sobota, 26 września, 2020

BARDZO WAŻNA SPRAWA

Home Forum Sektory Samorządy BARDZO WAŻNA SPRAWA

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #6010
  anetka
  Uczestnik

  dotyczy SP ZOZ
  proszę o odpowiedź
  czy w/w jednostka może zawiązywać rezerwy na wzrost wynagrodzeń dla pracowników i później (w miarę wypłaty) rozwiązywać ją w wysokości 1/12 miesięcznie? i z czego to wynika
  dziękuję

  #6020
  anetka
  Uczestnik

  please ………

  #6022
  jadtra
  Uczestnik

  Pracodawca ma zobowiązanie wobec pracownika do wypłaty wynagrodzenia gdyż podpisał z nim umowę. W ciągu miesiąca ma prawo generować środki na ta wypłatę . Nie ma zapisu dot. selekcji zobowiązań tzn. te zobowiązania w pierwszej kolejności a inne na końcu. Oczywiście są przepisy sankcjie z tytułu zpałaty zobowiązań po terminie np. art. 14, 16 dot. dyscypliny fin. publicznych.
  Środki na wynagrodzenia podlegają także ochronie prawnej w zakresie ściągalności prze komornika, gdy oczekują na rachunku (są zablokowane) bankowym.
  Nie wiem czy twój SPZOZ podlegał restrukturyzacji i został zasilony środkami na spłatę zaległych zobowiązń , jeżeli tak to był zobowiązany w części uregulować zobowiązania z własnych środków i tu mogło wystąpić generowanie srodków.
  Napisz coś więceja najlepiej zrób to na forum audytorów służby zdrowia. Oni są bardzo pomocni i praktycy .

  #6025
  las
  Uczestnik

  Na temat rezerw na zobowiązania są zapisy w ustawie o rachunkowości. Sprawdz jeszcze „Politykę rachunkowości ” ZOZ” Dwa tygodnie temu temat rezerw na zobowiązania opisany był w gazecie prawnej – GP nr 171 z 4 września 2006.
  Pozdrowienia – Las.

  #6039
  adela
  Uczestnik

  A czy nie jest tak, że wynagrodzenia i składki od nich muszą być jednoznacznie określone w planie jednostki? Wymaga tego ustawa o finansach publicznych. Czy jakieś inne przepisy dają taką możliwość?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.