poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Co o tym sądzicie?

Home Forum Sektory Samorządy Co o tym sądzicie?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Nieaktywny

Witam
    Co sądzicie na temat umieszczania w zakresie czynności pracownika, obowiązku wykonywania „innych prac zleconych przez przełożonego”. Mam wrażenie, że jest to bardzo pojemne pojęcie, w którym w zasadzie może mieścić się wszystko. Czy nie powinno unikać się umieszczania takiego zapisu?

Pozdrawiam

ejejej
    Uczestnik

Żeby nie było wątpliwości zapis ten powinien być bardziej precyzyjny np. wykonywanie innych poleceń wydanych przez przełożonego w zakresie pracy wykonywanej w wydziale. Taki zapis daje przełożonemu np. możliwość tymczasowego zlecenia jakiś prac z powodu choroby innego pracownika albo wykonania jakiegoś nowego zadania.

Anonim
    Nieaktywny

No taki zapis rozumiem, ale najczęściej w zakresach pojawia się ten, o którym wspomniałam. Daje to przełożonemu duże pole manewru, jeżeli chodzi o dysponowanie czasem pracownika na czynności wykraczające poza obszary działania danego wydziału.. A tak nie powinno być.

Dzięki za odpowiedz.
    Pozdrawiam

jacek3
    Uczestnik

Wiem, że takie zapisy są czymś normalnym a ja się czepiam szczegółów, ale takie zapisy(tylko moim zdaniem) są niezgodne ze standardami kontroli finansowej w jsfp. Poczytaj komunikat MF nr 13 – standard II.A.3 – przy takim zapisie nie można spełnić wymagań standardu.
    http://www.mf.gov.pl/_files_/koordynacja_kontroli_finansowej_i_audytu_wewnetrznego/standardy_kf_i_aw/standardy_kontroli_finansowej_w_jsfp.pdf

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.