środa, 23 czerwca, 2021

audyt zasady rachunkowosci

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna audyt zasady rachunkowosci

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #1843
  kgodlewski
  Uczestnik

  mam jako temat kolejnego zadania audytowego audyt weryfikacyjny zgodności z ustawą o rachunkowości. może ktoś coś mi może doradzić jak rozpocząć, jakie narzędzia zastosować. z góry dziękuję za wszelkie informacje

  #1845
  katl
  Uczestnik

  Proponuję lekturę P. H. Grocholskiego „Praktyczne aspekty audytu wewnętrznego” cz. I oraz K. Winiarskiej „Audyt finansowy” z serii Biblioteki Audytora”. Ale zapewne zacząć musisz od dokumentacji opisujące przyjęte przez jednostkę zasady rachunkowości ( art. 10 ust. a ustawy o rachunkowości ) – pozdrawiam.

  #1846
  adela
  Uczestnik

  Co ma być zgodne z ustawą o rachunkowości? Bo zakres funkcjonowania jednostki jest obszerny i wystarcza w zupełności na kilka zadań audytowych.
  Pozdrawiam

  #1857
  katl
  Uczestnik

  Chodzi mi o zgodność z zasadami dotyczącymi prowadzenia ksiąg rachunkowych, art. 10 dotyczy poltyki rachunkowości, od której należy zacząć

  #1861
  krzyszfof-k
  Uczestnik

  Witaj!
  W poprzednim miesiącu skończyłęm podobne zadanie audytowe. Lista kontrolna mojego autorstwa w tym temacie ukazała się na stronach PAW-u. Nie wiem, czy ona jeszcze jest. Chętnie Ci ją mogę przesłać za pomocą PAW-u, jeśli zechcą podać Ci mój adres mailowy, to to uczynię.
  Krzysztof

  #1866
  PAW
  Opiekun forum

  Witam!

  Krzysztof, jeżeli możesz to proszę Cię (w imieniu audytorów) abyś podesłał dokumentację audytową (to co możesz) abyśmy opublikowali w serwisie.

  Jeżeli podeślesz na tyle sporo dokumetacji aby opublikować jako „zadanie audytowe” to napewno to zrobimy! (w sekcji „ZADNIA AUDYTOWE – wzorce”).

  Z góry w imieniu swoim i PAWowoiczów dziękuję!

  Pzdr
  (-) PAW

  #1933
  mariagmm1
  Uczestnik

  wykonując zadanie audytowe musze z 160 dokumentów losowo wybrać w ramach 40% dokumenty. czy ktoś moze mi podpowiedzieć w jaki sposób najlepiej tego dokonać

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.