wtorek, 11 maja, 2021

Audyt zewnetrzny w NIK, a NIK na audycie wewnętrznym

Home Forum Sektory Samorządy Audyt zewnetrzny w NIK, a NIK na audycie wewnętrznym

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #17025
  betix
  Uczestnik

  Gazeta Prawna z dnia 21 stycznia br. w artykule zatytułowanym „Audyt co trzy lata” informuje m.in. o rządowym projekcie zmian w NIK i objęcie zakresem kontroli NIK, audytu wewnetrznego. Ponadto proponuje się także obowiązek przeprowadzania w NIK co 3 lata audytu zewnętrznego.

  #17028
  romb
  Uczestnik

  Przeczytałem ten post z zainteresowaniem ale niestety nie udało mi sie dotrzec do przywowywanego artykułu w podanym numerze gazety prawnej . Może jakieś dokładniejsze informacje.

  #17029
  mk7
  Uczestnik

  jest na str.12 (żółtej) na dole po prawej stronie

  #17031
  Anonim
  Nieaktywny

  Streszczenie artykułu znajduje się w naszym serwisie [ klik ]

  Zapraszam

  #17035
  romb
  Uczestnik

  Dzięki serdeczne za wskazówki. Wertowałem to w pospiechu, a jeszcze na dodatek jak widać i ze wzrokiem mam kłopoty.
  Jeszcze raz dziękuje i życzę miłego weekendu.

  #17053
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  I co sądzicie po lekturze projektu na temat kontrolowania przez NIK audytu wewnętrznego, bo ja mam trochę mieszane uczucia 😕 ?

  #17057
  adela
  Uczestnik

  Z jednej strony dobrze. W wielu jednostkach, które są zobowiązane do prowadzenia audytu wewnętrznego, nie zatrudnia sie audytorów, lub zatrudnia na ułamkowe części etatów, co w przypadku zwłaszcza samorządów jest paranoją. Kierownicy jednostyek nic sobie z tego nie robią. Może działania NIK ich chociaż częściowo zmobikizują

  #17059
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Po części się zgadzam, ale z tego co się orientuję to obszar zatrudnienia audytora w jednostce, która jest do tego zobowiązana, był sprawdzany zawsze przy okazji kontroli NIK. U nas zwykle udostępniamy nawet sprawozdania czy plany audytu wewnętrznego inspektorom NIKu. Wydaje mi się, że zmiany mają generalnie na celu kontrolę audytora wewnętrznego tj. w jaki sposób on wykonuje zadania i czy działa zgodnie z przepisami branżowymi tj. ustawą, rozporządzeniem i standardami.
  Pozdr.

  #17061
  ela
  Uczestnik

  witam
  jak zwykle są plusy i minusy nowelizacji przepisów,
  w niektórych jednostkach są komórki kontroli wewnętrznej, czy one też będą kontrolowane przez NIK (a może już są tylko nie wiem)?
  pozdrawiam

  #17062
  betix
  Uczestnik

  Moim zdaniem, samorządowe komórki audytu wewnętrznego powinny zostać objęte oceną i weryfikacją, które przeprowadza Ministerstwo Finansów. W ramach takiej oceny audytorzy mogliby wyjaśniać wątpliwości i korzystać z najlepszych praktyk. Żadne szkolenie nie zastąpi indywidualnych konsultacji i przeglądu akt audytu. Po takiej ocenie mielibyśmy racjonalne zapewnienie, że audyt w jednostce prowadzony jest zgodnie z zasadami i stosowaną praktyką. Ale po raz kolejny zadecydowano za nas.
  Pozdrawiam

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.