czwartek, 28 marca, 2024

Audytor wewnetrzny z UMarszałkowskiego audytuje audytora ze Szpitala Wojewódzkiego

Home Forum Sektory Służba zdrowia Audytor wewnetrzny z UMarszałkowskiego audytuje audytora ze Szpitala Wojewódzkiego

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Autor
    Wpisy
  • #3464
    dareks
    Uczestnik

    Witam wszystkich Jestem audytorem w. w szpitalu wojewódzkim (1000 łożek.) Od kilku dni jestem podawany audytowi wewnętrznemu ze strony Audytora w U Marszałkowskiego. Doładniej jeden z moich audytów jest sprawdzany przez audytora wewnetrznego mojego organu założycielskiego. Ocenie podlegają moje akta bieżace i wnioski wyciagniete na ich podstawie. Zreszta poinformowano mnie że to ja jako audytor podlegam ocenie (moja praca jako audytora ) Audytor na naradzie otwierajacej powołał sie na zapisy UFP że w stosunku do podległych samorządowi jednostek (Mój szpital ma obrotu okolo 100 mln wiec próg) funkcje GIAW pełni Marszalek a wiec on jako audytor u marszalak ma prawo mnie kontrolować. To samo pytanie zadałem z prośbą o stanowisko prawnikom w naszym departamencie MF ale ciekaw jestem bardzo waszych opinii

    #3465
    spedek1
    Uczestnik

    Problem w tym że ocena (a nie kontrola lub audyt) GIAWu polega na ustaleniu czy zostały wprowadzone w jednostce przepisy ustawy, standardy kontroli itd. Czy są sporządzane odpowiednie wymagane dokumenty itd, jednak nie analizuje oraz tym bardzej podważa ocen, wniosków, rekomendacji audytora w wyniku przeprowadzonego przez niego audytu wewnętrznego.

    #3466
    spedek1
    Uczestnik

    zapomniałem dodać że kryteria ocen są publikowane na stronie MF

    #3467
    marcind
    Uczestnik

    Witam!
    Może nie odniose się merytorycznie, ale takie zdroworozsądkowe spostrzeżenie – analiza ryzyka w twoim Urzedzie marszałkowskim to musiała być "dobra robota" skoro wykazała, że najpilniejszą potrzeba w zakresie audytu jest audyt audytora jednostki podległej…tak trzymać audytorzy z UM!

    Można też zauważyć jak napisał kolega Spede zdaje się, że GIAW bada nas (audytorów) pod kątem spełnienia Standardów i ew. Kodeksu Etyki a nie trafności podejmowanych spostrzeżeń – o ile są one udokumentowane zgodnie ze standardami. W końcu niezależność audytora obejmuje równiez ten zakres – moim zdaniem.

    pozdrawiam!

    #3471
    ryszard
    Uczestnik

    Witam..Audytor- audytorowi bratem…A gdzie Kodeks Etyki? Standardy Audytu Wewnetrznego ?Moze ktos zdawał nie ten egzamin co potrzeba??No tak,widac golym okiem Darku,ze to po prostu ,zwykla kontrola..Trzymaj sie ..
    Pozdrawiam
    Ryszard

    #3474
    Gosc – aw
    Uczestnik

    Spedek, podobna sytuacja byla w resorcie sprawiedliwosci – zobacz forum resortu sprawiedliwosci. Tam sytuacja byla taka, ze wydzial kontroli chcial skontrolowac prace audytorow z resortu – audytorzy „postawili” sie, a nawet SAW wystosowal stosowne pismo do MF i dyrektora w MS (jest to pismo do pobrania na stronie SAW).
    MOze audytorzy ze szpitali powinni razem ustalic czy „pozwalaja” na praktyki z UM czy tez audytorzy miedzy soba (i szpitale i UM) beda ze soba wspolpracowac, a nie zerowac na pracy jedni drugich…

    #3479
    dareks
    Uczestnik

    Sytacja się rozwiją dzisaj audytujacy mnie audytor odmówił mi dostępu do akt bieżacych swoich Grzecznie o nie poprosiłem Mam juz cala liste błedów proceduralnych audytujacego mnie audytora Mam nadzieje ze bedzie cos takiego jak sprawozdanie z audytu mnie przez audytora z UM.i bede mial 14 dni na ustosunkowanie sie do wniskow
    Podpowiedzcie mi bo mam bardzo ochote odwołąć sie do SAW o wykonanie opini o tej sytacji z zalacznikami w postaci np sprawozdania wstepnego itp Czegos takiego jak program zadania audytowego nie istnieje Przynajmniej mi go nie przedstawiono

    #3482
    ryszard
    Uczestnik

    Sadze Darku ,ze bez interwencji GIAW-a sie nie odbedzie.Uwazam,ze powinienieś zbierac materiały i dokumenty i powiadomic Departament.Ja natomiast mam propo dla takich audytorów jak w przypadku Dareksa: nowy model kontroli:Kontrola napadowa”..To sadze wlasciwe okreslenie ..tylko czy odpowiada to obowiazujacym Standardom Audytu Wewnetrznego.???
    Pozdrawiam
    Ryszard

    #3484
    5186
    Uczestnik

    Cześć kontrolowany audytorze przez UM czy ty plany i sprawozdania przesyłasz do UM? nie do GIAW?

    #3485
    dareks
    Uczestnik

    taki obowiazek wprowadza dopiero obecna nowelzacja UF Publicznych W roku ubeglym nie przesyłałem nigdzie .

    #3497
    alkman
    Uczestnik

    W zaistniałej sytuacji, zamiast Grzecznie prosić o wgląd do akt bieżących, przygotuj sobie pismo o treści: Na podstawie przepisów § 14 ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 5 lipca 2002 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania audytu wewnętrznego (Dz. U. z 2002 r. Nr 111, poz. 973), uprzejmie proszę o niezwłoczne udostępnienie akt bieżących.

    Powyższe pismo wręczaj codziennie audytorowi w obecności świadka i za każdym razem proś o potwierdzenie odbioru.

    Pozdrawiam

    #3512
    dareks
    Uczestnik

    No własnie czy grzecznie prosić czy twardo bronić swoich praw audytora ? Ja postanowiłe do konca a poczekać na rozwój wypadków NArada zamykajaca i protokol Dokumentuje wszystkie ostępstwa od przepisow prawa ktore czyni sie na mnie Audyt audytora jak wynika tez waszych wypowiedzi juz jesrtj akas schiza Brak dostepu do akt bieżacych Kwestionariusze kontroli sa wreczne pracownikoimi innych dzialow a nie mnie sa tendencyjne itp. Mam nadziej ze GIAW tez postapi z daleko idaca legalnościa i zweryfikuje profejonalnie szyte w ten sposob na mnie buty

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.