piątek, 19 kwietnia, 2024

AUDYT ZEWNETRZNY

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Autor
    Wpisy
  • #12256
    krystian1
    Uczestnik

    witam serdecznie mam pytanie czy do przeprowadzenia audytu zewnętrznego potrzebne są jakieś kwalifikacje?

    #12258
    j
    Uczestnik

    tak

    #12262
    jadtra
    Uczestnik

    Mam pytanie – do osób, które robiły audyt zewnętrzny jak wyceniły swój czas pracy?
    Chodzi mi o audyt 2-5 dniowy , praca w grupie, umowa zlecenia.
    Czy np. ma to związek z kwota audytowanego projektu 1 mln, 10 mln itd…. czy decyduja inne czynniki

    Proszę o koleżeńską wskazówkę.

    #12263
    caliente
    Uczestnik

    jadtra napisz czy chodzi ci o „cenę” za audyt (do umowy z beneficjentem) czy o wynagrodzenie członka zespołu

    #12267
    cps
    Uczestnik

    matko.poczytaj podręcznik beneficjenta .Tam przeczytasz,że koszt audytu zewnętrznego to 2% wartości projektu. Tak jest w kosztorysie.Potem,przed audytem jest przetarg.Kto zaoferuje mniej robi audyt .Potem jest faktura VAT ( wydatek jest kwalifikowalny).A sam audytor dostaje tyle ile ma w umowie o prace,albo w zleceniu.KOniec i bomba

    #12270
    caliente
    Uczestnik

    Cps, nie ma się czym tak denerowować 🙂
    Wartość audytu jest rzeczywiście liczona od wartości projektu.
    W niektorych programach nie ma żadnych wytycznych dot. tychże procentów w innych są.
    Bodajże w RZL było 0,5-2,5% wartości projektu.

    #12272
    pietryka
    Uczestnik

    Kwalifikacje: trzeba mieć uprawnienia audytora wewnętrznego – jakie wiadomo,
    cena – za cały audyt stosuje się od0,5 do 2,5 % wartości projektu, ale w przetargach „chodzą” mniejsze ceny.
    Moim zdaniem trzeba mieć jednak doświadczenie.
    Jeżeli jest się członkiem zespołu to ceny na „dogadanie” w granicach 500 zł – 1000 zł /brutto/ za audyt 2-4 dniowy. Należy pamiętać, to co piszą moi poprzednicy, że trzeba wystawić fakturę a więc ktoś musi mieć działalność gospodarczą /inny audytor, biegły księgowy, itp. i to na tyle…
    Pozdrawiam.

    #12273
    krystian1
    Uczestnik

    hmmm dziś zadzwoniłem do Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej i pan, który był bardzo dobrze zorientowany powiedział mi ze do przeprowadzenia audytu zewnętrznego nie potrzeba ŻADNYCH kwalifikacji-o tym czy taki audyt możemy przeprowadzić decyduje jednostka która nas zatrudnia

    #12277
    jadtra
    Uczestnik

    Dzięki wszystkim za informacje na Forum.

    Opłaty za wykonanie audytu sa mi znane i zależą od projektu – to wiem. Dzięki caleiente za obrone.
    Chodzi mi o taka informacje jaką podał pietryka. Wykonanie audytu w zespole po wygraniu przetargu na audyt.

    Pietryka – Czy przytoczona stawka za 2-5 dni pracy (zlecenia ) zależy od kwoty planowanej do zapłaty za przeprowadzenie audytu zewnętrznego ❓ Chodzi mi o to abym nie „zaniżyła cenowej propozycji” wynagrodzenia – dla utrzymania odpowiedniego poziomu płacowego audytorów. 😀

    Czekam na dalszą koleżeńska pomoc

    Niedługo koniec dnia roboczego ❗ szykuje się wielka przyjemność!!!!!! weeekeeend Życzę dużo słoneczka i ciepełka wszystkim, u mnie w pracy nie grzeją 😈 dlatego tak się cieszę.

    #12278
    cps
    Uczestnik

    życze sukcesów w negocjacjach z właścicielami firm wynajmujących AW do AZ.RYneeeeeeek

    #12279
    jadtra
    Uczestnik

    O sukcesach raczej nie myśle , ważne jest doświadczenie , a te jakoś trzeba nabywać . To kolejne wyzwanie ale i proza zycia codziennego.
    Myśle , że mam rację.
    Nie chcę pisać, że nic z tego nie będzie, bo każdy z nas miał jakieś marzenia a to było jednym z moich.

    Pogodnego weekendu, u mnie świeci słoneczko, choc jest zimno chyba sobie przewietrzę umysł, pisze sprawozdanie i trochę mi się przegrzał.

    #12281
    kaka73
    Uczestnik

    Akurat jesteśmy przed zleceniem takiego audytu ze ZpoRR, wartość projektu ok. 70 mln zł. Wg wytycznych było to 0,5%-2% wartości projektu, tak było rok tem. Obecnie przejżałam internet i większość przetargów wygrywa firma z Opola – i przy takiej wartości projektu to kwota uwaga około 20,0 tys zł. a najdroższa oferta to 370,0 tys zł. Zastanawiam się tylko czy AZ musi być przeprowadzony w formie przetargu? Może być zapytanie o cenę, byłoby łatwiej?

    #12289
    jadtra
    Uczestnik

    Do kaka 73 –
    Wybór firmy do audytu w formien zapytania o cene, błednie podałam w informacji 😳

    Pracuję ostatnio nad zamówieniami publicznymi i tak szybko palce mi biegały po klawiaturze….. a głowa była w uśpieniu 😆 .

    #12333
    kikcloud
    Uczestnik

    Pamietać jednak należy, że jeżeli audyt zewnętrzny będzie wykonany niezgodnie z wytycznymi MRR to dla beneficjenta może on się stać wydatkiem niekwalifikowalnym. Dlatego trzeba uważać na firmy, które się zgłaszają i dają najniższe ceny.

    #12339
    jadtra
    Uczestnik

    Spotkałam się z takim przypadkiem dot. PUP, zrobiony audyt zewnętrzny , czyli raport został podważony przez WUP jako jednostkę zarządzającą , skończyło się na tym , że PUP musiał skserować brakujące dokumenty tak aby spełnić wymagania co do przedmiotu audytu.

    Jako audytor wewnętrzny stwierdziłam, że zakrs audytu nie został dokładnie sprecyzowany w umowie z firma audytorską zewnętrzna i jest po prostu niewystarczający 😆 , jak zawsze mile była widziana niska cena usługi (choc nie najniższa, a firma miała doświadczenie i to wykorzystała) . Fakt ten stwierdziłam pisemnie przed informacją z WUP – tu trochę się chwale, ale wtedy nikt mnie nie słuchał , bo ja przecież jestem tylko audytor wewnętrzny, a później maiłam swoje 5 minut , ale przecież nie o to chodzi.
    Trochę się rozpisałam, ale tak jak pisze kikcloud takie rzeczy się zdarzają i wydatek za przeprowadzony audyt może nie być uznany za kwalifikowany.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.