piątek, 19 kwietnia, 2024

błędy w siwz ??

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #16416
    tamara
    Uczestnik

    Witam, mam pytanie, czy jest błędem w siwz brak wskazania w formularzu asortymentow-cenowym typu jakiegoś sprzętu (dołączona deklaracja zgodności dla 3 modeli), podany jest tylko producent lub odwrotnie – brak wskazania producenta urządzenia (podany tylko typ)?
    Proszę o odpowiedzi, bo mam wątpliowości

    #16421
    kaka73
    Uczestnik

    Wg mnie w specyfikacji nie można podać producenta sprzętu, nad typem też się zastanawiam – raczej nie.

    #16425
    tamara
    Uczestnik

    chyba troche niejasno się wyraziłam, miałam na mysli już wypełnione dokumenty przez oferenta

    #16427
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. A jak to się ma do wymogów jakie podał zamawiający w SIWZ i co jest przedmiotem zamówienia? To co powinien przedstawić w swojej ofercie wykonawca wynika z treści specyfikacji, a przynajmniej powinno.

    #16438
    tamara
    Uczestnik

    Cześć, dzięki za zainteresowanie. Zamawiajacy w siwz w formularzu sprzętu jest rubryka „typ, producent”, a w niektórych przypadkach podany jest tylko typ lub tylko producent. Pracownik z zamówień wyjaśnił, że nie zwraca na to uwagi, bo patrzą czy jest deklaracja zgodności i to im wystarcza. Ale jeżeli dany sprzęt ma różne modele. które różnią się funkcjami, to chyba nie jest to prawidłowe? Kolejny przykład, jeżeli deklaracja zgodności jest tylko dla okreslonych modeli, a wykonawca w ofercie wskazał inny model?

    #16444
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Jeżeli w SIWZ należało podać typ i producenta, to pracownik nie może mówić, że nie zwraca na to uwagi. Narzuca się bowiem pytanie po co wpisał wymóg, którego nie przestrzega lub też, jak należałoby wnioskować z jego wypowiedzi, jego spełnienie nie jest mu do niczego potrzebne.
    Moim zdaniem powinno być wpisane. Jeżeli nie jest, to nie wiadomo co wykonawca oferuje, skoro deklaracja dotyczy kilku typów urządzenia. Zamawiający wymaga przecież określonych parametrów, tak mniemam. Deklaracja zgodności jest jedynie poświadczeniem, że dany produkt jest zgodny z zasadniczymi wymaganiami.
    Nie wiem w jakim stanie prawnym odbywał się ten przetarg. Chodzi mi czy już w czasie kiedy stało się możliwe wzywanie do uzupełniania dokumentów o charakterze przedmiotowym /przed czy po 11 czerwca 2007/. Jeżeli przed zmianą prawa, oferta która zawiera deklarację zgodności na inny model niz zawarty w ofercie winna zostać odrzucona.
    Jeżeli po tym terminie należałoby się zastanowić, czy dopuszczalne jest wezawnie oferenta do uzupłnienia dokumentu potwierdzającego wymagania stawiane przez zamawiającego produktowi. W każdym razie nie można przejść nad tym do porządku dziennego.

    #16449
    tamara
    Uczestnik

    Dorota, wielkie dzięki za obszerne wyjaśnienie 😀 ,

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.