czwartek, 25 kwietnia, 2024

Biblioteka

Home Forum Sektory Samorządy Biblioteka

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #4324
    adamusik
    Uczestnik

    Gdzie mogę szukać przepisów dotyczących prowadzenia rachunkowości biblioteki.
    Chodzi mi głównie o to, iż biblioteka w której przeprowadzam kontrolę przekroczyła plan finansowy.
    Jeszcze jedno mam pytanie odnośnie sprawozdania Rb Z i Rb N, Rb 28S w bibliotece czy muszą sporządzać takie sprawozdania, bo widziałam protokoły z dwóch różnych Reguionalnych Izb Obrachunkowych gdzie jedna zaleca sporządzanie takich sprawozdań dla biblioteki natomiast drugie RIO nie wymaga jeśli ktoś wie to czym oni się mogli kierować.
    Czy ktoś zna takie przepisy i gdzie ich mam szukać.

    #4325
    chwilka
    Uczestnik

    Biblioteka jest połowywana przez organizatora na mocy ustawy o organizowaniu działalności kulturalnej, czyli radę gminy. Jest instyucją kultury posiadającą osobowość prawną pprzez wpis doknywany do rejestru prowadzony przez organizatora. Zatem nie jest jednostką budżetową, która zobowiązna jest wyłącznie do sporządzania sprawozdania Rb 28 S . Plan finansowybiblioteki opracowue w szczegółowości określonej w w/w ustawie. Oczywiście sporządza sprawozdanie z należności oraz z zobowiązań. Co do dwóch stanowisk RIO, podejrzewm, że w kontrolowanej jednostce samorządowej prowadzona biblioteka była w formie jed. budżetowej co oczywiście jes niezgodne z przepisam i dostali zalecenie zmiany formy organizacyjnej wskutek przeprowadzonej kontroli.

    #4326
    adamusik
    Uczestnik

    Dokładnie zarówno jedna jak i druga jest samorządową instytucją kultury. W jednym przypadku jest zalecenie sporzadzania takich sprawozdań w drugim nie ma.
    Z góry dziękuję.

    #4330
    adamusik
    Uczestnik

    A jak się ma do tego przekroczenie planu o którym wcześniej wspomniałam?

    #4371
    adamusik
    Uczestnik

    Gdzie mogę znależć przepis dotyczący obowiązku przekazywania 1/12 sumy w miesiącu przez Organizatora dla Biblioteki? Z góry dziekuję.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.