piątek, 29 marca, 2024

CBT

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #11852
    anetka
    Uczestnik

    The Certified Government Auditing Professional® (CGAP&reg:wink: is a specialty certification designed for and by public-sector internal auditing practitioners. The exam tests a candidate”s knowledge of the unique features of public-sector internal auditing — fund accounting, grants, legislative oversight, confidentiality rights, and more. The program’s broad scope emphasizes the internal auditor’s role in strengthening accountability to the public and improving government services.

    The IIA is pleased to announce that it will begin administering the CGAP exam using computer-based testing (CBT) in February 2008. For more information, click on the computer-based testing information in the right hand column of this page.

    i co wy na to 🙂
    więcej można przeczytać na stronie http://www.theiia.org w zakładce – zreszytą jak zostało napisane powyżej

    #11855
    lukhas
    Uczestnik

    Ja bym się tym nie przejmował. Egzaminy mają być w ośrodkach Pearson Vue – jest ich kilka w Polsce. Osobiście mam doświadczenie z egzaminem w ośrodku w Szczecinie – CCNA. Miło wspominam ten egzamin… 😀

    #11856
    anetka
    Uczestnik

    proszę napisz coś więcej o tym ośroddku i o ogzaminei w Szczecinei, na czym to polegało jak to wygląda
    dziękuję

    #11858
    simon
    Uczestnik

    Szkoda, że nie poinformowali, że od 2008 roku ma być drożej, nie sprawdzone plotki mówią o kwocie 1 200 – 1 300 zł za egzamin. Choćby z tego względu warto próbować w listopadzie 🙂

    #11859
    lukhas
    Uczestnik

    Info o ośrodku można znaleźć na stronie: http://www.uczelnia.it

    Ja zdawałem egzamin z CCNA (Cisco Certified Network Associate). Wyglądało to mniej więcej tak. Ustaliłem z obsługą termin i wpłaciłem na ich konto pieniądze za egzamin, a oni załatwili formalności z Pearson Vue. Przyjechałem do ośrodka pewnego pięknego poranka i po załatwieniu formalności dotyczących m.in. dochowania tajemnicy odnośnie pytań egzaminacyjnych usiadłem w sali z przygotowanym dla mnie komputerem. Na komputerze uruchomiona była aplikacja, która blokowała dostęp do innych programów na nim zainstalowanych. Odpaliłem test, na początek kilka pytań pokazujących zasady i ponownie zgoda na warunki tzn. oświadczenia o NDA (nie ujawnianiu pytań). No i zaczęło się… Po ostatnim pytaniu pojawił się napis Processin exam, a po chwili Congratulations… Nie zdążyłem doczytać info o ilości zdobytych punktów, a już przyszedł miły Pan i gratulował zdania egzaminu wręczając mi informację o ilości punktów. Po ok 6 tygodniach dostałem przesyłkę z USA z certyfikatem…

    Tak wyglądał mój egzamin. Nie wiem kto będzie zajmował się pobieraniem opłat za CIA i CGAP czy to będzie IIA czy PearsonVue.

    A i jeszcze jedno. Ja nie mogłem wracać do poprzednich pytań, a z broszury o CBT wynika, że w przypadku tych egzaminów taka możliwość będzie.

    Jeżeli CBT dla CIA, CGAP itp. będzie wyglądało tak jak dla CCNA to ja odpuszczę sobie listopad i podchodzę w lutym.

    BTW, widzę, że wywołałem temat. 😎

    #11860
    lukhas
    Uczestnik

    [QUOTE BY= simon] Szkoda, że nie poinformowali, że od 2008 roku ma być drożej, nie sprawdzone plotki mówią o kwocie 1 200 – 1 300 zł za egzamin. Choćby z tego względu warto próbować w listopadzie :smile:[/QUOTE]

    Nie ma mowy o plotkach…
    IIA Specialty Exams:
    Application Fee: for memebers US$50, for non-members US$75
    CGAP, CCSA, CFSA: for memebers US$250, for non-memebers US$300

    CIA:
    Application Fee: for memebers US$60, for non-members US$75
    Part I, II, III, IV, Professional Recognition Credit: for memebers US$130, for non-members US$160

    Dla ścisłości zmienią się też liczby pytań i czas egzaminu:
    Każda część CIA: 100 pytań w 2 h 45 min
    CGAP, CCSA, CFSA: 125 pytań w 3 h 15 min

    #11861
    simon
    Uczestnik

    To tak jest jak człek plotek nie zweryfikuje, strony IIA nie przejrzy 🙄

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.