czwartek, 25 kwietnia, 2024

audytor a kontrola

Home Forum Sektory Samorządy audytor a kontrola

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #11707
    mk7
    Uczestnik

    Proszę o Wasze opinie.Do urzędu od pewnego czau wpływały skargi pracowników jednej z naszych jednostek na dyrektora tej jednostki.pracownicy zarzucają dytektorowi nierówne, niesprawiedliwe, traktowanie, mobing. Czy wg Was audytor powinien iść na kontrolę do tej jednostki, a jeśli tak to co kontrolować, na co zwrócić uwagę. Są wydziały merytoryczne które sprawują nadzór nad jednostkami ale chyba nikt w to się nie zagłębiał wcześniej, a teraz chcą aby audytor dokonał tam kontroli pod kątem tych skarg. Bardzo proszę o pomoc.

    #11708
    kubas
    Uczestnik

    a od kiedy audytor wykonuje kontrole? pzdr

    #11712
    mk7
    Uczestnik

    Witam. Tak powiedziałam swoim szefom, że nie mogę przeprowadzać kontroli, tylko później zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno bo to przecież nie jest typowa kontrola, a kontrola w odpowiedzi na wpływające skargi. Bardzo Ci dziękuję że mi odpisałeś bo teraz wiem że miałam rację.

    #11714
    fretka
    Uczestnik

    wg mnie można zrobić to jako czynności doradcze ale nie zwykłą kontrolę bo to mija się z celami audytu. Można też przeprowadzić audyt poza planem, ale chyba nie miałoby to sensu. Najlepiej jak napisałam wyżej mozna doradzać. Zbadać sprawę i załatwione.

    #11715
    mama0454
    Uczestnik

    Może głupio napiszę, ale być może taką kontrolę powinien przeprowadzić wydział organizacyjny urzędu, gdyż osoba, na którą wpływają skargi (czyli dyrektor jednostki organizacyjnej) jest powoływany na swoje stanowisko przez kierownika urzędu.
    Na pewno audytor nie jest od tego typu kontroli.
    Jeśli głupio napisałem, proszę mnie grzecznie sprostować. 😆

    #11716
    irenaanna
    Uczestnik

    Dobrze mama napisałeś.
    Przyjmowanie, rozpatrywanie i załatwianie skarg i wniosków odbywa się w oparciu o zasady określone w:
    • przepisach Działu VIII „Skargi i Wnioski” Kodeksu postępowania administracyjnego,
    • rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r, w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków /Dz. U. Nr 5, poz. 46/.
    Natomiast do spraw z zakresu prawa pracy (m.in. oskarżenie o mobing) stosuje się Kodeks Pracy. Myślę, że audytor może w ramach czynności doradczych zbadać sprawę, natomiast aby nie było wątpliwości czy to jest skarga podlegająca kpa czy skarga podlegająca KP, powinien się też wypowiedzieć Radca prawny. W mojej jst jest komórka organizacyjna, która bada wszystkie skargi wpływające – czy są to skargi w rozumieniu kpa i kto jest właściwym organem do ich rozpatrzenia. Pozdrawiam.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.