niedziela, 16 maja, 2021

audyt zewnetrzny w jsfp?

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW audyt zewnetrzny w jsfp?

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #3748
  jola
  Uczestnik

  http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3188697.html

  ….Wicepremier Zyta Gilowska chce uczynić finanse państwa przejrzystymi i przywrócić państwu nadzór nad nimi.
  …. Wszelkie wydatki miały podlegać rygorystycznej kontroli, m.in. poprzez wprowadzenie zewnętrznego audytu w głównych instytucjach sektora finansów publicznych.

  #3749
  fliper
  Uczestnik

  Jola
  Czy możesz powiedzieć coś więcej w przedstawionej sprawie lub gdzie można o tym pocztytać ?
  pozdrawiam

  #3750
  basia
  Uczestnik

  No to świetnie! Dla kierowników jsfp skończy się wreszcie udręka w postaci konieczności posiadania audytora wewnętrznego i tolerowania go w jednostce. – Łazi to takie po jednostce, ciągle o coś pyta, coś sprawdza, oczekuje procedur, mało tego to chce jeździć na szkolenia, wydawać pieniądze jednostki. Zastanawiam sie tylko czy Pani Minister pomyslała – co ma robić ta grupa osób przeszkolonych, po zdanym egzaminie na audytora wewnętrznego, zatrudniona obecnie w jsfp?. Czy pójdziemy na „zieloną trawkę” i zasilimy grono bezrobotnych w naszym kraju? To się nazywa oszczędność finansów publicznych!?

  #3751
  spedek1
  Uczestnik

  uważam że audyt zostanie lecz będzie przesunięty na margines. To co przedstawiła Pani Gilowska potwierdziło tylko że od 2003 roku nie zmieniła swoich poglądów i nadal uważa że audyt wewnętrzny w obecnej formie jest nieefektywny a czy tak jest niech każdy zobaczy u Siebie.

  #3756
  jola
  Uczestnik

  to jest artykuł z dzisiejszej gazety wyborczej (patrz tutaj), gdzies juz tez czytalam ze p.Gilowska przygotowuje 2 ustawy, jedna finansach publicznych a druga o kontroli finansowej i audycie, ale nigdzie nie ma projektu wiec nie wiem jakie sa to pomysly.
  Byloby milo gdyby zdradzili slodka tajemnice co planuja zrobic, bo jezeli likwiduja audyt wewnętrzny to czas szukac pracy 🙂
  pozdrawiam
  Jola

  #3757
  dorotab
  Uczestnik

  cześć. owszem platforma obywatelska miała przed wyborami zapędy na likwidację audytu, potem na odrębną ustawę, ale obecnie raczej nie ma mowy o jego likwidacji. Poza tym Pani Zyta Gilowska mówi o audycie zewnętrznym w głównych instytucjach sfp, a nie we wszystkich. Już wcześniej przecież były propozycje ujęcia w katalog firm zobowiązanych do obligatoryjnego badania sprawozadń finansowych również jednostek sektora finansów publicznych. Myślę, że dopóki nie ma konkretnych zatwierdzonych rozwiązań należy podejść do podobnych wypowiedzi ze stoickim spokojem.

  #3762
  adela
  Uczestnik

  Mam podobny pogląd, jak DorotaB. Audyt wewnętrzny nie pojawił się tak sobie z czyjegoś kaprysu. Kwestią jego skuteczności są odpowiednie rozwiązania systemowe i organizacyjne.
  Pozdrawiam

  #3765
  gapa
  Uczestnik

  Podpisuję się obiema rękami pod Szanownymi Przedmówczyniami. A tak na zdrowy rozsadek – skąd jaśnie państwo weźmie tych „audytorów zewnętrznych”, z łapanki? Wyszkolenie niecałych 2 tys. audytorów wewnętrznych trwało trzy lata, a to kilka razy za mało, by osiagnąć zakładany rozmiar działań AW w kraju. Co to za różnica, czy audytor jest wewnętrzny, zewnętrzny, wsobny czy dookólny? Audytor to audytor. „…nie jest ważne czy kot jest biały czy czarny. Ważne żeby łapał myszy…” – (Konfucjusz?)

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.