grupach zorganizowanych można negocjować ceny. Myślę też, że konieczne jest aby była tam jakaś salka konferencyjna, gdzie będziemy mogli organizować spotkania i dyskusje. Admin, mam propozycję, aby oprócz stronki z tematami zrobić też stronkę na której np. do poniedziałku 16.01.06 r. będzie można składać wstępne zgłoszenia. Proponuję też dwa wstępne terminy 10-12 marca lub 24-26 marca. Czy sa jakieś sugestie?:wink:

    #3138
    szarob
    Uczestnik

    Ksik. Nie bierz tego aż tak na poważnie. Niemniej jednak SP ZOZ-y na razie są JSFP i w sytuacji kiedy ktoś z MF zastuka do Twych drzwi w celu dokonania oceny Ciebie i Twoich działań (choć na razie to mało prawdopodobne), będziesz musiała jakoś to wytłumaczyć 🙂 Osobiście nie uważam, że powinna to być sprawa priorytetowa dla audytora w Szpitalu (i nie tylko w Szpitalu). Hej!

    #3139
    szarob
    Uczestnik

    Spotkanie.
    Uważam, że należy potraktować terminy zaproponowane przez Agę jako ostateczne i nie zajmować się już tematem terminów. Komuś zawsze nie będzie pasować. Terminy te przypadają zresztą przed 31.03, czyli terminem składania sprawozdań za poprzedni rok do GIAW. Dla niektórych audytorów może mieć to znaczenie, choćby dlatego, że przesyłają już plany. Ostatnie zdanie nie jest żadnym sarkazmem, tylko uznaniem dla nich. Życzę wszystkim miłego dnia 🙂

    #3141
    Anonim
    Nieaktywny

    Wyłączyłam sie na chwilę, a tu takie ustalenia! Spokanie to fantastyczny pomysł. Zgłaszam swój akces. Pozdrawiam wszystkich audytorów SPZOZ.

    #3142
    admin
    Opiekun forum

    Wstepne zgloszenia na spotkanie audytorow ZOZ wraz z proponowanymi tematami prosze przesylac na adres spotkanie@audyt.net
    (patrz informacja na stronie glownej serwisu)

    Pozdrawiam
    Admin

Oglądasz 15 wpisów - 61 z 75 (wszystkich: 169)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.