piątek, 29 marca, 2024

BIP, a system kontroli zarządczej

Home Forum Pomysły pomysly BIP, a system kontroli zarządczej

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #19815
    wojak
    Uczestnik

    Ostatnie zdanie Standardów KZ mówi o zaleceniu dot. oświadczeń o stanie KZ. Oświadczenia takie powinny być publikowane w BIP. Prawdziwość takich oświadczeń najłatwiej zweryfikować analizując treści publikowane właśnie w BIP.
    Moje rozumowanie zmierza do tego, że to właśnie BIP powinien stanowić szkielet budowania i obrazowania systemu kontroli zarządczej. Ponadto sądzę, że zobowiązanie do publikowania jakby wymusza głębsze przemyślenie tego, co chce się opublikować, a to z kolei daję większą gwarancję jakości działania.
    Myślę, że istnieje wyraźna zależność – jaki BIP, taki system kontroli zarządczej w jednostce.

    #19819
    kikcloud
    Uczestnik

    Mnie zaś BIP kojarzy się z jawnością i taką sceną z MISIA, gdy sobowtór prezesa przychodzi do panienki, a ta rozchylając szlafrok mówi: oj taka nieubrana jestem. 😀

    #19820
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= kikcloud] Mnie zaś BIP kojarzy się z jawnością i taką sceną z MISIA, gdy sobowtór prezesa przychodzi do panienki, a ta rozchylając szlafrok mówi: oj taka nieubrana jestem. 😀 [/QUOTE]
    Dobre 😀
    Ale właśnie po rozchyleniu szlafroka można ocenić, co wart jest „towar”. Nie trzeba robić badań, analiz, wywiadów, kwestionariuszy i takich tam różnych… wystarczy spojrzeć 💡

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.