środa, 24 kwietnia, 2024

audyt zasady rachunkowosci

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna audyt zasady rachunkowosci

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #1843
    kgodlewski
    Uczestnik

    mam jako temat kolejnego zadania audytowego audyt weryfikacyjny zgodności z ustawą o rachunkowości. może ktoś coś mi może doradzić jak rozpocząć, jakie narzędzia zastosować. z góry dziękuję za wszelkie informacje

    #1845
    katl
    Uczestnik

    Proponuję lekturę P. H. Grocholskiego „Praktyczne aspekty audytu wewnętrznego” cz. I oraz K. Winiarskiej „Audyt finansowy” z serii Biblioteki Audytora”. Ale zapewne zacząć musisz od dokumentacji opisujące przyjęte przez jednostkę zasady rachunkowości ( art. 10 ust. a ustawy o rachunkowości ) – pozdrawiam.

    #1846
    adela
    Uczestnik

    Co ma być zgodne z ustawą o rachunkowości? Bo zakres funkcjonowania jednostki jest obszerny i wystarcza w zupełności na kilka zadań audytowych.
    Pozdrawiam

    #1857
    katl
    Uczestnik

    Chodzi mi o zgodność z zasadami dotyczącymi prowadzenia ksiąg rachunkowych, art. 10 dotyczy poltyki rachunkowości, od której należy zacząć

    #1861
    krzyszfof-k
    Uczestnik

    Witaj!
    W poprzednim miesiącu skończyłęm podobne zadanie audytowe. Lista kontrolna mojego autorstwa w tym temacie ukazała się na stronach PAW-u. Nie wiem, czy ona jeszcze jest. Chętnie Ci ją mogę przesłać za pomocą PAW-u, jeśli zechcą podać Ci mój adres mailowy, to to uczynię.
    Krzysztof

    #1866
    PAW
    Opiekun forum

    Witam!

    Krzysztof, jeżeli możesz to proszę Cię (w imieniu audytorów) abyś podesłał dokumentację audytową (to co możesz) abyśmy opublikowali w serwisie.

    Jeżeli podeślesz na tyle sporo dokumetacji aby opublikować jako „zadanie audytowe” to napewno to zrobimy! (w sekcji „ZADNIA AUDYTOWE – wzorce”).

    Z góry w imieniu swoim i PAWowoiczów dziękuję!

    Pzdr
    (-) PAW

    #1933
    mariagmm1
    Uczestnik

    wykonując zadanie audytowe musze z 160 dokumentów losowo wybrać w ramach 40% dokumenty. czy ktoś moze mi podpowiedzieć w jaki sposób najlepiej tego dokonać

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.