środa, 24 kwietnia, 2024

certyfikat auditora systemu ISO

Home Forum Sektory Samorządy certyfikat auditora systemu ISO

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #7432
    klio
    Uczestnik

    Witam, czy wiecie moze jak zdobyc uprawnienia auditora systemu ISO? Szukam, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Za odpowiedzi z góry dziekuję 🙂

    #7435
    ania79
    Uczestnik

    Witam, uprawnienia auditora wewnętrznego SZJ można uzyskac uczestnicząc wcześniej w odpowiednim (nietanim) szkoleniu i zdaniu egzminu. Polecam zapoznać się z informacjami umieszczonymi na stronach Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji (PCBC). Można również skorzystać z oferty firm komercyjnych np. TUV Rheinland Plaska i wielu innych. Pozdrawiam

    #7437
    klio
    Uczestnik

    Dziękuje Ci bardzo Aniu79. Miałam nadzieję, ze właśnie Ty odpiszesz, bo wczesniej czytałam ze masz taki certyfikat. Miłego dnia 😆

    #7443
    ania79
    Uczestnik

    a uzupełniając moją wypowiedź, możesz sobie dla porównania cenowego i zakresu merytorycznego zerknąć na program studiów podyplomowych z zakresu zarządzania jakościa. Bardzo często uczelnie w program wpisuja możliwość zdawania egzaminu na auditora wewnętrznego lub/i Pełnomocnika ds. SZJ. Cena Studiów jest często porónywalna do szkolenia a myślę, że zakres poruszanych tematów na Studiach jest większy. Oczywiście wszystko zależy od uczelni, ale jest to też jakaś forma pozyskania kwalifikacji AW ISO. To chyba na tyle:smile:)
    Pozdrawiam i życze miłego popołudnia 😉
    ania

    #7469
    caliente
    Uczestnik

    Koszty i uprawnienia zależą od tego czy interesuje cię auditor wewnętrzny czy auditor zewnętrzny.
    „Papier” auditora wewnętrznego to śmieszny kwitek, uzskałam takowy po 1-dniowym szkoleniu i egzaminie… na którym nie byłam.
    Co innego auditor zewnętrzny – to jest coś co jest warte zachodu ale i warte dużo pieniędzy. Np w PCBC żeby uzyskać certyfikat audytora zewnętrznego trzeba odbyć kursy (u nich) i zdać egzminy (2 – na menedżera systemu ISO i na auditora zewnętrznego) plus mieć na swoim koncie uczestnictwo w co najmniej 3 auditach zewnętrznych.

    #7479
    ania79
    Uczestnik

    Każdy ma inne doświadczenia. Trudno mi jednak wyobrazic sobie dobrego i skutecznego auditora bez odpowiedniej ilości godzin auditowych. Jeśli taka forma, o jakiej pisze caliente, funkcjonuje, to świadczy tylko o firmach, ktore podjemują się nadania kwalifikacji auditora. Pozdrawiam
    ania

    #7527
    caliente
    Uczestnik

    [QUOTE BY= ania79] Każdy ma inne doświadczenia. Trudno mi jednak wyobrazic sobie dobrego i skutecznego auditora bez odpowiedniej ilości godzin auditowych. Jeśli taka forma, o jakiej pisze caliente, funkcjonuje, to świadczy tylko o firmach, ktore podjemują się nadania kwalifikacji auditora. Pozdrawiam
    ania[/QUOTE]
    Rozumiem, że doświadczenia moga być różne ale… faktem jest, że auditorem wewn. może byc człowiek bez praktyki w audycie ISO a jedynie po szkoleniu (prosze się zapoznać ze schematem szkoleń i cerytfikacji na PCBC). PCBC nie wydaje certyfikatów auditora wewn. a nawet nie przeprowadza egzaminów na takowego.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.