piątek, 25 września, 2020

Audyt w szkołach

Home Forum Sektory Samorządy Audyt w szkołach

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #5255
  miszaw
  Uczestnik

  Witam.
  Zaząd zlecił mi przeprowadzenie audytu pn „Prawidłowość i racjonalność tworzenia arkuszy organizacyjnych szkół w kontekście planów i realizacji naboru w szkołach”.
  Mam w jego trakcie sprawdzić głównie, czy w przypadku błędnych załóżeń (utworzonych zostanie mniej oddziałów) nauczyciele wyrabiają pensum.
  Przyznam że nie zabardzo wiem jak mam się do tego zabrać 😥
  Będę wdzięczny za każdą pomoc 😀
  Michał

  #5259
  am
  Uczestnik

  cześć ja przeprowadzałam audyt w szkołach,ale nt. wynagrodzeń nauczycieli. Mogę Ci powiedzieć, żebyś zaczął od lektury Karty Nauczyciela, a w szczególności Rzodziału 5. W art. 42 masz podane liczby godzin, które muszą wypracować nauczyciele w ramach tzw. pensum. Możesz to odnieść do podziału godzin, które masz zawarte w arkuszach organizacyjnych (tam konkretnemu nauczycielowi planuje się konkretną liczbę godzin).
  Moim zdaniem powinieneś wziąć również pod uwagę aneksy do arkuszy, ponieważ w ciągu roku dane zmieniają się.
  Ja zwracalam jeszcze uwage na to, czy nie jest naruszony art. 35 ust. 1 KN, w którym mowa jest o max ilości godzin ktore może wypracować nauczyciel. U nas zdarzały się nieprawidłowości: przekraczanie 1 1/2 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć.

  #5260
  miszaw
  Uczestnik

  Wielkie dzięki am 😀

  #5462
  sonl
  Uczestnik

  Witam,
  jeżeli chodzi o nabór w szkołach to oprócz Karty nauczyciela, radziłabym jeszcze sprawdzić, jak wygląda sprawa w przedszkolach u 6-latków, a także w innych grupach tzw. zerówkowych funkcjonujących na terenie gminy. Jeżeli chodzi o gimnazjum, to należy sprawdzić ilu uczniów kończy podstawówki. Wydzial oświaty powinien również mieć te informacje.
  Pozdrawiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.