czwartek, 28 marca, 2024

Audyt w zakresie wydawania decyzji administracyjnych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Audyt w zakresie wydawania decyzji administracyjnych

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #472
    astra95
    Uczestnik

    Witam serdecznie. Mam wielką prośbę o wszelkie informacje dotyczące przeprowadznia audytu w zakresie wydawania decyzji administracyjnych. Pozdrawiam.

    #474
    dota
    Uczestnik

    Myslę ,że należy sprawdzić kto wydaje decyzje (organ czy upoważniony pracownik), jeżeli pracownik to czy ma stosowne upoważnienie i w jakim zakresie, szczególna uwagę należy zwrócić na decyzje z zakresu zagospodarwoania przestrzennego, ponieważ mogą je sporządzać wyłącznie osoby z uprawnieniami. Następnie elementy decyzji (wg KPA), okrągłą pieczęć (instrukcja kancelaryjna). To tak na szybko

    #477
    Anonim
    Nieaktywny

    poza ty co wyżej, moim zdaniem, należy sprawdzić zasady obiegu dokumentów, czy są ustalone procedury co do gromadzenia materiału dowodowego, czy zachowano terminy z KPA – może by tak za radą Pan Cz. rozpocząć od przygotowania flowchart`u w którym wskazać trzeba sporządzane w postępowaniu dokumenty i występującą "odległość czasową" między nimi, trzeba sprawdzić czy nie zostały naruszone podastawowe prawa strony w postępowaniu i zasady postępowania administracyjnego – zwłaszcza prawo do uczestnictwa w postępowaniu, jawności itd(zapoznanie się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji itd). Oczywiście sprawdĽ czy są ustalone wewnętrzne procedury wydawania takich decyzji i czy są zgodne z innymi przepisami – na teraz to tyle, jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to się odezwę no i pamiętaj że to jest tylko mój punkt widzenia

    #478
    zosia
    Uczestnik

    Pozdrawiam – proponuje takze zapoznać się z uregulowaniami wynikajacymi z Ordynacji podatkowej – bowiem w sytuacji tych uregulowan prawnych wystepują zasadnicze odstepstawa i szczególne wymogi przy prowadzeniu postepowań i wydawaniu decyzji administracyjnych ( podatkowych ). Z uwagi na fakt, iz nie wiem jaki sektor reprezentowujesz, wskazuję takze i ten aspekt. Zycze powodzenia.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.