piątek, 16 kwietnia, 2021

audyt z dotacji

Home Forum Sektory Samorządy audyt z dotacji

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #14907
  k-asiek
  Uczestnik

  Witajcie. Mam lada dzień zrobić audyt na temat prawidłowości wykorzystania dotacji przez jednostki spoza sektora finansów ale i naszym samorządowym jednostkom. Kogo powinnam zawiadomić o planowanym zadaniu? Moim zdaniem skarbnika, jako osobę upowaznioną do dysponowania środkami finansowymi i tym samym obowiązana do sprawowania nadzoru w tym zakresie. Jak Wy sądzicie. I drugie pytanie od czego zacząć? Pomóżcie proszę, wszelkie podpowiedzi będą cenne, gdyz w sferze stricto finansowej nie mam doświadczenia.

  #14909
  meg
  Uczestnik

  Witam

  proponuje przeszukać forum , na temat dotacji było juz trochę …

  Pozdrawiam

  #14910
  meg
  Uczestnik

  Witam

  proponuje przeszukać forum , na temat dotacji było juz trochę …

  Pozdrawiam

  #14932
  jaska
  Uczestnik
  #14933
  terka
  Uczestnik

  Serdeczne dzięki, Jaska, za podrzucony link.
  Świetny materiał edukacyjny, pokazuje na ile aspektów mozna i trzeba zwrócić uwagę.

  Przy okazji – witam nowego uczestnika forum.

  #14998
  k-asiek
  Uczestnik

  Dzięki za info ale nadal nie mam odpowiedzi kogo mam zawiadomić o planowanym audycie? Zastanawiam się czy nie powinnam powiadomic również organizacji spozasektora, która otrzymała dotację? Terka przeszukalam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Dlatego ponownie prosze o wasze wskazówki. Pozdrawiam

  #15000
  meg
  Uczestnik

  [QUOTE BY= k-asiek] Dzięki za info ale nadal nie mam odpowiedzi kogo mam zawiadomić o planowanym audycie? Zastanawiam się czy nie powinnam powiadomic również organizacji spozasektora, która otrzymała dotację? Terka przeszukalam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Dlatego ponownie prosze o wasze wskazówki. Pozdrawiam[/QUOTE]

  Witam
  Robiąc taki audyt jakiś czas już temu zawiadamiałam kierownictwo Urzędu, czyli Prezydent, Naczelnik wydziału, który zajmuje się organizacjami pozarządowymi np. z dziedziny sportu. Nie wysyłałam zawiadomienia do organizacji , ponieważ jeśli były potrzebne jakieś wyjaśnienia, czy dokumenty zajmował się tym pracownik z merytorycznego wydziału wyznaczony przez naczelnika do kontaktu ze mną. Tych organizacji było trochę, więc moim zdaniem nie mam potrzeby wysłania zawiadomienia do wszystkich, jeśli będzie potrzeba wyjaśnień masz od tego pracownika, który z racji nadzoru powinien pilotować przebieg i wykorzystanie danej dotacji.
  Pozdrawiam

  #15013
  k-asiek
  Uczestnik

  Bardzo dziękuje za odpowiedź. Tylko ten audyt jest planowym zadaniem o którym mój kierownik )burmistrz) wie, więc nie będę zawiadamiała ponowinie o tym o czym wie, gdyz zatwierdzil mój plan na ten rok. Odpowiezilalnym za rozliczanie dotacji jest pracownik referatu budżetowego, którym kieruje skarbnik stąd właśnie moje pytanie czy mam zawiadomić skarbnika o planowanym audycie.

  #15014
  k-asiek
  Uczestnik

  Kurcze zaćma jakaś, przecież juz mam odpowiedź w Twojej odpowiedzi. Serdeczne dzięki za cenne wskazówki. Pozdrawiam

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.