poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Co o tym sądzicie?

Home Forum Sektory Samorządy Co o tym sądzicie?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #8631
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Co sądzicie na temat umieszczania w zakresie czynności pracownika, obowiązku wykonywania „innych prac zleconych przez przełożonego”. Mam wrażenie, że jest to bardzo pojemne pojęcie, w którym w zasadzie może mieścić się wszystko. Czy nie powinno unikać się umieszczania takiego zapisu?

  Pozdrawiam

  #8633
  ejejej
  Uczestnik

  Żeby nie było wątpliwości zapis ten powinien być bardziej precyzyjny np. wykonywanie innych poleceń wydanych przez przełożonego w zakresie pracy wykonywanej w wydziale. Taki zapis daje przełożonemu np. możliwość tymczasowego zlecenia jakiś prac z powodu choroby innego pracownika albo wykonania jakiegoś nowego zadania.

  #8662
  Anonim
  Nieaktywny

  No taki zapis rozumiem, ale najczęściej w zakresach pojawia się ten, o którym wspomniałam. Daje to przełożonemu duże pole manewru, jeżeli chodzi o dysponowanie czasem pracownika na czynności wykraczające poza obszary działania danego wydziału.. A tak nie powinno być.

  Dzięki za odpowiedz.
  Pozdrawiam

  #8665
  jacek3
  Uczestnik

  Wiem, że takie zapisy są czymś normalnym a ja się czepiam szczegółów, ale takie zapisy(tylko moim zdaniem) są niezgodne ze standardami kontroli finansowej w jsfp. Poczytaj komunikat MF nr 13 – standard II.A.3 – przy takim zapisie nie można spełnić wymagań standardu.
  http://www.mf.gov.pl/_files_/koordynacja_kontroli_finansowej_i_audytu_wewnetrznego/standardy_kf_i_aw/standardy_kontroli_finansowej_w_jsfp.pdf

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.