piątek, 29 marca, 2024

Audytor wewnętrzny a projekty unijne

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne Audytor wewnętrzny a projekty unijne

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #11046
    klio
    Uczestnik

    Witam. Jestem AW z licencją z Ministerstwa Finansów i pracuję w budzecie/ moja instytucja nie otrztymuje środków unijnych, jesteśmy dysponentem III stopnia/. Moje pytanko brzmi- czy mogę w jakis sposób „dorabiać” w innych instytucjach przy funduszach unijnych? Coś audytować, sprawdzać, itp? np. na umowę o dzieło lub zlecenie? Gdzie szukać takich ogłoszeń? Moze ktoś w taki sposób pracuje?
    pozdrawiam

    #11049
    lczarny
    Uczestnik

    Witam, ja z mojej strony również dorzucę pytanko,
    Czy pracując w urzędzie miejskim jako AW z egz ministerialnym (tylko) mogę podjąć zlecenia na przeprowadzanie audytów w sektorze prywatnym i/lub publicznym?
    Może ktoś ma już taką sytuację?
    Pozdrawiam

    #11051
    simon
    Uczestnik

    Uprzejmie donoszę, że tak – jeśli tylko potraficie to robić. Może najpierw kilka audytów w towrzystwie osób doświadczonych…. 😮

    #11056
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= simon] Uprzejmie donoszę, że tak – jeśli tylko potraficie to robić. Może najpierw kilka audytów w towrzystwie osób doświadczonych…. 😮 [/QUOTE]

    A gdzie takich ogłoszeń szukać ❓ ❓

    #11061
    simon
    Uczestnik

    Znam kilka firm, które coraz częściej szukają ludzi do współpracy i mają problemy….w przetargach na audyty lub kontrole zamawiajacy z zasady żadają osób z doświadczeniem. Moim zdaniem na początek warto występować w ofertach, a potem ewentualnie w przetargach jako osoby wspomagające osoby, które spełniają kryteria zamawiających. Później będzie można wpisać do sowjego CV infromacje dot. własnego doświadczenia. 😉

    #11062
    simon
    Uczestnik

    Na pytanie nie odpowiedziałem, ponieważ jedyna mozliwośc to nawiązanie wzajemnych kontaktów, ale to się nie będzie podobało administratorowi 🙂

    #11532
    anita
    Uczestnik

    zdecydowanie można „dorabiać”. jestem audytorem w samorządzie (wcześniej pracowałam w administracji państwowej) i od 1,5 roku robie audyty zewnętrzne projektów współfinansowanych ze środków UE

    #11534
    pietryka
    Uczestnik

    Ale na dorabianie musi być zgoda pracodawcy u którego jesteśmy na etacie. Chyba, że robimy to po cichu.
    Do takich audytów najlepiej zabrać się na początku z doświadczonym kolegą. Dobrze jest jeżeli robimy to z kolegą, który ma działalność gospodarczą i jest biegłym księgowym. Może nas wtedy zatrudnić na umowę zlecenie.
    A bez działalności gospodarczej to raczej trudno załapać się na sprtawedzanie projektów unijnych, bo na jakiej podstawie?
    Pozdrawiam.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.