piątek, 19 kwietnia, 2024

Biegły rewident

Home Forum Sektory Samorządy Biegły rewident

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #7602
    agniechar61
    Uczestnik

    Cześć!!! Być może to nie odpowiednie forum,ale wiem że część AW jest również biegłymi rewidentami i chciałabym zapytać jak zostać biegłym rewidentem. Tzn. to o czym mówi ustawa czytałam i chciałabym wiedzieć jak to wygląda w praktyce, jak się przygotować do egzaminu i go zdać :smile:, jak wygląda aplikacja i za co w ogóle sie na początku zabrać. Za odpowiedzi z góry dzięki wielkie 🙂

    #7613
    ajuri
    Uczestnik

    Witam, nie jestem wprawdzie biegłym rewidentem, ale również interesuje mnie ten temat. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie Krajowej Izby Biegłych Rewidentów: http://www.kibr.org.pl w zakładce postępowanie kwalifikacyjne. Znajdują się tam m.in. uchwały dotyczące ilości sesji egzaminacyjnych, ich zakresu, polecane podręczniki, informacje dotyczące praktyk, aplikacji. Poza tym warto zakupić : Przykładowe tematy egzaminacyjne dla kandydatów na biegłych rewidentów. Zawarte są tam testy i zadania do rozwiązania. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że testy np. z pierwszego egzaminu „Rachunkowość finansowa”nie są takie trudne tym bardziej, że na egzaminie można mieć ustawę z rachunkowości.
    Pozdrawiam

    #7616
    agniechar61
    Uczestnik

    Dzięki Ajuri! Jak rozumię ty już jesteś w trakcie zdawania 🙂 Jeśli możesz to podpowiedz mi coś w sprawie praktyk i aplikacji, bo nie mam o tym zielonego pojęcia. Czy rewidenta u którego się je odbywa trzeba samodzielnie szukać, czy KIBR w tym pomaga. Pozdrawiam Aga

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.