piątek, 29 marca, 2024

CENZURA

Home Forum Sektory Samorządy CENZURA

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #8337
    jacek3
    Uczestnik

    Czy na tym forum ma miejsce cenzurowanie wyrażanych myśli ???

    #8338
    caliente
    Uczestnik

    ?? Ale o co dokładnie ci chodzi?

    #8339
    martinez
    Uczestnik

    Masz zapisane w prawym dolnym rogu na forum:

    „słowa są cenzurowane”

    #8340
    caliente
    Uczestnik

    jecek – napisz to jeszcze raz… zobaczymy co będzie

    #8342
    jacek3
    Uczestnik

    przed momentem wcięło cały temat z komentarzami na temat nowej autopoprawki

    #8344
    caliente
    Uczestnik

    wiem, sama cos tam skrobnęłam i widzę że nie ma. Ale pojawił się wątek na gorze strony głównej więc może dlatego.
    Ostatnio wszyscy mamy nerwy jak postronki. chyba trzba nam porządnego weekendu.

    #8346
    admin
    Opiekun forum

    Słowa są cenzurowane aby nikt nie używał obraźliwych (czyt. niecenzuralnych) słów

    Admin

    #8348
    jacek3
    Uczestnik

    od razu mnie uspokoiłeś ADMIN bo ja już myślałem, że wyrażanie swojej opinii na temat działań ministerstwa finansów w sprawie audytu też podlega cenzurze,

    #8359
    jadtra
    Uczestnik

    miałam już nic nie pisać o poprawkach do poprawek porawionych przez poprawkę ustawy o fin.pub. ale słowo CENZURA mnie zachęciło. U nich też jest cenzura bo znikła wersja autopoprawki z 29.11.2006r. Jakby jej nie było, to po co były nerwy w dniu 30 😆 😆 Ale zabawa.
    Wczoraj nasza pani minister wyglądała bardzo profesjonalni , ale to co zmieszczają w BIP MF – ma daleko do jej profesjonalizmu. powinna tym się zainteresować, bo traci na jakości jej uŻąd i będzie mi wstyd bo też jestem jeszcze urzędnikiem, na szczęście mojego urzędu już przez „rz” Tam robią takie byki że ortografia to jak zabawki dla malucha

    #8360
    meg
    Uczestnik

    Niech najpierw zrobią porządek na swoim podwórku, a później zajmuja się innymi 👿
    Gnioty autopoprawek wychodzą jak grzyby po deszczu. „Wybitnych fachowców” MF posiada :mrgreen:,a próbują podważyć profesjonalizm audytorów. Po prostu KPINA!
    najbardziej cenrurowanie mówiąc!

    #8361
    audytoriusz
    Uczestnik

    jednym słowem: „WRÓĆ”, jak mawia pewna Pani z MF 😉

    #8372
    jacek3
    Uczestnik

    Jak widać w MF działa silne lobby, które chce nas zlikwidować.

    Ten ktoś ma za nic pracę włożoną przez kilka tysięcy osób w Polsce, które poświęciły własny czas i pieniądze po to by zostać audytorami.

    Pomijam już fakt, poszły na to niemałe pieniądze – ale to przecież pieniądze podatników i Unii – więc to Kogoś nic nie kosztowało. Oczywiście w uzasadnieniu napiszą że zmiany ustawy nie pociągają za sobą obciążeń finansowych.

    #8377
    tpawlowski
    Uczestnik

    Jestem zażenowany tym wszystkim co MF, o raczej wpływowe lobby wyprawia. Mam taką cichą nadzieję, że autopoprawki nie przejdą. W przeciwnym wypadku audytorami zostaną ludzie nie mający prawie żadnej wiedzy o audycie, dlaczego na siłę chce się ich uszczęśliwiać, przecież każdy może podejść do egzaminu, potwierdzić swoją wiedzę i zostać audytorem. Pracowałem w UKS jako inspektor kontroli więc proszę nie mówić mi, że posiadają oni odpowiednie kwalifikacja, bo jest to kłamstwo, to samo dotyczy biegłych rewidentów gdyż wielu znam i mają blade pojęcie o istocie audytu.

    #8400
    pietryka
    Uczestnik

    Ja też pracowałem w UKS jako inspektor, a ostatnio robiłem audyt projektu ZPORR z kolegą który ze mną pracował w UKS, jest biegłym księgowym ale nie jest audytorem wewnętrznym /ma kancelarię/. Okazało się, że on chce to robić jak badanie sprawozdania finansowego i nie bardzo mu to wychodzi. Mimo tak dużego doświadczenia nie mógł sobi poradzić mimo, że posiadał sprawozdanie z innego ,podobnego audytu.Po moim dolączeniu do składu praca nasza poszła jak z płatka. Ale przestrzegam – dostaną instrukcję z MF i będą wiedzieli jak zrobić.
    Pozdrawiam.

    #8411
    jacek3
    Uczestnik

    Według mnie najgorsze jest w tym wszystkim to, ze to właśnie Ministerstwo Finansów ustaliło zasady uzyskiwania kwalifikacji przez audytorów sektora publicznego a przez to wykreowało pewien specjalistyczny zawód, to Ministerstwo Finansów określiło pewien kształt systemu audytu i rolę audytora, to właśnie to Ministerstwo zarobiło na naszych egzaminach niemałe pieniądze.

    A teraz Ministerstwo Finansów w swojej autopoprawce wymienia na pierwszym miejscu wszystkie inne kwalifikacje – przeważnie w żaden sposób nie związane z finansami publicznymi a w zasadzie z sektorem prywatnym – a audytorom z certyfikatem MF w drodze łaski i wyjątku daje możliwość wykonywania zawodu jako tej gorszej grupie audytorów.

    Jeszcze trochę a pozostanie powiedzieć że „jaka ranga kwalifikacji i instytucji certyfikującej takie traktowanie audytora”.

    Delikatnie mówiąc jest to brak odpowiedzialności bo nie możemy tu znaleźć żadnych racjonalnych przesłanek.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.