piątek, 19 kwietnia, 2024

Audytor dziś, a audytor jutro !?

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe Audytor dziś, a audytor jutro !?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #4114
    konrado
    Uczestnik

    Zastanawia mnie jedna kwestia
    dotycząca rozwiązań prawno-organizacyjnych
    – stąd pytanie na formum
    na które zapewne znajdę tu odpowiedż.
    Wojskowe jednostki budżetowe, zobligowane sa do prowadzenia audytu wewnętrznego, po przekroczeniu progu wydatków, dokonywanych w ciągu roku, przekraczających kwotę 35 mln zł.
    I ok – jednostka przekroczyła te kwotę wydatków (bo dochodów to w praktyce raczej niemożliwe) i od przyszłego roku zatrudnia audytora wewnętrznego.
    Ale jak to jest, kiedy w następnym roku już tej kwoty nie przekroczy. Co sie wtedy dzieje ?
    Czy jest tak, ze jak juz raz przekroczy to audytor jest tam już zawsze – przez kolejne lata funkcjonowania jednostki ?
    Czy może audyt tam – nazwijmy to łagodnie – wygasa…. ?
    Pytam dlatego, ze po odejsciu z planu wydatków jednostek, środków dotyczących wydatków na żywienie i teraz tych dotyczących WAK- ów. pewnie w wielu jednostkach pojawi sie właśnie taka systuacja, że w 2004 czy 2005 przekroczya jednostka próg 35 mln zł. ale w 2006 czy już 2007 niekoniecznie.
    i co wtedy audytor jest zwalniany ?

    #4116
    emus
    Uczestnik

    Też o tym myslałam. Sadzę, że niestety „wygasa”. Ważne tez czy jednostka ma w etacie audytora ( wtedy + dla audytora). Osobiście znam przypadek, że budżet jednostki w znaczącej części to WAK-i, więc audytorowi nie przedłużono umowy. Nawet zastanawiałam jak byłoby, gdyby miał umowę na czas nieokreślony, ale odpowiedzi nie znam.

    #4239
    joanna
    Uczestnik

    Z tego co mówili na szkoleniu w lutym (Siły Powietrzne) to audyt powinien trwać pomimo spadku pod próg. Oczywiście to co powinno być, a to co jest to dwie różne bajki, więc mogą zdarzyć się i takie przypadki.
    Chcę jednak wszystkich pocieszyć, że jak gminna wieść niesie – to próg od którego ma być audytor zatrudniony ma spaść do ok 8 – 9 mln. :smile:)
    Oj to się będzie działo.

    #4380
    Anonim
    Nieaktywny

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.