poniedziałek, 21 czerwca, 2021

CENZURA

Home Forum Sektory Samorządy CENZURA

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #8337
  jacek3
  Uczestnik

  Czy na tym forum ma miejsce cenzurowanie wyrażanych myśli ???

  #8338
  caliente
  Uczestnik

  ?? Ale o co dokładnie ci chodzi?

  #8339
  martinez
  Uczestnik

  Masz zapisane w prawym dolnym rogu na forum:

  „słowa są cenzurowane”

  #8340
  caliente
  Uczestnik

  jecek – napisz to jeszcze raz… zobaczymy co będzie

  #8342
  jacek3
  Uczestnik

  przed momentem wcięło cały temat z komentarzami na temat nowej autopoprawki

  #8344
  caliente
  Uczestnik

  wiem, sama cos tam skrobnęłam i widzę że nie ma. Ale pojawił się wątek na gorze strony głównej więc może dlatego.
  Ostatnio wszyscy mamy nerwy jak postronki. chyba trzba nam porządnego weekendu.

  #8346
  admin
  Opiekun forum

  Słowa są cenzurowane aby nikt nie używał obraźliwych (czyt. niecenzuralnych) słów

  Admin

  #8348
  jacek3
  Uczestnik

  od razu mnie uspokoiłeś ADMIN bo ja już myślałem, że wyrażanie swojej opinii na temat działań ministerstwa finansów w sprawie audytu też podlega cenzurze,

  #8359
  jadtra
  Uczestnik

  miałam już nic nie pisać o poprawkach do poprawek porawionych przez poprawkę ustawy o fin.pub. ale słowo CENZURA mnie zachęciło. U nich też jest cenzura bo znikła wersja autopoprawki z 29.11.2006r. Jakby jej nie było, to po co były nerwy w dniu 30 😆 😆 Ale zabawa.
  Wczoraj nasza pani minister wyglądała bardzo profesjonalni , ale to co zmieszczają w BIP MF – ma daleko do jej profesjonalizmu. powinna tym się zainteresować, bo traci na jakości jej uŻąd i będzie mi wstyd bo też jestem jeszcze urzędnikiem, na szczęście mojego urzędu już przez „rz” Tam robią takie byki że ortografia to jak zabawki dla malucha

  #8360
  meg
  Uczestnik

  Niech najpierw zrobią porządek na swoim podwórku, a później zajmuja się innymi 👿
  Gnioty autopoprawek wychodzą jak grzyby po deszczu. „Wybitnych fachowców” MF posiada :mrgreen:,a próbują podważyć profesjonalizm audytorów. Po prostu KPINA!
  najbardziej cenrurowanie mówiąc!

  #8361
  audytoriusz
  Uczestnik

  jednym słowem: „WRÓĆ”, jak mawia pewna Pani z MF 😉

  #8372
  jacek3
  Uczestnik

  Jak widać w MF działa silne lobby, które chce nas zlikwidować.

  Ten ktoś ma za nic pracę włożoną przez kilka tysięcy osób w Polsce, które poświęciły własny czas i pieniądze po to by zostać audytorami.

  Pomijam już fakt, poszły na to niemałe pieniądze – ale to przecież pieniądze podatników i Unii – więc to Kogoś nic nie kosztowało. Oczywiście w uzasadnieniu napiszą że zmiany ustawy nie pociągają za sobą obciążeń finansowych.

  #8377
  tpawlowski
  Uczestnik

  Jestem zażenowany tym wszystkim co MF, o raczej wpływowe lobby wyprawia. Mam taką cichą nadzieję, że autopoprawki nie przejdą. W przeciwnym wypadku audytorami zostaną ludzie nie mający prawie żadnej wiedzy o audycie, dlaczego na siłę chce się ich uszczęśliwiać, przecież każdy może podejść do egzaminu, potwierdzić swoją wiedzę i zostać audytorem. Pracowałem w UKS jako inspektor kontroli więc proszę nie mówić mi, że posiadają oni odpowiednie kwalifikacja, bo jest to kłamstwo, to samo dotyczy biegłych rewidentów gdyż wielu znam i mają blade pojęcie o istocie audytu.

  #8400
  pietryka
  Uczestnik

  Ja też pracowałem w UKS jako inspektor, a ostatnio robiłem audyt projektu ZPORR z kolegą który ze mną pracował w UKS, jest biegłym księgowym ale nie jest audytorem wewnętrznym /ma kancelarię/. Okazało się, że on chce to robić jak badanie sprawozdania finansowego i nie bardzo mu to wychodzi. Mimo tak dużego doświadczenia nie mógł sobi poradzić mimo, że posiadał sprawozdanie z innego ,podobnego audytu.Po moim dolączeniu do składu praca nasza poszła jak z płatka. Ale przestrzegam – dostaną instrukcję z MF i będą wiedzieli jak zrobić.
  Pozdrawiam.

  #8411
  jacek3
  Uczestnik

  Według mnie najgorsze jest w tym wszystkim to, ze to właśnie Ministerstwo Finansów ustaliło zasady uzyskiwania kwalifikacji przez audytorów sektora publicznego a przez to wykreowało pewien specjalistyczny zawód, to Ministerstwo Finansów określiło pewien kształt systemu audytu i rolę audytora, to właśnie to Ministerstwo zarobiło na naszych egzaminach niemałe pieniądze.

  A teraz Ministerstwo Finansów w swojej autopoprawce wymienia na pierwszym miejscu wszystkie inne kwalifikacje – przeważnie w żaden sposób nie związane z finansami publicznymi a w zasadzie z sektorem prywatnym – a audytorom z certyfikatem MF w drodze łaski i wyjątku daje możliwość wykonywania zawodu jako tej gorszej grupie audytorów.

  Jeszcze trochę a pozostanie powiedzieć że „jaka ranga kwalifikacji i instytucji certyfikującej takie traktowanie audytora”.

  Delikatnie mówiąc jest to brak odpowiedzialności bo nie możemy tu znaleźć żadnych racjonalnych przesłanek.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.