piątek, 29 marca, 2024

Co to jest audyt

Home Forum Sektory Samorządy Co to jest audyt

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #4833
    jola
    Uczestnik

    Mam za zadanie na naradzie przedstawić jasno i przekonywująco „co to jest audyt i na czym polega”. Mam swoją koncepcję przedstawienia sprawy, ale może ktoś ma jakąś dobrą myśl, która pomoże przekonać mi ludzi do tego, że audyt jest potrzebny. Chciałabym zjednać przychylność potencjalnych aydytowanych. Pozdrawiam i „z góry” dziękuję.

    #4835
    Anonim
    Nieaktywny

    Proponuję przestudiować podręcznik audytu wewnętrznego dostępny na stronie Ministerstwa Finansów
    Oto link:
    http://www.mf.gov.pl/dokument.php?dzial=461&id=37653

    Pozdrawiam

    #4849
    1590
    Uczestnik

    wydaje mi się ze trzeba zaznaczyć, że audyt polega generalnie na przeprowadzaniu kontroli, celem ktorych jest wylapanie nieprawidlowosci i bledow, oraz wskazaniu (zaproponowaniu) najlepszych rozwiazan aby je zlikwidowac a jednoczesnie wskazywac jak postepowac aby ich uniknac. Audyt przez skladane wnioski powinien pomagac w zarzadzaniu, ale jego znaczenie zalezy od Zarzadzajacych.

    #4850
    joawar
    Uczestnik

    Sorki 1590 ale w 100% nie zgadzam się z Twoją definicją audytu. Ta cefinicja to nic innego jak kontrola wewnętrzna. Jako audytor powinieneś dostarczać oceny o systemach. Moze to być ocena pozytyna jeżeli wszystko jest Ok lub ocena zawierajaca rekomendacje.
    Np. Jeżeli wykryjesz dziurę w płocie to Ty jako audytor nie możesz wskazać, że dziurę musicie załatać. Masz poddać pod rozwage czy tego nie zrobiś ale może firmie bardziej opłaca się posadzić obok dziury psa żeby jej pilnował. To już rozwiazanie organizacyjne i jego kształt ustala szef.
    Takie jest moje zdanie na temat. 😀

    #4851
    jola
    Uczestnik

    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.