sobota, 20 kwietnia, 2024

audytor w komisji oceniającej oferty z zakresu pożytku publicznego

Home Forum Sektory Samorządy audytor w komisji oceniającej oferty z zakresu pożytku publicznego

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #16967
    mrox
    Uczestnik

    Proszę o wypowiedzi czy audytor może brać udział w pracach komisji oceniającej oferty z zakresu pożytku publicznego.

    #16972
    terka
    Uczestnik

    Moim zdaniem nie. Bo jakby miał później obiektywnie audyt w tym zakresie przeprowadzić?
    Sam siebie oceniać?

    #16974
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Podobny dylemat w trochę innej sprawie. Czy audytor może prowadzić szkolenia w ramach służby przygotowawczej w jst?
    Co do pytania MroX Zgadzam się z terką. To troche tak jakby uczestniczył w pracach komisji przetargowej przy zp.

    #16977
    terka
    Uczestnik

    O, ciekawa robota. Moim zdaniem -może a nawet powinien (bo kto zrobi to lepiej?) 😉
    Na poważnie – nie widzę przeciwwskazań, oprócz tego, że to czasochłonne może być, plan trzeba realizować 😉
    Ale może czegoś nie wiem. Na pierwszy rzut oka – może.

    #16979
    dorotab
    Uczestnik

    Właśnie terka, moim zdaniem też może, ale wiele razy okazało się na forum, że ilu nas prawie tyle zdań. 😯

    #16994
    krecik
    Uczestnik

    Zgodnie ze standardami audytor wewnetrzny nie powinien brać udziału w działalności operacyjnej jednostki, ale nasza polska rzeczywistość jest taka a nie inna. Najważniejsze, żeby być przydatnym dla swojego szefa i swojej jednostki.
    W ubiegłym roku brałam udział w inwentaryzacji (tej co 4 lata) jako z-ca przewodniczącego komisji , zdawałam sobie sprawę , że nie powinnam tego robić. Z drugiej strony jednak pomyślałam, że przynajmniej przyglądnę się temu od środka i dopilnuję, żeby inwentaryzacja była rzetelnie przeprowadzona.
    Pozdrawiam!

    #16997
    helpyr
    Uczestnik

    Analizowałam ostatnio rodzaj czynnosci doradczych jakie może świadczyć aw i są to m.in.:
    -nieformalne zadania doradcze – udział w komisjach (stałych lub doraźnych), lub zebraniach.
    Jako przykład usług doradczych podana jest też: konsultacja, doradztwo, usprawnienie i szkolenie.
    Więcej na str. MF – „czynności doradcze”.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.