poniedziałek, 26 lipca, 2021

audyt

Home Forum Sektory Służba zdrowia audyt

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #14441
  paris
  Uczestnik

  Czy ktoś robił audyt wynagrodzeń w szpitalu.Na co zwrócić uwagę?

  #14456
  agnieszka-w
  Uczestnik

  Witaj,
  zwróciłabym uwagę na prawidłowość naliczenia wynagrodzeń w stosunku do dni absencji w pracy, prawidłowośc naliczenia wynagrodzeń za dyżury w przypadku lekarzy, czy wynagrodzenia wypłacane są tylko osobom zatrudnionym czyteż zdarzają sie na przykład przelewy nie pracujacym już osobom, czy nie ma omyłek w przelewach wynagrodzeń (np. naliczenie za małej albo za dużej kwoty), czy jest podział obowiązków w dziale płac (kto nalicza, kto daje polecenia przelewów). Tyle przyszło mi do głowy. Pozdrawiam

  #14458
  ziuk
  Uczestnik

  Temat rzeka, napewno zgodność z taryfikatorem a ogólnie z regulaminem wynagradzania i premiowania.Ciekawą sprawą jest tu również odpowiednie rozliczenie czasu pracy i wynagrodzeń pracowników zatrudnionych wg. harmonogramu, myślę o dodatkach za dni wolne od pracy i świąteczne. No i oczywiście dyżury lekarskie i nie tylko.
  Powodzenia!

  #14459
  szostak
  Uczestnik

  odpowiedz sobie na pytania?
  1.czy są fikcyjni pracownicy?
  2.czy płatności idą na jeden rachunek (dwa i więcej przelewów za wynagrodzenie są przekazywane na jeden rachunek bankowy), z czego to wynika?
  3.czy umowy o dzieło, zlecenie jesli są, to czy w rzeczywistości są wykonane. Zdarza sie tak, że podpisywana jest umowa na analizę X, za którą płaci się dużo, a nalizy nie ma.
  4.czy baza danych pracowników zawiera wszystkie dane adresowe. jeśli natrafisz na dziwny adres oraz niekompletne dane – koniecznie wyjaśnij różnice
  5. czy system kontroli w tworzeniu, weryfikacji i zatwierdzania listy płac jest szczelny. czy te funkcje sa rozdzielone.
  6. czy algorytm naliczania płacy (wszystkie składniki) działa prawidłowo i na czas jest aktualizowany. ostatnio składki były abniżane.
  7. czy zestawienie: ilośc pracowników do wypłaconych wynagrodzeń za kilka lat do tyłu (test analityczny) nie pokazuje dziwnych odchyleń w górę oraz w dół

  może coś ci sie przyda

  #14662
  kkozik
  Uczestnik

  Przy okazji radzę zwrócic uwage na roznice w wynagrodzeniach grup zawodowych tzn dlaczego lekarz zatrudniony na oddziale pediatrii o takim samym stazu pracy i kwalifikacjach posiada inną podstawe zasadniczą niz lekarz zatrudniony na oddziale np. pulmonologii?
  Np z czego wynika ta różnica? Tak samo w przypadku pielęgniarek. Zadane pytania mają wyeliminować lub potwierdzić występowanie dyskryminacji finansowej w grupach zawodowych.
  Mozna porównać równiez wynagrodzenie lekarskie porównując kobiete i mężczyznę? Itd itp. W finansach publicznych sa widełki – grupy zaszeregowania (taryfikatory), które maja dosyć znaczną rozpiętość dochodząca do ponad 2000 zł. Występuje taki problem jak spłaszczenia wynagrodzeń. Może być zgodne z prawem taka rozpietość, ale nalezy sobie odpowiedzic na pytanie czy aby taka różnica w płacy zasadniczeń nie jest dyskryminacją pracownika z uwagi na płec , wiek, itp. Prosże porónac prawa grupy zawodowej „białej” do administracyjnej, czy posiadaja takie same prawa: np podwyższenie kwalifikacji – czy dana grupa zawodowa otrzymuje podwyżki czy tez nie. Czy jest uzasadnienie odmowy jej przyznania. Czy lekarze otrzymuja wynagrodzenia z tytułu umów o dzieło czy zlecenia, czy powinni je otrzymywać, czy nie jest to wykonywanie obowiazków wynikajacych z umowy o pracę. Jak jest ustalona cena za usługe czy dzieło. Czy dzieło jest opłacone za wykonywane badania? Czy takie podejscie jest prawidłowe? Tyle uwag. Audyt ten może okazac sie całkiem wesoły i przyjemny, z pełną jazda bez trzymanki.
  Życze miłej pracy.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.